5 nauji paplūdimiai Palangoje

Palangos paplūdimys Žiūrėti galeriją

Palangoje 5 nauji paplūdimiai. Ne, tai tikrai nereiškia, jog bendras Palangos paplūdimių plotas padidėjo. 2022 metais Palangos miesto savivaldybė pakeitė administracinį paskirstymą. Iki šiol buvęs vienas bendras Palangos paplūdimys, miestiečių ir svečių patogumui suskirstytas penkias skirtingas zonas, kiekviena jų turės atskiro paplūdimio pavadinimą. Kiekvienas paplūdimys turės pradžią ir pabaigą, taip pat papildomai bus atitinkamai pažymėti esami moterų, vyrų, nudistų paplūdimiai ir paplūdimio ruožai, kuriuose galima lankytis su gyvūnais. Naujajame paskirstyme numatyti ir nauji nudistų – Nemirsetoje, bei augintinių – Šventojoje paplūdimiai.

Palangos savivaldybės ribose yra 25 kilometrai Baltijos jūros pakrantės, kurie bus paskirstyti atskiromis penkiomis zonomis, kurių ilgis bus nuo 3,3 kilometrų iki 7,5 kilometrų ilgio. Atnaujintame paplūdimio dalių pasiskirstyme iš viso įrengta 19 maudyklų, kuriose poilsiautojų saugumą prižiūrės gelbėtojai.

Aktyvaus poilsio mėgėjams skirtos zonos, kuriose galima sportuoti išliks, kaip ir anksčiau, ties Palangos tiltu ir Palangos bei Šventosios cetrinėmis gelbėjimo stotimis

Naujas paplūdimių paskirstymas Palangoje

Pajūrio regioninio parko paplūdimys (pirmasis)

Pajūrio regioninio parko paplūdimys iš viso drieksis apie 3,3 km.

Pajūrio regioninio parko paplūdimio ilgis – 3,3 kilometrai. Prasideda jis ties Palangos miesto riba ir tęsiasi iki pajūrio regionino parko, maždaug ties Ąžuolų gatvės tęsiniu. Dalyje jo bus galima lankytis su gyvūnais. Dar viena paplūdinio dalis, besidriekianti Klaipėdos kryptimi bus skirta nudistams. Tuo tarpu iki šiol buvęs nudistų paplūdimys ties „Auskos” teritorija, už bendrojo pliažo, nuo šiol bus bendrtas ir skirtas jūros ir smėlio gerbėjams, kurie turi tinkamą paplūdimiui skirtą aprangą.

Naujajame nudistų paplūdimyje dirbs gelbėtojai, kurie rūpinsis poilsiautojų saugumu. Vieta naujajam nudistų paplūdimiui buvo pasirinkta pasitarus su gyventojais ir išklausius jų nuomones bei argumentus.

Palangos paplūdimys (antrasis)

Ilgiausio, ties populiariausiomis kurorto dalimis besitęsiančio, Palangos vardu pavadinto paplūdimio ilgis – 7,5 kilometro. Paplūdimio pradžia ties regioniniu parku ir šiaurės kryptimi jis tęsis iki pat Kontininkų gatvės.

Palangos paplūdimio teritorijoje bus pajūrio ruožas ties Birutės parku, kuris jau daugybę metų yra žymimas mėlynaja vėliava, ties „Auskos” viešbučiu esantis paplūdimys ir garsusis Palangos Tiltas.

Palangos paplūdimio zonos išlieka tokios pačios, kaip iki 2022 metų. Didžiąją dalį jo teritorijos ir toliau sudarys – bendriji pliažai. Į šiaurinę pusę nuo Centrinės gelbėjimo stoties toliau išliks 420 metrų paplūdimio skirto moterims, už jo vėl bendrasis pliažas apie 1 kilometrą, Kunigiškių kryptimi. Už bendrojo pliažo apie 370 metrų ilgio atkarpa skirta vyrų pliažui. O baigis Palangos paplūdimys bendrojo pliažo ruožu.

Kunigiškių paplūdimys (trečiasis)

Kunigiškių paplūdimio ilgis sieks 3,4 kilometro. Kunigiškių paplūdimio ribos drieksis Kontininkų gatvės iki Ošupio gatvės pradžios. Šioje pajūrio dalyje bus tik bendrasis pliažas. Taip pat dėl poilsiautojų ir miesto gyventojų saugumo paplūdimio zonoje bus įrengtas dar vienas papildomas gelbėtojų postas, dėl ko maudynės Kunigiškių paplūdimyje taps saugesnės.

