Balandžio mėnesio renginiai Palangoje 2024

Pavasaris Palangoje

Balandžio mėnesio renginiai Palangoje paprastai žymi ne tik pavasario atvykimą ir gamtos atgimimą, bet ir prasidedančio turistinio sezono pradžią. Tai laikotarpis, kai miestas pradeda pulsuoti gyvybe, o įvairių renginių ir švenčių gausa palieka kiekvienam ką nors įdomaus ir įsimintino. 

Žinoma, vienas iš svarbiausių balandžio įvykių yra Velykos, kurios Palangoje paprastai švenčiamos ypatingai šiltu ir jaukiu oru. Įvairios šventinės parodos, šeimyniniai renginiai ir muzikiniai koncertai papuošia miesto gatves ir suteikia ypatingą atmosferą.

Balandžio 1 d. renginiai Palangoje

Žygis „Gintaro kelias” ir akcija „Riedam” Palanga-Šventoji 2024

 • Vieta: Palanga
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: nuo 11 val.

Žygis skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto grąžinimą Lietuvai. Dalyviai keliaus įvairiais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais arba pėsčiomis. Dalyvavimas nemokamas.

Registracija prasidės Jūratės ir Kastyčio skvere, o pradžia – 11 val. Riedama akcija vyks nuo 12 val. Registracija ir poilsis vyks Pasaulio krašte, o dalyvių susitikimas – Šventosios pėsčiųjų aikštėje.

Palangos sporto klubas „KOPA” prisijungs prie šio žygio ir praves mankštą bei įteiks prizus finiše. Poilsio zonoje bus dalinami vaisiai ir gėrimai, kad padėtų įveikti maršrutą.

Visi dalyviai nemokamai bus parvežti iš Šventosios į Palangą. Svarbu turėti dalyvio apyrankę, kurią gausite registracijos metu. Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio programą. Nuotraukos bus publikuojamos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Balandžio 2 – 5 d. renginiai Palangoje

Nemokama fotosesija – “Mama ir aš”

 • Vieta: Palangos atvira jaunimo erdvė „Be stogo“
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: nuo 16 val.

Palangos jaunimo erdvė „Be stogo“ organizuoja pavasarinę fotosesiją pavadinimu „Mama ir Aš“, skirtą gegužės pirmajam sekmadieniui. Kvietimas skiriamas visiems, kurie nori pasveikinti savo mamas, močiutes ir proseneles. Ši fotosesija siūlo išskirtinę galimybę įamžinti jaukias šeimos akimirkas su profesionalia įranga.

Fotosesijos metu galėsite gauti asmeninių nuotraukų su savo šeima, skirtų prisiminimui. Prioritetas teikiamas šeimoms, kuriose dalyvauja kelios kartos arba įsivaikinę ar globojantys vaikus. Registruotis galima internetu -https://forms.gle/NgMa28x4EFUYy16J8, tačiau taip pat galima atvykti ir be išankstinės registracijos, jei norite pasinaudoti savo įranga.

Fotografavimas vyks erdvėje „Be stogo“, o vienai fotosesijai skiriama apie 20 minučių. Suderintas laikas bus patvirtintas iš anksto.

Renginiai Palangoje balandžio 4 – 9 d.

Fotografijų paroda “Kuršiai ir Palanga”

 • Vieta: Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
 • Kaina: nuo 20 Eur
 • Laikas: nuo 10 val.

Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje pristatoma Kuršių genties istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ fotografijų paroda „Kuršiai ir Palanga“. Paroda skirta jubiliejinei „Palangos dienos 2024“ savaitei. Parodoje eksponuojamos unikalios nuotraukos iš Beno Šimkaus knygos „1210 m. Kuršas. Dviejų mūšių istorija“.

„Pilsots“ klubas specializuojasi atkuriant IX–XII amžių kuršių genties aprangą, papuošalus, ginklus ir buitį. Palanga buvo svarbus pietinių kuršių žemės Mėguvos amatų ir prekybos centras. Parodoje taip pat pristatomi kuršių archeologiniai kompleksai, atkuriami remiantis moksline informacija ir kapinynų tyrimais.

