Vietinė rinkliava (pagalvės mokestis) – Palangos savivaldybės informacija

Vietinė rinkliava Palangoje (pagalvės mokestis)

Vietinė rinkliava Palangoje (pagalvės mokestis). Nuo 2023 metų liepos 10 dienos, Palangos savivaldybės sprendimu, vietinė rinkliava, vadinamasis „Pagalvės mokestis” padidėja iki 2 eur poilsiautojui parai.

Vietinė rinkliava už naudojimąsi palangos miesto viešąja ir poilsio infrastruktūra:
Kas tai ir kaip ją sumokėti?

Vietinė rinkliava už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra yra renkama jau nuo 2012 m. Surinktos lėšos panaudojamos išskirtinai turizmo reikmėms ir rinkodarai, kurorto paplūdimiams ir viešosioms erdvėms tvarkyti, kurortinei infrastruktūrai gerinti, saugumui paplūdimiuose, kultūriniams renginiams organizuoti ir kitiems būtiniems dalykams, kurie padeda mūsų svečiams grožėtis didžiausiu Lietuvos kurortu, čia gerai jaustis, mylėti Palangą ir vėl pas mus sugrįžti.

Kaip skaičiuojama vietinė rinkliava Palangoje (pagalvės mokestis)

Vietinė rinkliava skaičiuojama nuo apgyvendinimo paslaugos gavėjams suteiktų nakvynių skaičiaus. 2023 m. birželio 27 d. Palangos miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos sprendimu Nr. T2-171 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos 2018 m. sausio 25 d. sprendimo Nr. T2-5 „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra“ pakeitimo“ pakeistas Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra (toliau – Rinkliava) dydis. Nuo š. m. liepos 10 d. nustatytas Rinkliavos dydis – 2 eurai už asmeniui suteiktą vieną nakvynę.

Rinkliavą mokėti turi kiekvienas, apsistojęs Palangos viešbučiuose, sanatorijose ar privačiame sektoriuje.

Nuo Rinkliavos atleidžiami:

  • Ligoniai, kuriems medicininės reabilitacijos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų (TLK);
  • Vaikai iki 18 metų.

Kaip surenkama vietinė rinkliava Palangoje (pagalvės mokestis)

Iš poilsiautojų, apsistojusių Palangoje, rinkliavą po 2 eurus už suteiktą kiekvieną nakvynę surenka apgyvendinimo paslaugas teikiantys fiziniai ir juridiniai asmenys.
Surinktą Rinkliavą Savivaldybei perveda fizinis ir juridinis asmuo, kuris teikia viešbučio tipo ar specialaus (sanatorijos, reabilitacijos centrai, kempingai, turizmo centrai, poilsio namai, jaunimo nakvynės namai, fiziniai asmenys, įsigiję verslo liudijimus ar užregistravę individualią veiklą) apgyvendinimo paslaugas.

Apgyvendinimo paslaugas teikiantis fizinis ar juridinis asmuo, suteikdamas informaciją apie nakvynės kainą, privalo informuoti poilsiautoją apie Palangos mieste nustatytą Rinkliavą.

Išsamesnę informaciją apie Rinkliavą teikia Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyrius (tel.: (8 460) 48 729; (8 460) 34 159) arba ją galima rasti Savivaldybės interneto svetainėje adresu https://www.palanga.lt/verslui/licencijos-ir-leidimai/206#c-102/t-353.

Dėkojame už Jūsų pagalbą renkant Rinkliavą ir prisidedant prie Palangos miesto gražinimo bei turizmo infrastruktūros plėtros.

Parašykite komentarą