Ką veikti su vaikais Šventojoje ?

Šventoji su vaikais Žiūrėti galeriją

Šventoji – tai buvusi žvejų gyvenvietė, prekyvietė ir buvęs uostas, kadaise konkuravęs net su pačia Klaipėda. 1701 metais dėl didelės konkurencijos Rygos pirkliai pasamdė švedus, kad užverstų uostą akmenimis. Šventoji liko nedideliu miesteliu poilsiui ir rekreacijai. Gyvenvietė yra maža, bet labai jauki, apsupta nepaprasto grožio gamtos. Tai vieta pailsėti nuo miesto triukšmo ir darbų. Šventoji suteikia galimybę pabūti su šeima ir praleisti kokybišką laiką kartu. Taigi, ką veikti su vaikais Šventojoje ?

Kur galima pasivaikščioti Šventojoje?

Šventąją galima apeiti per mažiau nei pusdienį. Vienoje pusėje jūsų laukia jūra, auksinės kopos ir pušynai. Kitoje pusėje vingiuoja Šventosios (Baltijos) upė, kuri atsiveria visu savo grožiu. 

Žemaičių alka

Žemaičių alkas – tai Šventojoje atstatyta pagoniška šventvietė. Joje puikuojasi paleastronominė observatorija, kuri stovėjo ant Birutės kalno Palangoje. Šventvietėje buvo pastatyti mediniai tautodailininkų išdrožinėti stulpai. Aptiksite pagrindinius baltų mitologijos dievukus: Perkūną, Austėją, Žemyną, Velnią ir kitus. Šiandien čia švenčiamos pagoniškos šventės: Rasos, Lygiadieniai, Jorė, Mildos diena. Baltų kultūros atstovai gieda pagoniškas giesmes, meta gintaro dulkes ir prašo senųjų dievų išpildyti jų slapčiausius troškimus.

Adresas: netoli Jonpaparčio g. ir Kuršių tako, Šventoji

Šventosios uosto vartai

Šventosios uosto vartaiAtvykusiems su šeima būtina aplankyti Šventosios uosto vartus, per kuriuos į jūrą įteka Šventosios upė. Išties tai buvę uosto vartai, pro kuriuos grįždavo žvejai. Dabar tai mini gyvenvietė nedidelėje salelėje tarp kopų ir jūros. Ankščiau sumažėjus upės lygiui žmonės brisdavo per ją norėdami pereiti į kitą paplūdimio pusę, tačiau dabar tai reikėtų daryti atsargiai, nes Šventojoje yra staigių gilių duobių. Atnaujintoje prieplaukoje vyksta bendruomenės gyvenimas, poilsiautojams suteikiama galimybė apsistoti mažaaukštėse sodybose su vaizdu į pakrantę.

Adresas: Prieplaukos g. 14, Šventoji

“Energetiko” skulptūrų parkas – „Akmens amžius“

Nors Šventosios kurortas nėra labai didelis, jis turi didžiulį skulptūrų parką, kuris įsikūręs „Energetiko“ sveikatos centro teritorijoje. Jame puikuojasi penkiasdešimt lietuvių, prancūzų, austrų ir kitų ES šalių menininkų skulptūros. Šią erdvę kuria ne tik menininkai, bet ir medikai. Nuo 2005 metų buvo pradėtas organizuoti tarptautinis akmens skulptūrų simpoziumas.

Adresas: Kuršių takas 1, Šventoji.

Šventosios miško pažintinis takas

Jei klaustumėte, kur dar su vaikais pasivaikščioti Šventojoje, net neabejotinai reikėtų pasivaikščioti Ežiuko ir Ežio takais, Miško taku, Mįslių šlaitu bei taku dideliems ir mažiems. Visi jie skirti visai šeimai ne tik pasivaikščioti, bet ir pasukti galvą. Takeliai įrengti dar 1977 metai, Šventosios miške, tačiau vėliau buvo perkelti į dabartinę teritoriją.