Pietinis Šventosios paplūdimys (ketvirtasis)

Pietinio Šventosios paplūdimio ilgis – 5,4 kilometrų. Iš viso šio atstumo Pietiniame Šventosios paplūdimyje didžioji dalis skirta bendram pliažui. Taip pat šioje zonoje bus išskirtos vietos vyrų pliažui (120 metrų kiek piečiau nuo „Elijos” daugiabučių kvartalo), 280 metrų nudistų pliažui, už kurio iš karto drieksis 300 metrų ruožas skirtas moterims.

Šventosios pietinis pliažas taip pat bus draugiškas poilsiautojams su keturkojais augintiniais. Su savo mylimais naminiais gyvūnais poilsiautojai galės saulės voniomis mėgautis 300 metrų ilgio palūdimio dalyje, kuri drieksis į šiaurę nuo moterų pliažo.

Šiaurinis Šventosios paplūdimys (penktasis)

Šiaurinis Šventosios paplūdimys bus 4,4 kilometrų ilgio, kuris drieksis nuo Šventosios molo iki Būtingės. Visa ši atkarpa bus skirta bendrajam pliažui.

Daugiau informacijos apie naujus Palangos paplūdimius savivaldybės svetainėje

 

Straipsnio komentarai (12)

  1. Daromos visiškos nesąmonės. Kaip iki tų pliažų nusigauti? Šventojoje dar pusė bėdos, o Palangoje katastrofa. Gal automobilių aikštelė atsirastų? (Aišku, nemokama, tegul ir paprasta, neasfaltuota). Pakelės draudžiamais ženklais apkabinėtos, tai kur automobilį palikti?

  2. Daromos visiškos nesąmonės. Kaip iki tų pliažų nusigauti? Šventojoje dar pusė bėdos, o Palangoje katastrofa. Gal automobilių aikštelė atsirastų? (Aišku, nemokama, tegul ir paprasta, neasfaltuota). Pakelės draudžiamais ženklais apkabinėtos, tai kur automobilį palikti?

  3. Kur tos zonos? Įtarimas, kad su žemėlapiu nedraugauja.

  4. Juokingiausia tai,kad augintinių papludimys kiekvieną dieną yra nukeliamas vis toliau į kitą vietą.

  5. Daugiau demesio poilsiautojams su sunimis,jie musu seimos nariai,galetu buti Kunigiskiuose,Sventojoj daugiau…

  6. Istorinio nuogalių paplūdimio nukėlimas yra visiškas fiasko! Kieno interesai čia paisyti? Užprogramuotas konfliktas. Šeimos jums už tau nepadėkos. Naujas paplūdimys yra tiesiog nepanaudojamas.

  7. Kažkoks sovietinis skirstymas. Tiek nturalizmo šalininkus, tiek šeimas su augintiniais išstūmė į pakrasčius. Na bala nematė, bet ką daryti nudistams su augintiniais? Gal padarykit 300 metrų ruoža davatkoms be augintinių ir kad ir su žieminiais rūbais “tinkančiais paplūdimiui” ties Palngos tiltu, o visur kitur leiskite tiek nudizmą tiek augintinius ?! Ir visos problemos bus išspręstos. Ispanijoje nudizmas leistinas visur, niekam niekas netrukdo kažkaip. Kaip ir gyvūnai. Tiesiog neturi trukdyti kitiems. Ir žmonės stabilesnės psichikos užauga. Labai krikščioniška šalis beje.

  8. Jei kas antra ar kas trečia šeima važiuodama su vaikais atsiveža augintinį- ar neturėtų būti daugiau pliažų pačioje Palangoje draugiškų gyvūnams, nes juk tie, kurie eis į gyvūnų pliažą, neužims vietos bendrąjame pliaže💁‍♀️. Dabar gaunasi, kad turi su automobiliu kursuoti (ekologija!) tarp pliažų arba ryte vaikus prie namų pliažan, po pietų- šunį pliažan🤦‍♀️. Įvertinus lietuviškus orus- ar beverta važiuoti į “draugišką gyvūnams” Palangą?!

  9. taip ir nesupratau, kur nudistų pliažas bus. Jau ir taip reikėjo pavažiuot su auto, tai dabar dar toliau? kur nuorodos maps?

  10. Kodėl istoriškai susiformavusį nudistų pliažą už Auskos reikėjo nukelti dar keletą km? Priedo,jei padarėt tokią nesamonę,tai gal dar pasirūpinkit ir Google Maps žymėmis,nes iki šiol ten senasis, už Auskos, pliažas pažymėtas kaip nudistų. Juk ne visi poilsiautojai lietuviai ir perskaito vietinę informaciją.

Parašykite komentarą