Fotografijų autorius Arvydas Gurkšnys dažnai lieka už kadro, bet jo darbai atpažįstami pagal autentiškus kuršių drabužius, papuošalus ir ginklus. Parodos atidarymo metu galima susitikti su istorinių kostiumų rekonstruktorėmis: Irmą Šaltytę-Šimkienę ir Ingridą Šilgalytę.

Kuršiai buvo glaudžiai susiję su vikingų pasauliu ir paliko gausų materialinės kultūros paveldą. Veikiami įvairių procesų, jie maišėsi su žemaičiais ir davė pradžią savitam etnosui. Su kuršių gentimi išnyko paskutiniai Baltijos vikingai, tačiau jų palikimas šiandien džiugina.

Renginiai Palangoje balandžio 4 d.

Muzikos vakarai kurhauze – „Džiazuojantis barokas iš Niujorko“

 • Vieta: Palangos Kurhauzas
 • Kaina: nuo 20 Eur
 • Laikas: nuo 18 val.

Kęstutis Vaiginis pristato savo tarptautinį džiazo kvartetą Palangos kurhauzo koncertų salėje, kuriame dalyvaus elitiniai Grammy laimėtojai bei nominantai iš Niujorko. Tai įspūdinga kompanija, kurioje dalyvaus puikiai žinomi džiazo elitui. Kvartetas atliks žinomas klasikines melodijas ir autorines kompozicijas, kuriuose derės barokinio džiazo elementai su improvizacija.

Baroko džiazas yra unikali baroko klasikinės muzikos ir džiazo sintezė. Šiame stiliuje derinami baroko muzikos elementai su džiazo spontaniškumu ir energija. Dalyvausiantys muzikantai yra suinteresuoti tiek klasikinės, tiek džiazo technikos, ir sukuria unikalią muziką, kurioje persipina sudėtingos melodijos su improvizacija.

Kvarteto sudėtyje yra Kęstutis Vaiginis iš Lietuvos, Joonas Haavisto iš Suomijos, Boris Kozlov ir Johnathan Blake iš JAV. Johnathan Blake yra vienas iš geidžiamiausių šių dienų būgnininkų, o Boris Kozlov yra tris kartus „Grammy“ apdovanojimus pelnęs kontrabosas.

Kęstutis Vaiginis yra vienas iš aktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, kuris yra įkvėpęs daugybę tarptautinių projektų. Jo diskografijoje yra dešimt albumų, penki iš jų yra autoriniai.

Renginiai Palangoje balandžio 5 d.

Viliaus Trakio koncertas

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 20 val.

Jūsų laukia romantiškas vakaras su užburiančiomis melodijomis Pineta restorane, kuriame svečiuosis žinomas Klaipėdos Valstybinio muzikinio teatro solistas Vilius Trakys. Šis pasirodymas apims populiariausius hitus ir ypatingai Jums paruoštą muzikinę programą.

Kita renginio data: balandžio 27 d.

Adriano Celentano tribute show

Lietuvos gyventojai turės galimybę mėgautis Adriano Celentano kūryba su jo dvyniu Adolfo Sebastiani. Ši legenda kino ir muzikos pasaulyje jau seniai užkariavo pasaulį su savo dainomis, vaidmenimis ir įspūdingais koncertais. Šiemet Adriano sukako 85 metai ir nors jis baigė aktyvią koncertinę veiklą, Adolfo Sebastiani toliau skleidžia jo muziką ir paveldą. Jų išvaizda, balsas ir net elgesys scenoje labai panašūs, o Adolfo sukūrė grupę „Adriano Celentano Tribute“, kuri sėkmingai pristato Adriano kūrinius. Koncertuose žiūrovai gali mėgautis gyvu garsu, ryškiais performansais ir nuostabiais Adriano Celentano dainų atlikimais, o Adolfo sukuria autentišką atmosferą, bendraudamas su publika ir atlikdamas fotografijas su Adriano įvaizdžiu.

Balandžio 6 d. Palangos renginiai

Aistės Lukoševičiūtės koncertas

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 20 val.