 • Ežiuko takelis skirtas patiems mažiausiems ir yra tik apie 200 metrų. Gan dažnai išdėliotos medinės statulos su klausimais. Pasirinkus atsakymą reikia keliauti jo krypties link. Tačiau jei atsakymas neteisingas – atsidursite aklavietėje ir teks grįžti. Teisingai atsakinėjant į klausimus Ežiuko takelyje užtruksite iki 15 min.
 • Ežio takas – tai lyg antra klasė keliaujantiems. Klausimai sudėtingėja, todėl ir aklaviečių daugėja. Šalia tako rasite tiltelį per upelį. Perėję juo pasieksite Šventosios upę ir galėsite atsigaivinti. Pats Ežio takas siekia iki 400 metrų ir jį įveikti prireiks apie 25 minučių. Netoli Ežio tako yra ir Mįslių šlaitas.
 • Įveikus Ežio ir Ežiuko takus jūsų laukia daug rimtesnis Miško takas. Mįslės gerokai rimtesnės, tačiau yra atsakymai. O ir takelis vienas, tad atsakius neteisingai nėra kur pasiklysti. Pasiekus Šventosios upės krantą rasite informatyvių stendų, gražius vaizdus. Pats tako ilgis yra apie 1,7 km, tad neskubant užtruksite iki 2 valandų.
 • Žygeiviams pailsėti yra padaryti suoleliai ir pavėsinės, tad galėsite sustoti papietauti. O kai mažieji pavargs mankštinti galvas ras vaikų žaidimų aikštelių.

Adresas: Keliukas į dešinę prieš pat Būtingių evangelikų liuteronų bažnyčią, Šventoji

Ką pamatyti su vaikais Šventojoje?

Skulptūrinė kompozicija „Žvejo dukros“

Skulptūrinė kompozicija  „Žvejo dukros“ – tai dar vienas svarbus Šventosios taškas. Simbolinės skulptūros primena apie kažkada išplaukusius ir niekada negrįžusius jūreivius. Menininkė Suzana Pranaitytė sukūrė tris seseris, žvelgiančias į jūrą ir laukiančias savo išplaukusio tėvo. Skulptūra yra 4 metrų, todėl kadaise buvo puikiai matoma nuo jūros kranto. Keičiantis klimatui, keičiasi ir kopos, tad šiai dienai žvejo dukras pamatyti sunkiau.

Adresas: Šalia senosios prieplaukos., Šventoji 

 

Skulptūra „Baltijos aušra“

„Baltijos aušra“ tai granitinė moteris, laukianti saulėtekio. Ankščiau ji stovėjo Palangoje, tačiau 2009 metais buvo perkelta į Šventąją.

Adresas: Pietinis Šventosios kraštas

Beždžionių tiltas

Kaip Palanga, taip ir Šventoji turi savo tiltą – beždžionių tiltą. Tai ne tik tiltas, tai ir seniausia LDK ir Livonijos siena. Šventosios beždžionių tiltas pastatytas 1973 metais, kelis kartus atnaujintas, bet vis dar kabo ir laukia lankytojų. Tikėtina, kad ne vienas mūsų juo ėjo vos siekiant turėklus, tad bus ką prisiminti ir papasakoti savo vaikams. Beždžionių tiltas – viena iš svarbiausių Šventosios vietų,  Šventosios simbolis.

Kodėl mes Lietuvoje turime beždžionių tiltus, kai beždžionės pas mus net negyvena? Pavadinimas atkeliavo iš Vietnamo, nes jame vietiniai stato tiltus iš bambukų,  o jie yra labai nestabilūs. Tad juokiamasi, kad tik beždžionės gali juo praeiti. Na ir mes keliaudami judančiais tiltais šiek tiek supanašėjame su savo protėviais.

