Pajūrio straipsniai

Gruodžio mėnesio renginiai Klaipėdoje

Gruodis Klaipėdoje – tai laikotarpis, kai renginiai Klaipėdoje džiugina miestiečius ir svečius, o pajūris prisipildo magiška atmosfera ir tampa tikru pasakos miestu. Nors oro temperatūra gali būti šalta, miesto širdis šildo kalėdinės šviesos ir šventinės dekoracijos, kurių gausu visur.  Miesto centras įgauna ypatingą grožį, kuomet jis b8na apšviestas šimtais spalvingų lempučių. Puošmenos, eglutės ir blizgučiai … Skaityti toliau „Gruodžio mėnesio renginiai Klaipėdoje”

Gruodžio mėnesio renginiai Palangoje ir Šventojoje 2023

Gruodis yra ypatingas mėnuo, atnešantis su savimi džiaugsmą ir jaukumą. Kurortų gatvės įžiebia savo šviesas, o eglutės spindi miesto aikštėse, sukurdamos pasakišką nuotaiką. Žiemos rytų šaltis ir jūros vėjai neprislopina džiaugsmo, nes čia aplinka įgyja ypatingą žavesį. Jūriniai miestai šventiniu laikotarpiu nusidažo naujomis, šerkšno spalvomis. Šį jaukų mėnesį čia vyks itin daug renginių. Renginiai Palangoje … Skaityti toliau „Gruodžio mėnesio renginiai Palangoje ir Šventojoje 2023”

586-ojo Neringos miesto gimtadienio programa

586-ojo Neringos miesto gimtadienio programa Nidoje, Preiloje, Juokdrantėje, Pervalkoje. Gimtadienio renginiai visame Neringos mieste. Lapkričio 4 d., šeštadienis 10.30 val. Ekskursija su gidu „Nuo Nidden iki Nidos“. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ Neringos miesto gimtadienio proga kviečia į nemokamą ekskursiją. Pradžia – prie turizmo informacijos centro Nidoje (Naglių g. 18E, Neringa) Būtina išankstinė registracija: … Skaityti toliau „586-ojo Neringos miesto gimtadienio programa”

Festivalis „Sveika, Neringa!” 2023

Juodkrantėje įvyks tradicinis renginys Festivalis „Sveika Neringa!” . Renginio data rugsėjo 16, kuomet visas pasaulis palaiko tvarios gamtos idėjas per „World Cleanup Day“ iniciatyvas. Kiekvienais metais ši pasaulinė tvarkymosi akcija skatina festivalio „Sveika Neringa!“ organizatorius . Vėl kviečiami savanoriai prižiūrėti Kuršių nerijos kraštovaizdį. Festivalio programa apims aktyvų laisvalaikį, viešas diskusijas ir nemokamus koncertus. Festivalis „Sveika … Skaityti toliau „Festivalis „Sveika, Neringa!” 2023″

Vietinė rinkliava (pagalvės mokestis) – Palangos savivaldybės informacija

Vietinė rinkliava Palangoje (pagalvės mokestis). Nuo 2023 metų liepos 10 dienos, Palangos savivaldybės sprendimu, vietinė rinkliava, vadinamasis „Pagalvės mokestis” padidėja iki 2 eur poilsiautojui parai. Vietinė rinkliava už naudojimąsi palangos miesto viešąja ir poilsio infrastruktūra: Kas tai ir kaip ją sumokėti? Vietinė rinkliava už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra yra renkama jau … Skaityti toliau „Vietinė rinkliava (pagalvės mokestis) – Palangos savivaldybės informacija”

Juodkrantės kurorto dienos 2023 (liepos 6-9 dienomis)

Juodkrantės kurorto dienose – naujos sveikatingumo, meno ir pramoginės veiklos  Šių metų liepos 6–9 d. Juodkrantėje jau penktąjį kartą vyks festivalis „Juodkrantės kurorto dienos 2023“, kurio plati programa net keturias dienas lankytojus kvies patirti  begalę puikių įspūdžių. Teatras, muzika, sveikatingumo programos, edukacijos ir žinomų atlikėjų koncertai – tai jau tradicija tapusios ir visų laukiamos veiklos … Skaityti toliau „Juodkrantės kurorto dienos 2023 (liepos 6-9 dienomis)”

„La Mer“ retro festivalis Šventojoje jau šį savaitgalį (Birželio 16)