Aistė Lukoševičiūtė, indie pop muzikos atlikėja ir dainų rašytoja, švelnaus tembro savininkė, pristatys savo naujausią kūrybą ir grožinės muzikos hitus. Pasiruoškite maloniam ir romantiškam vakarui.

Lėlių spektaklis “Raudonkepuraitė”

 • Vieta: Viešbutis „Gabija“
 • Kaina: 16,20 Eur
 • Laikas: 17 val.

Spektaklyje „Raudonkepuraitė” klasikinė Charles Perrault pasaka persmelkta vilko perspektyva. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kokia jo motyvacija? Spektaklis išryškina, kaip įvairios aplinkybės gali skatinti žmones elgtis skirtingai, ir ragina nepasiduoti patyčioms, kovoti už save ir kitus. Su komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais perteiktą pasaką papildo ryškios, spalvingos lėlės, kurios sužavi savo originalumu.

Grupės “Baltos varnos” koncertas

 • Vieta: Muzikos klubas – restoranas “Vandenis”
 • Kaina: 30 Eur
 • Laikas: nuo 20 val.

Akustinis koncertas, kuriame muziką diriguos vokalistės ir dainų kūrėjos Milda bei Teresė Andrijauskaitės. Šios merginos, išsiskiriančios unikaliais vokalais, yra tapusios atradimu daugeliui. Jų autorinė kūryba yra tikras lobis, praturtintas folk’o elementais ir etno bei liaudies dainų motyvais. Koncerte galėsite mėgautis gyvomis improvizacijomis, kurios neprilygs jokioje kitos muzikoje. Tai ne tik muzika, tai susitikimas su širdžių kalbomis, atvira, tikra ir nuoširdu.

Staliukų rezervacija – telefonu +37062033998.

Ekskursija Gabrielės Aleksės parodoje “Vanduo ir akmuo”

 • Vieta: A. Mončio namai-muziejus
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: nuo 15 val.

Balandžio 6 d. kviečiame į ekskursiją po tapybos parodą „Vanduo ir akmuo“ su menininke Gabrielė Alekse. Parodos pavadinime metaforiškai gretinamos dvi skirtingos patirties ir mąstymo sistemos, remiantis psichiatro Iain McGilchrist knyga „The Master and His Emissary“. Ekskursijos metu menininkė dalinsis savo darbų ir kūrybinių procesų istorijomis, atsakys į klausimus ir pristatys parodos konceptą. Vanduo simbolizuoja tekančią ir vienijančią dešiniojo smegenų pusrutulio dvasią, o akmuo atspindi kairiąją pusę – stabilumą ir technologinį progresą, kurį dominuoja kairysis smegenų pusrutulis.

Balandžio 11 d. renginiai Palangoje

Odilės Norvilaitės knygos pristatymas “Kalbėsiu apie norus”

 • Vieta: Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 17 val.

Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks susitikimas su Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nare, literate ir dailininke Odilė Norvilaite. Ji pristatys savo naujausią poezijos knygą „Kalbėsiu apie norus“, kurios puslapiais sklinda mintys, jausmai ir prisiminimai iš praeities, vaikystės ir jaunystės bei patirtys iš gyvenimo. Šie tekstai atspindi autorės šviesią viltį ir ilgesį. Leidinys bus iliustruotas pačios autoriaus kurtais grafikos ir tapybos darbais, keli iš jų bus eksponuojami renginio metu bibliotekoje.

Balandžio 12 d. renginiai Palangoje

Gyvos muzikos vakaras su Rasa Doniela

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 20 val.

Rasa Doniela scenoje jau daugiau nei 20 metų. Ji atlieka tiek populiariąją, tiek džiazo muziką. Rasa tapo Lietuvos balso finaliste 2016 metais ir buvo Donato Montvydo back vokalistė Eurovizijoje.

Balandžio 13 d. renginiai Palangoje

Muzikinis vakaras su Evelina Šaltyte

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 20 val.