Adresas: Kopų g. pabaiga, Šventoji

Šventosios švyturys

Viena įspūdingiausių Šventosios vietų yra 780 metrų nuo jūros esantis Šventosios švyturys. Tai keturbriaunis metalinių konstrukcijų statinys siekiantis 39 metrų aukštį. Švyturys yra laivų navigacinis ženklas, kurio signalas matomas iki 31 km. Nuo 2000 metų švyturyje naudojama moderni įranga. Įdomu tai, kad nuo švyturio eksplotacijos pradžios švyturys nebuvo užgesęs ilgiau nei vienai valandai. Galima sakyti – amžinasis švyturys.

Adresas: Švyturio g. 12H, Šventoji.

Šventosios pramogos atostogaujantiems su vaikais

Nors Šventoji ramaus poilsio vieta, pramogų rasite visai šeimai. Mėgstantys ekstremalesnį sportą ir vandenį galės paplaukioti su jėgos aitvarais, išmokti plaukti irklentėmis, ar važiuoti kalnų riedlente. Norintys šiek tiek ramesnių pramogų galės žaisti mini golfą, šokinėti ant batutų ar dūkti vaikų žaidimų aikštelėse.

Sea Paradise Surf Sporto Centras

Sea paradise surf
Sea paradise surf

Sea Paradise Surf Sporto Centras – tai pramogos ekstremalaus sporto mėgėjams. Tačiau norint pajusti adrenaliną nebūtina turėti patirties. Surf sporto treneriai jus apmokys ir padės pajusti malonumą skrendant su vėju, plaukiant ar važiuojant. Ši mokykla siūlo kursus vaikams, suaugusiems, šeimoms ir senjorams.

 • Pasivažinėjimas su kalnų riedlente ir jėgos aitvaru. Pirmiausia Jūs išmoksite kaip valdyti jėgos aitvarą, jį surinkti ir kaip pasikinkyti vėją. Po to tereikia stotis ant kalnų riedlentės ir mėgautis Baltijos jūros paplūdimiais.
 • SUP pamoka – tai irklenčių pamoka visai šeimai. Tai nėra labai sudėtingas užsiėmimas bei nereikalauja tiek daug ištvermės kaip banglentės, tad tiks įvairaus amžiaus sportininkams. Jūs gausite visą reikalingą įrangą ir elgesio vandenyje kortelę, kuri veikia visame pasaulyje. Ji leidžia jums nuomotis įrangą bet kurioje šalyje. Su irklentėmis jūs galite plaukioti jūroje ar Šventosios upe. Surf Sport taip pat siūlo irklenčių turą: Būtingė – Šventoji – Jūra.
 • Surf pamoka – tai varžybos su bangomis ir savimi. Instruktoriai parodys kaip atsistoti ant lentos, išlaikyti balansą ir pagauti pirmąsias bangas.
 • Pramogos su Wing Surfer sparnu – tai daug paprastesnis būdas važiuoti kalnų riedlente ar plaukti irklente. Tereikia prisipūsti sparnus ir mėgautis vėju bei jo suteikiama galia plaukti ar važiuoti.
 • Skimboarding pamoka – tai slydlenčių pamoka. Slydlentės yra mažesnės lentutės, kurios gaudo lūžtančias bangas. Su slydlentėmis būsite arčiau kranto, tad puikiai tiks ir tiems, kurie nemoka plaukti. Jums nereikės ant jų gultis, tik stovėti ir išlaikyti pusiausvyrą.
 • Bodyboarding pamoka yra labai panaši į banglenčių pamoką, tik šiek tiek paprastesnė, labiau tinkanti pradedantiesiems. Iš tiesų bodyboarding labiau skirta triukams ant bangų, nei jų skrodimui. Taip pat tai puikus sportas ir geros nuotaikos užtaisas.
 • Sea scooter pamoka – tai instruktažas apie mažyčio vandens motorolerio naudojimą ir vairavimą. Su juo galėsite skrieti per bangas apie 4 km/h greičiu. Šis motoroleris tinkamas visiems nuo 16 metų.
 • Longboarding užsiėmimai – jei visada svajojai pralėkti riedlente, Surf Sporto komanda padės tai padaryti. Jūs gausite visas apsaugas, instrukcijas apie kiekvieną riedlentės važiavimo stilių ir patarimus.