Jau antrus metus iš eilės į Šventąją sugrįžta retro muzikos festivalis „LA MER“. Didelio pasisekimo sulaukęs renginys šiemet bus dar spalvingesnis, kupinas originalios muzikos, meno ir šokių. Retro muzika, suvienijusi ansamblius Pernai atsinaujinęs Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis retro ansamblis ,,Eldija“ padiktavo šio festivalio idėją ir sėkmingai tęsia užsimezgusią gražią kūrybinę partnerystę kartu … Skaityti toliau „„La Mer“ retro festivalis Šventojoje jau šį savaitgalį (Birželio 16)”

Šimtmečio giraitės sodinimas Neringoje

Šimtametė tradicija Šimtmečio giraitės sodinimas Neringoje Kovo 25-ąją. Neringa kviečia savo gyventojus ir kurorto svečius prie Juodkrantės. Kviečiama su tikslu prisidėti prie šimtametės tradicijos – formuojant Kuršių nerijos kraštovaizdį, dalyvaujant unikalioje Šimtmečio giraitės sodinimo talkoje. Šia iniciatyva siekiama pažymėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį ir padėkoti Kuršių nerijos apželdintojams bei miškininkams už jų pastangas … Skaityti toliau „Šimtmečio giraitės sodinimas Neringoje”

Palangos 770 metų minėjimo programa

Palangos dienų savaitė kovo 30 d. – balandžio 5 d. Palangos 770 metų minėjimo program programa Jau kovo 30 dieną prasidedanti Palangos dienų savaitė kviečia aplankyti gausybę renginių – parodos, sporto varžybos, 3D kinas, žygiai ir daugybė kitų pramogų. PrieJūros.LT pateikiama Palangos miesto savivaldybės parengta Palangos 770 metų minėjimo program programa: Kovo 30 d. (ketvirtadienis) 10.00 … Skaityti toliau „Palangos 770 metų minėjimo programa”

Šlovės tako įrengimas Nidoje

Šlovės tako įrengimas Nidoje. Darbai, skirti sugrąžinti į miestą Šlovės taką, kuriame jau daug metų įamžinamos Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždės, prasidėjo. Takas buvo įkurtas 1998 paminint Lietuvoje tuo metu itin populiarų muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuris skelbdavo vasaros sezono pradžią Neringoje. Šlovės taką atidarė maestro Vytautas Kernagis – „Benas”, tapęs festivalio simboliu. Daugiau … Skaityti toliau „Šlovės tako įrengimas Nidoje”

Kuršių nerijos dviračių takas

Įspūdingiausias dviračių maršrutas Lietuvoje Kuršių nerijos dviračių takas yra pats įspūdingiausias dviračių maršrutas Lietuvoje. Jis tęsiasi miškais ir jaukiomis gyvenvietėmis siaurame ilgame sausumos ruože tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros. Net jeigu nesate didelis dviračių entuziastas, šis dviračių takas jus tikrai sužavės, o patirti įspūdžiai ir neapsakomo grožio gamtos vaizdai ilgam pasiliks atmintyje. Tako ruožas, … Skaityti toliau „Kuršių nerijos dviračių takas”

Duris atvėrė atsinaujinęs Palangos turizmo informacijos centras

Palangos turizmo informacijos centras atsinaujino ir šių metų vasario mėnesį pakvietė į svečius. Modernus, erdvus ir atnaujintas Palangos turizmo informacijos centras atvėrė duris tiek miesto gyventojams, tiek jo svečiams. Anksčiau stovėjęs turizmo centras buvo sujungtas su Palangos autobusų stotimi, pritaikant jį šiuolaikiniams poreikiams ir įtraukiant modernias technologijas. Centras buvo sukurtas įgyvendinant 2014 – 2020 m. … Skaityti toliau „Duris atvėrė atsinaujinęs Palangos turizmo informacijos centras”

Atnaujinamas Kuršių Nerijos dviračių takas

Po daugybės metų atnaujinamas Kuršių nerijos dviračių takas. Vasario 23 d., prasidėjo ilgai laukti dviračių tako vedančio iš Smiltynės į Nidą atnaujinimo darbai. Šia proga surengtame renginyje, ateities kartoms buvo įkasta simbolinė kapsulė su laišku, žyminti rekonstrukcijos darbų pradžią. Pirmasis rekonstrukcijos etapas Pirmasis rekonstruojamas ruožas bus tarp Smiltynės ir Juodkrantės. Darbai bus atliekami dviejuose tako … Skaityti toliau „Atnaujinamas Kuršių Nerijos dviračių takas”

