Pajūrio straipsniai

Birželio mėnesio renginiai Klaipėdoje

Vasaros pradžia Lietuvoje – magiškas laikas, kai saulė spinduliuoja šilumą ir gyvenimas žydi nauja jėga. Svajingasis Klaipėdos miestas kviečia birželio mėnesį praleisti kartu. Renginiai Klaipėdoje, tai daugybė įvairių pramogų, kurios laukia miesto gyventojų ir svečių – koncertai, pramogos ir spektakliai, skirti visai šeimai, neleis liūdėti ir kvies mėgautis lietuviška vasara drauge. Leiskite birželio mėnesiui nuspalvinti … Skaityti toliau „Birželio mėnesio renginiai Klaipėdoje”

Birželio mėnesio renginiai Palangoje ir Šventojoje 2023

Birželio mėnuo Lietuvos kurortose – tiesiog kupinas žavesio! Ši vasara mums dovanoja žydinčius parkus, švelnų vėjo pūstelėjimą ir ilgas saulės vonias, kuriomis galima mėgautis šalia Baltijos jūros. Palanga ir Šventoji, žymiausi pajūrio kurortai, kviečia atvykti ir leisti vasaros pradžią kartu, plaukiojant jūros bangose ir mėgaujantis šiltais vakarais. Kultūros ir pramogų kupini renginiai Palangoje ir Šventojoje, … Skaityti toliau „Birželio mėnesio renginiai Palangoje ir Šventojoje 2023”

Šimtmečio giraitės sodinimas Neringoje

Šimtametė tradicija Šimtmečio giraitės sodinimas Neringoje Kovo 25-ąją. Neringa kviečia savo gyventojus ir kurorto svečius prie Juodkrantės. Kviečiama su tikslu prisidėti prie šimtametės tradicijos – formuojant Kuršių nerijos kraštovaizdį, dalyvaujant unikalioje Šimtmečio giraitės sodinimo talkoje. Šia iniciatyva siekiama pažymėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį ir padėkoti Kuršių nerijos apželdintojams bei miškininkams už jų pastangas … Skaityti toliau „Šimtmečio giraitės sodinimas Neringoje”

Palangos 770 metų minėjimo programa

Palangos dienų savaitė kovo 30 d. – balandžio 5 d. Palangos 770 metų minėjimo program programa Jau kovo 30 dieną prasidedanti Palangos dienų savaitė kviečia aplankyti gausybę renginių – parodos, sporto varžybos, 3D kinas, žygiai ir daugybė kitų pramogų. PrieJūros.LT pateikiama Palangos miesto savivaldybės parengta Palangos 770 metų minėjimo program programa: Kovo 30 d. (ketvirtadienis) 10.00 … Skaityti toliau „Palangos 770 metų minėjimo programa”

Šlovės tako įrengimas Nidoje

Šlovės tako įrengimas Nidoje. Darbai, skirti sugrąžinti į miestą Šlovės taką, kuriame jau daug metų įamžinamos Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždės, prasidėjo. Takas buvo įkurtas 1998 paminint Lietuvoje tuo metu itin populiarų muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuris skelbdavo vasaros sezono pradžią Neringoje. Šlovės taką atidarė maestro Vytautas Kernagis – „Benas”, tapęs festivalio simboliu. Daugiau … Skaityti toliau „Šlovės tako įrengimas Nidoje”

Kuršių nerijos dviračių takas

Įspūdingiausias dviračių maršrutas Lietuvoje Kuršių nerijos dviračių takas yra pats įspūdingiausias dviračių maršrutas Lietuvoje. Jis tęsiasi miškais ir jaukiomis gyvenvietėmis siaurame ilgame sausumos ruože tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros. Net jeigu nesate didelis dviračių entuziastas, šis dviračių takas jus tikrai sužavės, o patirti įspūdžiai ir neapsakomo grožio gamtos vaizdai ilgam pasiliks atmintyje. Tako ruožas, … Skaityti toliau „Kuršių nerijos dviračių takas”

Duris atvėrė atsinaujinęs Palangos turizmo informacijos centras

Palangos turizmo informacijos centras atsinaujino ir šių metų vasario mėnesį pakvietė į svečius. Modernus, erdvus ir atnaujintas Palangos turizmo informacijos centras atvėrė duris tiek miesto gyventojams, tiek jo svečiams. Anksčiau stovėjęs turizmo centras buvo sujungtas su Palangos autobusų stotimi, pritaikant jį šiuolaikiniams poreikiams ir įtraukiant modernias technologijas. Centras buvo sukurtas įgyvendinant 2014 – 2020 m. … Skaityti toliau „Duris atvėrė atsinaujinęs Palangos turizmo informacijos centras”

