Palangos dviračių takai

Dviračių takai Palangoje Žiūrėti galeriją

Dviračių takai Palangoje yra neatskiriama miesto dalis. Palanga – dviračių mylėtojų kurortas. Ne vienas vaikystėje mynė dviratį įvairiomis Palangos miesto vietomis. Dviračiais buvo važinėjama po parką, ar įveikiami ilgesni atstumai nuo miesto centro iki tuomet veikusio „Lino“ baseino (Vanagupės g.). Tiesa nuo 2019 vasaros draudžiama važinėti dviračiu ar paspirtuku J. Basanavičiaus gatvėje, Birutės parke bei ant Palangos tilto. Ši tvarka įvesta, norint apsaugoti pėsčiuosius. Tai tikrai nereiškia, jog Palanga nesididžiuoja būdama „dviračių kurortu“, jiems yra skirtos kelios dviračių trasos, kurių ilgis sudaro apie 40 kilometrų. Kiekvienais metais Palanga atnaujina dviračių takus ir pagal galimybes tiesia naujus.

DVIRAČIŲ TAKAI PALANGOJE

Dviračių takas Vytauto gatvėje

Prieš keletą metų didelė Palangos Vytauto gatvės atkarpa buvo perdaryta į vienos krypties eismui skirtą zoną, dalis gatvės po pertvarkos tapo dviračių eismo juosta, kas dar labiau pagerino dviratininkų sąlygas norint nuvykti iš centro į Vanagupės gatvės rajoną arba atgal. Dabar tai galima padaryti ne tik pajūriu besidriekiančiu dviračių taku, tačiau ir gatve.

Vytauto gatvė, Palangoje nuo Druskininkų gatvės iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės, yra vienpusio eismo kelias. Automobiliai gali judėti tik viena, Nemirsetos, kryptimi. Tuo tarpu eismas nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės link Druskinkų gatvės, automobiliams ir motociklams yra draudžiamas. Atsilaisvinusi važiuojamoji dalis, paversta dviejų krypčių dviračių taku ir juo mielai naudojasi miestiečiai ir miesto svečiai.

Vytauto gatvės takas, leidžia dviračiu įveikti pagrindinę Palangos miesto gatvę. Kurios dešinėje pusėje (važiuojant nuo Druskininkų gatvės) Palangos senamiestis, su jaukiomis gatvelėmis medinukais, vilomis ir svečių namais, o kairėje pusėje naujoji Palangos miesto dalis. Įveikiant taką galima sustoti ne vienoje kavinėje, nesunkiai pasiekti prekybos centrus, ar pasukus į vieną iš kertančiųjų gatvelių  nuvykti į pasirinktą pajūrio tašką. Įpusėjus dviračių taką, pasiekiamas pats Palangos miesto centras, kuriame J. Basanavičiaus pėščiųjų gatvė, Palangos bažnyčia, tiltas per Ronžės upę, Kurhauzas ir kitos populiarios vietos. Kelio pabaigoje – Palangos Birutės parkas. Pasiekus Vytauto gatvės dviračių tako pabaigą, kelionę galima pratęsti pasirinkus trasą vedančią link Nemirsetos ir į Klaipėdą. Arba pasukus dešinėn, link Jūros, taku per S. Dariaus ir S. Girėno gatvę.

Dviračių takas S. Dariaus ir S. Girėno gatvė – Meilės alėja – Naglio alėja

Dariaus ir S. Girėno ir Vytauto gatvių sankryžoje, visai šalia Birutės parko pagrindinio įėjimo prasideda dviračių takas, vedantis link Baltijos jūros ir Meilės alėjos. Riedant S. Dariaus ir S. Girėno gatve link jūros, kairėje pusėje – Birutės parkas, dešinėje pusėje išsidėstę įvairūs viešbučiai, tarp jų ir legendinio krepšininko Arvydo Sabonio šeimai priklausantis viešbutis „Pušų paunksmėje“.