Dalyvė iš TV projekto „Lietuvos Balsas“, šiuolaikiška atlikėja su švelniu balsu ir stipria energija, žavi klausytojus. Jos programoje skamba gerai žinomi Lietuvos ir pasaulio muzikos hitai, jazz, blues, lounge stiliai.

Renginiai Palangoje balandžio 19 d.

Legenda Vytautas Kernagis – Jokūbas Bareikis gyvo garso koncerte

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: nuo 32 Eur
 • Laikas: 19.30 val.

Praleiskite „Purpurinį vakarą“ Palangoje, skirtą atminimui Vytautui Kernagiui. Aktorius ir muzikantas Jokūbas Bareikis pristatys maestro dainas. „Tai turi skambėti toliau“, – sako Jokūbas ir kviečia rezervuoti vietas populiariame projekte. Vakaro metu atlikėjas ne tik atliks gražiausias maestro dainas, bet ir pasakos išskirtines istorijas iš kūrėjo gyvenimo.

Šefo Riccardo Gaspari degustacinė vakarienė

 • Vieta: Palanga Life Balance SPA
 • Kaina: nenurodyta
 • Laikas: 19.00 val.

Viešbutis „Palanga Life Balance SPA“ kartu su Bocuse d‘Or Lietuva pristato ypatingą vakarienę, kurios šefas Riccardo Gaspari yra apdovanotas „Michelin“ žvaigždute. Jo restoranas “Sanbrite” Italijoje taip pat apdovanotas šia prestižine žvaigždute, žinomas dėl senovės meistriškumo ir modernių technologijų derinimo savo virtuvėje. Jo kūryboje dominuoja aukštos kokybės ir natūralūs produktai, o patiekaluose pasižymi prieskonių įvairove ir subtiliu deriniu su uogomis bei daigais.

Muzikinis vakaras su Evelina Šaltyte

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 20 val.

Dalyvė iš TV projekto „Lietuvos Balsas“, šiuolaikiška atlikėja su švelniu balsu ir stipria energija, žavi klausytojus. Jos programoje skamba gerai žinomi Lietuvos ir pasaulio muzikos hitai, jazz, blues, lounge stiliai.

Arinos ir grupės “Veto bank” koncertas

 • Vieta: Muzikos klubas “Vandenis”
 • Kaina: 30 Eur
 • Laikas: 20 val.

Lietuvos ritmenbliuzo ir rokenrolo karalienė Arina jau dvidešimt metų išlieka ištikima savo dainavimo stiliui. Jos magiškas balsas ir nuoširdumas traukia žiūrovų dėmesį bei sukelia susižavėjimą. Nuo pirmųjų žingsnių scenoje, kai ji tapo pirmojo ritmenbliuzo ir rokenrolo čempionato nugalėtoja, Arina užvaldė gerbėjų širdis savo energija. Per savo kūrybinį kelionės laiką ji pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant Grand Prix iš prestižinių Lietuvos ir tarptautinių konkursų bei festivalių. Arina ne kartą buvo pripažinta geriausia mūsų šalies atlikėja, ir šiandien tai iš jos negali atimti niekas. Ji neabejotinai tebėra bliuzo karalienė Lietuvoje.

Pramogos Palangoje balandžio 20 d.

Fortepijoninės muzikos rečitalis „Rezonuojantys horizontai: Gamta ir Žmogus“

 • Vieta: Palangos Kurhauzas
 • Kaina: nuo 8 Eur
 • Laikas: 18.00 val.

Pianistas Viktoras Orestas Vagusevičius, išsiskiriantis kūrybine drąsa ir įvairumu, debiutuoja su unikalia programa „Rezonuojantys horizontai: gamta ir žmogus“. Jo tikslas yra pristatyti ir ištyrinėti gamtos, žmogaus emocijų ir muzikos sąsajas per klasikinius ir šiuolaikinius fortepijoninius kūrinius.