Darbo laikas: I – VII / 11:00 –19:00

Kaina: 20 – 55 Eur

El. paštas: balticseaparadise@gmail.com

Telefonas: + 37065764313, +37067696452

Adresas: Būtingės g. 18A, Šventoji

„GOLFink’’

Žaidimas GolFink pajūryjeMini golfas nereikalauja jokio išankstinio pasiruošimo ar didelių žinių. Tai daugiau susikaupimo reikalaujantis žaidimas. Jo metu savo kamuoliuką reikia įvaryti į skylutę. Atvykę su mažesniais vaikais čia rasite jiems pritaikytų lazdų, tad galėsite varžytis tarpusavyje ir smagiai praleisti laiką. Akmeninės salos sodyboje yra išdėstyta 10 duobučių. Jūsų žaidimas užtruks apie 2-3 valandas.

Telefonas: + 37065516627

Adresas: Aviečių takas 22, Šventoji

Mobilus Golfas

Tiems, kurie nenori niekur eiti, bet mielai pajudėtų  sodyboje ar poilsio vietoje, Šventoji siūlo mobilaus golfo paslaugas. Jums tereikia paskambinti ir susitarti, kada norėtumėte surengti golfo varžybas savo kieme. Atvykusiems su mažais vaikais tai ypač patogu.

Telefonas: + 37061642164

Adresas: Jūros g. 30, Šventoji 

Batutų nuoma Šventosios pajūryje

Atvykus iki pat Lietuvos pajūrio viena pagrindinių pramogų yra jūra ir kopos. Dažnas nori tiesiog pailsėti nuo darbų, pasimėgauti saule ir bangomis. Tačiau ką veikti atvykus su vaikais? Eiti šokinėti ant batutų! Šventosios pajūris nepaliks nuobodžiauti nei vieno. Batutai išsidėstę taip, kad lengvai būtų pasiekiami iš bet kurios pajūrio vietos. Tad ilsėdamiesi nepamirškite palepinti savo atžalų.

Vaikų žaidimų aikštelės

Jūra ir smėlis tai nepaprasta meditacija, tačiau vaikams reikia ledų ir žaidimų. Šventojoje esančios vaikų žaidimų aikštelės skirtos būtent tam, kad vaikai žaistų, o tėveliai ilsėtųsi. 

Baidarių nuoma

Baidarės Šventojoje
Baidarės Šventojoje

Kadangi Šventoji turi upę, tai turi ir baidares. Jei kada esate plaukę, žinote tą jausmą, kai perpranti baidarės valdymą ir puikiai sekasi irkluoti su kolega. Tai bus išskirtinė pramoga ir poilsis atvykusiems su šeima. Vaikai galės pasipliuškenti vandenyje, tuo pačiu patys išbandyti irklavimą. Visi pailsėsite gražioje gamtoje ir susipažinsite su Šventosios upės augmenija ir gyvūnija. Jūs galėsite pasirinkti vieną iš šių maršrutų:

 • Sodyba „Akmeninė sala“ – Šventosios beždžionių tiltas
 • Laukžemės malūnas – Sodyba „Akmeninė sala“
 • Laukžemės malūnas – Šventosios beždžionių tiltas

Kaina: Dvivietė baidarė – 20 Eur

Telefonas: + 37065516627, +37065520286

Adresas: Aviečių takas 22, Šventoji

Pajūrio dviračių takai

Pajūrio dviračių takas ŠventojojeNorintiems pamatyti Palangą, Klaipėdą, ar net pasiekti Latvijos sieną, Šventoji jums siūlo išpuoselėtus dviračių takus. Nusprendus turėti aktyvesnę dieną, dviračių takais gali riedėti tiek maži, tiek dideli. Takai yra atnaujinti ir sutvarkyti, tad neturėtų būti nemalonių staigmenų, pavojingų duobių. Iš Šventosios siūloma važiuoti dviem kryptimis:

 • Šventoji – Palanga – Klaipėda. Tai yra 40 km maršrutas kertant Karklę, Kunigiškes, Palangos Birutės parką ir pasiekiant Olando kepurę.
 • Šventoji – Latvijos siena. Tai puikus maršrutas keliaujantiems su mažais vaikais, nes tereikia įveikti 8 km. Jei turėsite su savimi asmens dokumentus galite aplankyti Latvijoje esantį Rucava vandens šaltinį.

Darbo laikas: I – VII / 10:00 – 22:00

Kaina: Dviratis 1 val – nuo 3 Eur, para – nuo 15 Eur; velamobilis 1 val – nuo 3 Eur, para – nuo 20 Eur;

El. Paštas: info@kurortupramogos.lt

www.kurortupramogos.lt

Telefonas:+37069992580

Adresas: Šventosios g. 1, Jūros g. 38,  Jūros g. 30, Ošupio takas 11,  Šventoji 

Šventosios kartodromas

Greitis, reakcija ir adrenalinas – tai ko kartais pritrūksta ramiose atostogose. Šventosios kartodromas jums padės pajusti virpuliuką ir pagreitins širdies ritmą. Čia galite atvykti su visa šeima ir ramiai pasimokyti vairuoti ar surengti visos šeimos varžybas. Kartingai jau laukia jūsų!

Darbo laikas: 06.01 – 09.30 / I – VII / 11:00 – 22:00

Kaina: Nuo 3 Eur

El. paštas: info@kartunuoma.lt

Telefonas:+37068621130

Adresas: Šventosios g. 29A, Šventoji

Japoniškas sodas

Netoli Šventosios esantis Japoniškas sodas yra didžiausias Europoje, todėl apsilankyti su šeima tikrai verta. Sodas kurtas pagal senąsias Japoniško sodo tradicijas – plynoje vietoje atkartojama supanti gamta. Tai išties nuostabaus grožio Japoniškas parkas su sakuromis ir bonsais. Tik atvažiavę savo kelionę pradėsite nuo sodo vartų, kurie buvo pagaminti be mechaninių įrankių, pagal tradicijas. Teritorijoje yra ritualinė pirtis, bonsų medžių kolekcija, akmenų Zen sodas ir tvenkiniai. Čia jūs galite pasodinti ir auginti savo vardinę sakurą! Japoniškas sodas turi arbatos namelį, kuriame galėsite susipažinti su arbatos gėrimo tradicijomis. Norintys pabūti ilgiau gali išsinuomoti namelį ir miegoti ant tatamio čiužinių.

Darbo laikas: I – VII / 10:00 – 16:00

Kaina: Suaugusiems – 7 Eur, Vaikams – 3 Eur, Su nuolaida – 4,5 Eur

El. paštas: info@japangarden.lt

Telefonas:+37069992580

Adresas: Sodų g., Mažučių k., Darbėnų sen., Kretingos raj.

Kur pavalgyti su šeima?

Atvykus atostogauti į Šventąją tikimasi pailsėti, pasimėgauti gamta, jūra ir skaniai pavalgyti. Juk geriausios atostogos yra tada, kai nereikia niekuo rūpintis. Šventoji turi ne vieną gero maisto užkandinę, kavinę ar restoraną, tinkantį atvykusiems su šeima. 