Atnaujinamas Kuršių Nerijos dviračių takas

Po daugybės metų atnaujinamas Kuršių nerijos dviračių takas. Vasario 23 d., prasidėjo ilgai laukti dviračių tako vedančio iš Smiltynės į Nidą atnaujinimo darbai. Šia proga surengtame renginyje, ateities kartoms buvo įkasta simbolinė kapsulė su laišku, žyminti rekonstrukcijos darbų pradžią. Pirmasis rekonstrukcijos etapas Pirmasis rekonstruojamas ruožas bus tarp Smiltynės ir Juodkrantės. Darbai bus atliekami dviejuose tako … Skaityti toliau „Atnaujinamas Kuršių Nerijos dviračių takas”

Vasario mėnesio renginiai Nidoje ir visoje Neringoje

Neringos savivaldybė kviečia krašto gyventojus bei svečius apsilankyti vasario mėnesį vyksiančiuose renginiuose. Įvairiausios ekskursijos su savo srities profesionalais, gamtos žinovais bei kitos kultūros pripildytos pramogos neleis nuobodžiauti ir suteiks energijos bei geros nuotaikos visiems metams. 2023 vasario mėnesio renginiai Kuršių nerijoje tinkami įvairaus amžiaus Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės mylėtojams. Neringa nuo seno traukia žmones net … Skaityti toliau „Vasario mėnesio renginiai Nidoje ir visoje Neringoje”

Vienintelė Neringos degalinė bus atnaujinta (atsiras autoplovykla)

Neringos mieste, prie Nidos gyvenvietės esanti degalinė ruošiasi atnaujinimui. Ši degalinė žinoma visiems į Neringą vykstantiems automobiliu, nes tai yra vienintelė degalinė Lietuvos teritorijoje, kurią vairuotojai gali rasti persikėlę iš Klaipėdos į pusiasalį. Rekonstravimo projekto planuose siekiama, kad po rekonstrukcijos degalinėje būtų teikiama ir daugiau paslaugų. Numatyta joje įrengti savitarnos automobilių plovyklą ir padidinus patalpas … Skaityti toliau „Vienintelė Neringos degalinė bus atnaujinta (atsiras autoplovykla)”

Duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

2022 metų pabaigoje duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla. Tai yra tikras pavyzdys, kaip idėją galima paversti realybe, jei tik yra noro. Nors, anot parko direkcijos vadovės Aušros Feser, kelias iki mokyklos atsiradimo buvo ilgas, šiandien galima džiaugtis naująja įstaiga. Mokykla finansuota ES lėšomis “Džiaugiuosi, kad įrodėm, kad ši mokykla yra reikalinga, o … Skaityti toliau „Duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla”

2023 metų Trijų Karalių šventė Palangoje

Trijų karalių šventė Palangoje 2023. Žiemos švenčių laikotarpis baigiasi 2023 sausio 6 dieną. Šį penktadienį, trys karaliai aplankys ir Palangos kurortą. Jų apsilankymo proga Palangoje organizuojama šventė Trijų karalių šventė Palangoje 2023 Trys karaliai – tradicinė šventė, tradiciškai pabaigianti kalėdinį laikotarpį. Palangos miesto gyventojai ir miesto svečiai galės susitikti prie šventinės miesto eglės atsisveikinti su … Skaityti toliau „2023 metų Trijų Karalių šventė Palangoje”

Sniege paskendusi Palanga 2022 gruodis (galerija)

2022 metų gruodį visoje Lietuvoje miestai ir kaimeliai, miškai ir pievos padengė storu sniego sluoksniu. Tai atnešė daug džiaugsmo vaikams ir suaugusiems, suprantama, ir rūpesčių kiemsargiams bei kelininkams. Itin gausiu snygiu gamta šiemet apdovanojo vakarinę Lietuvos dalį ir visą pajūrį. Priešpaskutinį gruodžio pirmadienį PrieJūros.LT fotografas Julius išėjo pasidairyti po sniegu pasipuošusią Palangą. Fotografas nebūtų fotografas, … Skaityti toliau „Sniege paskendusi Palanga 2022 gruodis (galerija)”

