Gegužės mėnesio renginiai Nidoje ir visoje Kuršių nerijoje

Renginiai Kuršių nerijoje

Gegužės mėnuo Kuršių nerijoje pradžiugina savo įvairove ir grožiu. Šiuo laikotarpiu, kai gamta pereina iš pavasario į vasarą, Kuršių nerija pradeda žydėti žaliais atspalviais ir alsuoti gyvybe. Gegužės mėnesį Kuršių nerijoje gausu gėlių, kurios prabunda ir pradeda žydėti po žiemos miego. Pušų ir spygliuočių medynai ima žaliuoti, o jūros krantai tampa ypatingai žavingi su savo smėliu ir paukščių balsais. Tai puiki proga mėgautis ramybe ir natūraliu grožiu, pasivaikščioti po pušų alėjas arba pasigrožėti jūros bangomis. Šiuo metu Kuršių nerija tampa dar aktyvesnė ir gyvybingesnė. Daugelis lankomų vietų, tokių kaip Nida, Juodkrantė ar Preila, jau atsidaro lankytojams ir siūlo įvairias veiklas. Gegužės mėnesio renginiai Kuršių nerijoje lauks lankytojų iš visos Lietuvos.

Renginiai Kuršių nerijoje gegužės mėnesį

Gegužės  2 d.

Neringos meno mokyklos mokinių koncertas „Geriausiai mamai”

 • Vieta: Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčia
 • Kaina: renginys nemokamas
 • Laikas: 17 val.

Gegužės 2 dieną, 17 val., Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčioje, Taikos g. 17, vyks Neringos meno mokyklos mokinių koncertas „Geriausiai mamai“. Į šį renginį kviečiami visi norintys pasimėgauti jaunųjų talentų muzikiniu pasirodymu, skirtu visų mamytėms.

Gegužės  4 d. renginiai Kuršių nerijoje

Ekskursija su gidu „Nuo Nidden iki Nidos“

 • Pradžia – prie turizmo informacijos centro Nidoje
 • Kaina: nuo 3 Eur
 • Laikas: nuo 10.30 val.

Pasivaikščiojimo metu Nidoje leisite sau įžengti į XIX–XX a. atmosferą, išgirsite vietinių žvejų pasakojimus apie kasdienybę, sužinosite, kaip ekspresionistai atrado šį kraštą, ir kodėl Thomas Mannas, Nobelio premijos laureatas, pasirinko Nidą savo vasarnamiu.

Be to, galbūt sužinosite įdomių faktų, tokių kaip Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios statybos išlaidos ar to meto mokytojų atlygiai.

Pasivaikščiojimo metu atsiskleis ir niūrieji Kuršių nerijos istorijos puslapiai, apie pasaulinius karus ir jų poveikį vietos gyventojams.

Ekskursijos kaina yra 6 Eur asmeniui, tačiau moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems asmenims taikoma nuolaida – 3 Eur asmeniui. Dalyvių skaičius yra ribotas, tad būtina išankstinė registracija el. paštu: info@visitneringa.lt arba telefonu: +370 469 52345.

Ekskursija trunka 2 valandas, o nueinamas atstumas yra apie 3 kilometrus.

Kita renginio data: gegužės 18 d.

 

Kuršių nerijos renginiai gegužės 9 – 12 d.

Rašymo stovykla „Frida Nidoje”

 • Vieta: Nidos meno kolonija
 • Kaina: nuo 220 Eur
 • Laikas: 17.30 val.

Siūlome pasitikti auštančią vasarą su naujomis kūrybinėmis mintimis, jūra ir laiku sau,  dalyvaujant rašymo stovykloje “Frida Nidoje”. Čia rasite kelią į vaizdingą, įsimintiną tekstą, remdamiesi įspūdingosios Fridos gyvenimu ir kūryba. Rašytoja Gabrielė Labanauskaitė ves sesijas, kurios skirtos ne tik menininkams, bet ir tiems, kurie nori išmokti rašyti įtikinamai ir įdomiai. Be kūrybinių užsiėmimų, stovykloje bus laikas ramiam pasibuvimui su savimi, skaitymui ar pasivaikščiojimui prie jūros. Stovykla tinka tiek patyrusiems, tiek naujiems rašytojams, o jos atmosfera skatina bendradarbiavimą ir pagarbą. “Iš tylos” stovyklos tikslas – sujungti rašymo užduotis su vidine ramybe ir kūrybine energija, tad čia ne tik tobulėsite rašymo srityje, bet ir pasisemsite įkvėpimo iš gamtos ir bendruomenės.

 

Gegužės 10 – 12 d. renginiai Kuršių nerijoje

Lietuvos Respublikos RS Feva čempionatas Nidoje

 • Vieta: Neringos sporto mokykla
 • Kaina: kaina nenurodyta
 • Laikas: 10 val.

Gegužės 10-12 dienomis Nidoje vyks Lietuvos Respublikos RS Feva čempionatas, kuris pritrauks jaunųjų jachtininkų ir sporto entuziastų dėmesį iš visos šalies. Šiame įspūdingame renginyje susitiks jaunieji jachtininkai, norintys demonstruoti savo įgūdžius ir talentą, siekdami laimėti garbingą titulą.

RS Feva čempionatas – tai ne tik puiki galimybė jaunimui parodyti savo sportinius sugebėjimus, bet ir puikus renginys visai šeimai. Lankytojai turės galimybę stebėti įdomias varžybas ir palaikyti savo mėgstamus dalyvius, kurie įsitraukę į intensyvias lenktynes sugebės sukurti įspūdingą atmosferą.