Pasukus dviračių taku į Meilės alėją, kelias driekiasi Šventosios kryptimi. Visa atkarpa tako yra šalia kopų, tad važiuojant juo galima, bet kada padaryti pertrauką ir pasukti į pasirinktą paplūdimio vietą. Pavažiavus nepilną kilometrą (apie 800 metrų), pasiekiama J. Basanavičiaus gatvė ir legendinis Palangos tiltas į jūrą. Tęsiant kelionę Naglio alėja pakeliui galima aplankyti Palangos gelbėjimo stotį. Keliaujant su vaikais, tiesiog privaloma, bent trumpam sustoti Palangos vaikų žaidimų aikštelėje. Žaidimų aikštelė yra nuvažiavus dviračių taku nuo Palangos tilto apie pusantro kilometro, Šermukšnių gatvėje. Važiuojant šia kryptimi, pasiekus Šermukšnių gatvės sankryžą, dešinėje pusėje tiesiog neįmanoma nepastebėti ir neišgirsti, ryškiaspalvės, visą vasarą vaikų krykštavimais skambančios vietos.

Toliau, Naglio alėja, dviračių takas veda link Vanagupės rajono, pakeliui galima sustoti ir užlipti ant Naglio kalno. Už Vanagupės rajono, dviračių takas toliau nuvingiuoja pajūriu, Šventosios kryptimi per Monciškes ir Kunigiškius.

Važiuojant priešinga dviračių tako dalimi nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės, galima pasiekti Nemirsetą ir nuo ten tęsti kelionę pajūrio dviračių taku link Klaipėdos.

Dviračių takas Kretingos gatvė – Klaipėdos plentas – Darbėnų kelias 

Palangos miesto teritorijoje šis takas prasideda nuo Kretingos gatvės (atvykstama nuo Kretingos miestelio pusės) arba nuo Darbėnų kelio (važiuojant kita kryptimi). Ši dviračiams skirta atkarpa Palangoje yra, ko gero, labiausiai vertinama vietinių gyventojų. Svečiams ji mažiau patraukli, kadangi driekiasi ne ramiomis kurorto gatvelėmis, o šalia vienos judriausių miesto gatvių.

Važiuojant nuo Kretingos, kairėje pusėje bus Palangos autobusų stotis. Ties sankryža su Klaipėdos plentu kelias suka į dešinę, Šventosios kryptimi. Vienoje vietoje yra tako atsišakojimas, jūros kryptimi, Virbališkės taku. Tačiau pagrindinis kelias ir toliau veda Klaipėdos plentu, šalia prekybos centrų, įvairių įstaigų (gaisrinė, policija).

Įveikus atkarpą Klaipėdos plentu, kelias sukasi dešiniau, link Darbėnų. Tai jau kur kas jaukesnė kelionės dviračiu dalis, nes takas driekiasi mišku. Toliau mindami pasieksite tokias populiarias maitinimo ir pramogų vietas kaip „Atostogų parkas“ ir „Palanga HBH“.

DVIRAČIŲ NUOMOS PUNKTAI PALANGOJE

Dviračių takai Palangoje nudžiugins visus. Net jei atvykote į Palangą atostogauti, bet neatsivežėte dviračio – tai tikrai ne problema. Palangoje gausu dviračių nuomos punktų. Juos rasite tikrai lengvai, ko gero, bet kurioje Palangos kurorto centrinės dalies gatvėje. Jei vis tik dviračio nerandate netoli tos vietos, kur apsistojote, Palangoje teikiama ir dviračio pristatymo į Jūsų pasirinktą vietą paslauga.

Dviračius savo svečiams, neretai nemokamai, siūlo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjai – viešbučiai, svečių namai, apartamentų savininkai. Tad atvykus į populiariausią Lietuvos pajūrio kurortą Palangą ir užsimanius pasivažinėti dviračiu – tikrai lengai galėsite tai padaryti.

PrieJūros.LT primena – važinėjantis dviračiu svarbiausia nepamiršti saugumo taisyklių. Vasarą Palangoje gausybė pėsčiųjų, dviratininkų, velomobilių ir paspirtukų vairuotojų. Tad būkite dėmesingi ir atsargūs, ypač kelyje matydami vaikus.

PALANGOS DVIRAČIŲ TAKAI – ŽEMĖLAPIS

Palangos dviračių takų žemėlapis JPEG formatu

Dviračių takai žėmėlapyje pažymėti raudonais taškeliais;

Žemėlapį JPEG formatu parsisiųsite, paspaudę nuotrauką, esančią žemiau

Palangos dviračių takų žemėlapis
Palangos dviračių takai žemėlapis

Palangos dviračių takų žemėlapis PDF formatu

Žemėlapį PDF formatu parsisiųsite, paspaudę nuorodą, esančią žemiau

Palangos dviračių takai žemėlapis

 

Parašykite komentarą