Nauja apžvalgos aikštelė Šventosios bažnyčios bokšte

Nauja apžvalgos aikštelė Šventosios bažnyčios bokšte atvėrė nematytą vietovės grožį Šventosios bažnyčios bokšte nauja apžvalgos aikštelė Šventiškiausias metų mėnuo apdovanojo Šventosios miestą ypatinga dovana – gruodžio mėnesio pirmąjį sekmadienį buvo atverta naujoji apžvalgos aikštelė, esanti Švenčiausios Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės  bažnyčios bokšte. Džiugesio naujiena neslepia ir Šventosios parapijos klebonas Zenonas Degutis, teigdamas, jog išsipildė ilgai … Skaityti toliau „Nauja apžvalgos aikštelė Šventosios bažnyčios bokšte”

Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba įspėja pasirūpinti savo saugumu

Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įspėjimas. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu: Neperkaitinti krosnių. Nedžiovinti ant krosnies malkų ir drabužių. Nepalikti pravirų krosnies durelių. Nepalikti be priežiūros įjungtų elektros šildymo prietaisų. Nesujungti į elektros tinklą daug galingų prietaisų. Ledas ant vandens telkinių nėra … Skaityti toliau „Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba įspėja pasirūpinti savo saugumu”

Artėjančių švenčių proga apdovanokite save kokybišku poilsiu Lietuvoje

Kokybiškas poilsis Lietuvoje artėjančių švenčių laikotarpiu Gražiausias metų laikas ir artėjančios šventės su savimi atsineša ne tik džiaugsmą ir spindinčia pasaka nutviskusias gatves, bet kartu ir nerimą, stresą bei kitus šventinius rūpesčius. Šiais metais Nacionalinės turizmo skatinimo agentūra “Keliauk Lietuvoje” skatina palikti visas atsakomybes, rūpesčius nuošalyje ir skirti kokybiško laiko savo poilsiui. Agentūros įvaizdžio projektų … Skaityti toliau „Artėjančių švenčių proga apdovanokite save kokybišku poilsiu Lietuvoje”

Palangos Kurhauzas kviečia Kalėdų laukimą praleisti kartu 

Šių metų Kalėdiniu simboliu Palangos Kurhauzas skelbia žibintus – kiekvienas savo viduje turime džiaugsmo, meilės ir šilumos žibintą, kurį tereikia tik uždegti. Tam, kad šiuos židinius pripildyti šviesos, reikia susiburti visiems drauge ir dalintis džiaugsmu, todėl Kurhauzas visą gruodžio mėnesį serviruoja įvairiausių renginių puokštę, kurių metu kviečia visus laukti gražiausių metų švenčių kartu.  Koncertai su … Skaityti toliau „Palangos Kurhauzas kviečia Kalėdų laukimą praleisti kartu „

Gruodžio mėnesio renginiai Palangoje ir Šventojoje

Gruodis Palangoje pasižymi didesniu kiekiu miesto svečių ir poilsiautojų. Dauguma svečių aplankyti populiariausią Lietuvos pajūrio kurortą žiemą traukia ne tik pasigrožėti žiemiškai jūros vaizdais, bet ir aplankyti bei sudalyvauti kurorte vykstančiuose renginiuose, kurių gruodžio mėnesį kiekvienais metais gausu. Tad kelkimės į Lietuvos pajūrio sostine dažnai tituluojamą Lietuvos kurortą ir apžvelkime kokie numatomi 2022 Gruodžio mėnesio … Skaityti toliau „Gruodžio mėnesio renginiai Palangoje ir Šventojoje”

Kelionė po Dreverną, Svencelę ir Rusnę

Trys pamario perlai: Dreverna, Svencelė, Rusnė Visur gerai, bet namie geriausia. O kas, jei namai nustebina neaprėpiamais toliais, didinga gamtos ramybe ir autentiškumu, supintu su moderniais akcentais? Būtent tokia yra trijų dienų kelionė po tris Pamario perlus: Svencelę, Dreverną ir Rusnę. Pirmoji diena – Dreverna Dreverna – tai laisvalaikio praleidimo vieta tiek vandens sporto mėgėjams, … Skaityti toliau „Kelionė po Dreverną, Svencelę ir Rusnę”

Ką veikti su vaikais Nidoje ir Kuršių Nerijoje ?

Nida – tai tolimiausia gyvenvietė Kuršių Nerijoje, rojaus kampelis, tobulos atostogos ir poilsis. Nida pasiūlys jums įvairių vandens pramogų, gražiausių vietų visoje Nerijoje, supažindins su senuoju žvejo gyvenimu, gintaro apdirbimo subtilybėmis ir suteiks progą pasimėgauti didžiausiomis smėlio kopomis, jūra bei saule. Ką veikti Nidoje ir Kuršių Nerijoje su vaikais ? Nidos pramogos atostogaujantiems su vaikais … Skaityti toliau „Ką veikti su vaikais Nidoje ir Kuršių Nerijoje ?”