 

Gegužės 11 d. renginiai Nidoje

Ekskursija su gidu „Nidos istorijos“

 • Pradžia – prie turizmo informacijos centro Nidoje
 • Kaina: nuo 3 Eur
 • Laikas: nuo 10.30 val.

Žygeiviai, dalyvaujantys ekskursijoje, sužinos apie Kuršių nerijos įdomią raidą, išskirtinius istorijos etapus bei kasdienybę vietos žvejų gyvenime ir tradicijose.

Kartu su gidu keliautojai lankysis vienoje populiariausių nerijos kopų – Parnidžio kopoje, kur mėgausis Nidos panorama ir iš arčiau susipažins su įspūdingu saulės laikrodžio-kalendoriaus veikimo principu.

Ekskursijos kaina siekia 6 Eur už asmenį, tačiau moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikoma 3 Eur nuolaida. Dėl riboto dalyvių skaičiaus būtina išankstinė registracija el. paštu: info@visitneringa.lt arba telefonu: +370 469 52345. Registracija priimama iki penktadienio, darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.

Ekskursija trunka apie 1,5–2 valandas, o keliautojai įveiks maždaug 3,5 km atstumą. Prieš dalyvaudami ekskursijoje, rekomenduojama pasirūpinti patogia avalyne.

Kita renginio data: gegužės 25 d.

 

Renginiai Kuršių nerijoje gegužės 15 – 18 d.

LR buriavimo taurės regata bei VI. ir V. Mamontovų atminimo „Vėtrungės” taurė 2024

 • Vieta: Neringos sporto mokykla
 • Kaina: kaina nenurodyta
 • Laikas: 10 val.

Šias varžybas organizuoja Lietuvos buriuotojų sąjunga kartu su Neringos sporto mokykla. Tai ne tik svarbus įvykis jachtų sporto bendruomenei, bet ir puiki proga pritraukti dėmesį į Neringos regiono grožį ir buriavimo potencialą.

Lietuvos Respublikos buriavimo taurės regata – tai renginys, kuris suvienija patyrusius buriuotojus ir naujokus, norinčius išbandyti savo jėgas ir įgūdžius jachtų sporte. Ši regata atvers duris į įvairių amžiaus ir patirties buriuotojų varžybas, kurių metu dalyviai išbandys savo jėgas ir taktiką mariose.

Vladimiro ir Valerijaus Mamontovų atminimo „Vėtrungės“ taurė – tai ypatingas renginys, skirtas atminti dviems buriuotojams ir jachtų sporto entuziastams. Ši taurė skatins puoselėti jų prisiminimą ir jų paliktą paveldą jachtų sporto pasaulyje.

Daugiau informacijos: http://www.lbs.lt/lt/regatos.html

 

Gegužės 21 – 24 d. renginiai Kuršių nerijoje

Buriavimo užsiėmimai suaugusiems ir šeimoms

 • Vieta: Neringos sporto mokykla
 • Kaina: kaina nenurodyta
 • Laikas: 10 val.

Nuo gegužės 21 dienos pradedami organizuoti buriavimo užsiėmimus, skirtus tiek šeimoms, tiek suaugusiems, kurie nori išmokti buriuoti ir patirti malonumą plaukdami po Kuršių marias. Šie užsiėmimai vyks darbo dienomis Nidoje su Laser Bahia klasės jachtomis.

Užsiėmimo metu dalyviai turės galimybę susipažinti su pagrindinėmis buriavimo sąvokomis, mokysis apie saugą vandenyje, supras jachtos dalis ir jos paruošimą plaukti bei išmoks valdyti jachtą vandenyje, įgydami buriavimo subtilybes ir patirtį.

Tai puiki galimybė tiek naujokams, norintiems išmokti buriuoti, tiek patyrusiems buriuotojams tobulinti savo įgūdžius ir praleisti laiką aktyviai ir įdomiai. Šie užsiėmimai leis kiekvienam dalyviui pajusti vėjo jėgą ir pajusti tikrąją jachtų sporto dvasią, plaukiant po nuostabias Kuršių marias.

Kitas laikas: Gegužės 27-30 d.

 

Gegužės mėnesio renginiai Kuršių nerijoje, kurie vyks visą menesį

Meno ir istorijos susitikimas: paroda „Švyturiai ≠ Laivai“

 • Vieta: Kuršių nerijos istorijos muziejus
 • Kaina: kaina nenurodyta
 • Laikas: 10 val.

Neringos muziejaus organizuojama paroda „Švyturiai ≠ Laivai” dedikuota Švyturių metams įtraukia lankytojus į meninį dialogą tarp praeities ir dabarties, švyturių ir jūrų, kasdienybės ir svajonių. Parodoje eksponuojami tapybos ir grafikos darbai iš vertingos Rytų Prūsijos XIX–XX a. pradžios dailės kolekcijos, atspindintys Kuršių nerijos ir jos švyturių ryšį su menininkų kūryba. Tai puiki proga susipažinti su regiono kultūriniu paveldu ir menininkų gyvenimu bei kūryba. 

 

Gegužės mėnesį Kuršių nerija pritraukia ne tik gamtos mylėtojus, bet ir kultūros entuziastus, nes vyksta daugybė įdomių kultūrinių renginių ir parodų, kurios įtraukia visą šeimą. Gegužės mėnuo Kuršių nerijoje yra puiki proga atvykti ir pamatyti, kaip šis nuostabus regionas pradeda žydėti ir gyvuoti po žiemos miego. Tai laikotarpis, kurį verta išnaudoti, norint patirti tikrąją Kuršių nerijos dvasią.

Parašykite komentarą