Žvejo Antano rūkyta žuvis

Visame pajūryje vyrauja vienas ir tas pats delikatesas – rūkyta žuvis. Nors visoje Lietuvoje galima jos gauti parduotuvėse, niekas neprilygsta žuviai pajūryje. Šventoji yra ne išimtis. Gan dažnai išsidėstę rūkytos žuvies vagonėliai siūlo nuo pigesnių iki labai prabangių rūkytų jūros gėrybių. Ant jūsų atostogų stalo gali atsidurti: atlantinė skumbrė, afrikinis šamas, jūrinis ešerys, karšio ikrai, ziobris, karpis, rūkyto skaidrakalmario čiuptuvai ar net upinis ungurys! Nors rūkytos žuvies galite rasti beveik ant kiekvieno kampo, siūlyčiau ieškoti mažesnių žuvies rūkytojų, kurie turi savo tradicijas, rūko žuvis iš vakaro ir siūlo jums šviežiai išrūkytą žuvį. Žvejys Antanas savo jūros gėrybes rūko natūraliai, pagal senas tradicijas, tad skonis vertas savo kainos.

Darbo laikas: I – VII / 10:00 – 20:00

Kaina: nuo 6 Eur

Telefonas: +37046045209

Adresas: Mokyklos g. 15, Šventoji

 „Floros simfonija“

Kavinė Floros simfonija„Floros simfonija“ – tai svečių namai su puiku restoranu ir gardžiu maistu. Čia galite užsukti ryte ir mėgautis gausiais švediško stalo pusryčiais, arba atvykti vakare ir atsipalaiduoti grojant gyvai smuiko ar saksofono muzikai. Floros simfonija pasižymi savo gardžiais kokteiliais ir nemaža erdve vaikams.

Darbo laikas: Birželis – Rugpjūtis

El. paštas: info@florossimfonijahotel.lt

Interneto svetainė: https://www.florossimfonija.lt/2/home

Telefonas: + 37066353333

Adresas: Topolių g. 22a., Šventoji

„Du malūnai“

Atostogaujantiems Šventojoje su šeima ir vaikais restoranas „Du malūnai“ – atgaiva sielai ir skrandžiui. Pirmiausia, čia yra įvairios veiklos skirtingo amžiaus vaikams: vaikų žaidimo aikštelė, smiginis, biliardas, stalo futbolas. Antra, „Du malūnai“ restoranas pats rūko šviežią žuvį ir mėsą, kepa naminę duoną ir gamina naminę girą. Restorane vyrauja europietiška, žemaitiška ir armėniška virtuvė, tad kiekvienas ras tai ką mėgsta.

Darbo laikas: Nuo Kovo 1 d. / I – VII / 10:00 – 22:00

El. paštas: info@dumalunai.lt

Telefonas: + 37069926798

Adresas: Šventosios g. 6, Šventoji

„Nendrinė pastogė“

„Nendrinė pastogė“ yra gamtos ir ramybės kampelis pavargusiems nuo kurorto triukšmo. Vasarą jūs galite pietauti pievoje ar po medžių viršūnėmis, o šaltu laikotarpiu personalas jūsų laukia viduje. Jaukiai sutvarkyta aplinka, po pievą lakstantys kiškiai ar kalbančios papūgos pakerės kiekvieno mažo ir didelio širdį.

El. paštas: info@nendrinepastoge.lt

Telefonas: +370616712216

Adresas: Miško takas 24, Šventoji 

„Relax Park“

Restoranas - poilsio namai Šventojoje Relax park„Relax Park“ – tai dar vienas restoranas ir poilsio namai Šventojoje. Atvykus su vaikais galėsite ramiai vakarieniauti ar pietauti, o pasisotinę mažieji turės progą išbandyti esančią žaidimų aikštelę ar pašokinėti ant batuto. Restorano terasa yra gan didelė, todėl vaikai gali žaisti su kamuoliu, dūkti ir nenuobodžiauti prie stalo su tėvais.

Darbo laikas: I – VII / 10:00 – 20:00

Telefonas: +37065566366

Adresas: Kuršių takas 3, Šventoji

Parašykite komentarą