Programa suskirstyta į dvi dalis: gamtos pasaulio apkabinimą ir vidinių peizažų tyrinėjimą. Koncertas prasidės su Tristano Murailo kompozicija „La Mandragore“, kuri sujungia gamtos ir garso elementus, o tada bus atlikta Ludwigo van Beethoveno Sonata Nr. 31, op. 110, perteikianti žmogaus jausmų gelmes. Antroji dalis prasidės Johno Cage’o kūriniu „In a Landscape“, kuris sujungs kontempliatyvią atmosferą su emociniu turiniu, ir bus užbaigta Roberto Schumanno Simfoniniais etiudais, op. 13, akcentuojančiais žmogiškąjį sudėtingumą.

Karolio Rupkaus koncertas

 • Vieta: Gradiali restoranas “Pineta”
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 20 val.

Muzikos kūrėjas Karolis Rupkus, turintis išskirtinį balso tembrą, kviečia jus į specialų akustinį pasirodymą restorane „Pineta”. Programa „Music For Wine” subalansuos jūsų vakarą melodijomis, įtraukiančiomis kiekvieną. Koncerto metu skambės meilės baladės iš viso pasaulio, pavyzdžiui, tokių atlikėjų dainos, kaip Joe Cocker, Rod Stewart ir Kings of Leon. Jos visos nuskambės praturtintos Karolio autentiškomis interpretacijomis. Tai puikus būdas praleisti vakarą, mėgaujantis skaniu maistu ir nuostabia muzika.

Ray Greene koncertas

 • Vieta: Palangos koncertų salė
 • Kaina: 30 Eur
 • Laikas: 20.00 val.

Ray Greene, žinomas amerikiečių dainininkas ir trombonininkas, surengs tris koncertus Lietuvoje: Kaune, Palangoje ir Joniškio žieminėje sinagogoje. Jis yra gerai žinomas JAV muzikos pasaulyje dėl savo įspūdingos karjeros su soulo legendomis ir grupėmis, tokiais kaip „Tower Of Power” ir Carloso Santanos grupė. Savo koncertuose Lietuvoje jis pristatys savo solinį albumą „Stay”, kuris įkvepė soulo, džiazo ir ritmenbliuzo muzikos. Šie koncertai bus ne tik puiki „Kaunas Jazz” sezono pradžia, bet ir galimybė lietuviams mėgautis tarptautinio lygio muzikos atlikėjo talentu bei įkvėpti jo dainomis.

Renginiai Palangoje balandžio 26 d.

Manto Jankavičiaus akustinis koncertas

 • Vieta: Muzikos klubas “Vandenis”
 • Kaina: 35 Eur
 • Laikas: 20.00 val.

Mantas Jankavičius, žinomas dainininkas, aktorius ir šoumenas, švenčiantis penkerių metų jubiliejų profesionalioje scenoje, kviečia į intymius akustinius koncertus. Po sėkmingo didžiųjų arenų turų su grupe ir dvylikos violončelių orkestru bei muzikos, teatro ir kino šou „12 violončelių“, Mantas dabar pasineria į ramius vakarus nedidelėse salėse. Šie kameriniai koncertai su dviem gitaromis, kurias lydi gerai žinomų dainų akustinės versijos, atneša lyriką ir intymumą. Kartu su gitaristu Domu Bajorūnu, Mantas sukuria atmosferą, tinkančią po triukšmingų areninių pasirodymų, leisdamas gerbėjams mėgautis ramybe ir jaukumu.

Renginiai Palangoje balandžio 27 d.

Jūratės Miliauskaitės akustinis koncertas

 • Vieta: Muzikos klubas “Vandenis”
 • Kaina: 25 Eur
 • Laikas: 20.00 val.

Rezervacija telefonu +37062033998

Balandis Palangoje – tai ne tik metas sėkmingai pradėti naująjį sezoną ir džiaugtis pavasario gaivumu, bet ir puikus atsipalaidavimo bei pramogų šaltinis tiek vietiniams gyventojams, tiek svečiams. Šis mėnuo pilnas įsimintinų akimirkų, kultūrinių įvykių ir švenčių, kurie sukuria ypatingą atmosferą šiame kurorte. Taigi, nepaleiskite galimybės prisijungti prie įvairių renginių, susitikti su draugais, mėgautis koncertais ir tiesiog leisti laiką pavasario ore.

Parašykite komentarą