Vasario mėnesio renginiai Nidoje ir visoje Neringoje

Neringos savivaldybė kviečia krašto gyventojus bei svečius apsilankyti vasario mėnesį vyksiančiuose renginiuose. Įvairiausios ekskursijos su savo srities profesionalais, gamtos žinovais bei kitos kultūros pripildytos pramogos neleis nuobodžiauti ir suteiks energijos bei geros nuotaikos visiems metams. 2023 vasario mėnesio renginiai Kuršių nerijoje tinkami įvairaus amžiaus Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės mylėtojams. Neringa nuo seno traukia žmones net … Skaityti toliau „Vasario mėnesio renginiai Nidoje ir visoje Neringoje”

Vienintelė Neringos degalinė bus atnaujinta (atsiras autoplovykla)

Neringos mieste, prie Nidos gyvenvietės esanti degalinė ruošiasi atnaujinimui. Ši degalinė žinoma visiems į Neringą vykstantiems automobiliu, nes tai yra vienintelė degalinė Lietuvos teritorijoje, kurią vairuotojai gali rasti persikėlę iš Klaipėdos į pusiasalį. Rekonstravimo projekto planuose siekiama, kad po rekonstrukcijos degalinėje būtų teikiama ir daugiau paslaugų. Numatyta joje įrengti savitarnos automobilių plovyklą ir padidinus patalpas … Skaityti toliau „Vienintelė Neringos degalinė bus atnaujinta (atsiras autoplovykla)”

Duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

2022 metų pabaigoje duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla. Tai yra tikras pavyzdys, kaip idėją galima paversti realybe, jei tik yra noro. Nors, anot parko direkcijos vadovės Aušros Feser, kelias iki mokyklos atsiradimo buvo ilgas, šiandien galima džiaugtis naująja įstaiga. Mokykla finansuota ES lėšomis “Džiaugiuosi, kad įrodėm, kad ši mokykla yra reikalinga, o … Skaityti toliau „Duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla”

2023 metų Trijų Karalių šventė Palangoje

Trijų karalių šventė Palangoje 2023. Žiemos švenčių laikotarpis baigiasi 2023 sausio 6 dieną. Šį penktadienį, trys karaliai aplankys ir Palangos kurortą. Jų apsilankymo proga Palangoje organizuojama šventė Trijų karalių šventė Palangoje 2023 Trys karaliai – tradicinė šventė, tradiciškai pabaigianti kalėdinį laikotarpį. Palangos miesto gyventojai ir miesto svečiai galės susitikti prie šventinės miesto eglės atsisveikinti su … Skaityti toliau „2023 metų Trijų Karalių šventė Palangoje”

Sniege paskendusi Palanga 2022 gruodis (galerija)

2022 metų gruodį visoje Lietuvoje miestai ir kaimeliai, miškai ir pievos padengė storu sniego sluoksniu. Tai atnešė daug džiaugsmo vaikams ir suaugusiems, suprantama, ir rūpesčių kiemsargiams bei kelininkams. Itin gausiu snygiu gamta šiemet apdovanojo vakarinę Lietuvos dalį ir visą pajūrį. Priešpaskutinį gruodžio pirmadienį PrieJūros.LT fotografas Julius išėjo pasidairyti po sniegu pasipuošusią Palangą. Fotografas nebūtų fotografas, … Skaityti toliau „Sniege paskendusi Palanga 2022 gruodis (galerija)”

Nauja apžvalgos aikštelė Šventosios bažnyčios bokšte

Nauja apžvalgos aikštelė Šventosios bažnyčios bokšte atvėrė nematytą vietovės grožį Šventosios bažnyčios bokšte nauja apžvalgos aikštelė Šventiškiausias metų mėnuo apdovanojo Šventosios miestą ypatinga dovana – gruodžio mėnesio pirmąjį sekmadienį buvo atverta naujoji apžvalgos aikštelė, esanti Švenčiausios Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės  bažnyčios bokšte. Džiugesio naujiena neslepia ir Šventosios parapijos klebonas Zenonas Degutis, teigdamas, jog išsipildė ilgai … Skaityti toliau „Nauja apžvalgos aikštelė Šventosios bažnyčios bokšte”

Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba įspėja pasirūpinti savo saugumu

Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įspėjimas. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu: Neperkaitinti krosnių. Nedžiovinti ant krosnies malkų ir drabužių. Nepalikti pravirų krosnies durelių. Nepalikti be priežiūros įjungtų elektros šildymo prietaisų. Nesujungti į elektros tinklą daug galingų prietaisų. Ledas ant vandens telkinių nėra … Skaityti toliau „Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba įspėja pasirūpinti savo saugumu”