Palangos Jūros Tiltas

Palangos Jūros Tiltas - 1

Atnaujinta 2021 m. vasario mėn. 26 d.

Palangos tiltas - ko gero pati žinomiausia ir lankomiausia vieta Lietuvos pajūryje. Beveik kiekvienas Lietuvos gyventojas yra ėjęs Palangos tiltu, o jei nėra apsilankęs, tai tikrai ne kartą apie jį girdėjęs. Ne be reikalo, nes tai 470 metrų, kuriuos galima nueiti virš jūros. Vieta, kuri buvo statyta, kaip pramonei skirtas objektas, nuo 1892 tapo ir iki šių dienų išliko itin populiaria ir romantiška pasivaikščiojimų vieta. Ant Palangos tilto žmonės palydi ir pasitinka Saulę, klausosi Jūros ošimo pertraukiamo žuvėdrų klyksmo rengia fotosesijas, žvejoja, vaikštinėja ar tiesiog grožisi Baltijos jūros horizontu. Palangos tiltas buvo naujai perstatytas 1997 metais, kai neatlaikęs audrų beveik visiškai sugriuvo. Nuo tada jis nuolat prižiūrimas ir atnaujinamas. 

Pastaraisiais metais Palangos tiltas tapęs neatsiejama Valstybinių ir kitų švenčių dalimi. Ant jo įžiebiami trispalvės spalvų žibintai, nuo tilto leidžiami fejerverkai. 

Palangos tilto istorija

Tilto statybos darbai buvo įgyvendinti 1882 metai, grafo Juozapo Tiškevičiau iniciatyva. Pirmas 380 metrų ilgio tiltas buvo skirtas tikrai ne romantiškiems pasivaikščiojimams, jo atsiradimo tikslas buvo išgabenti produkciją iš Tiškevičių valdomos Vilmiškių plytų gamyklos. Iš netoliese Palangos esančios gamyklos plytos buvo gabenamos arklių tempiamais vežimais, kurie važiavo siaurais bėgiais. Prie tilto pradžios plytos buvo perkraunamos į vežimėlius taip pat riedančius bėgiais, kurie nugabendavo produkciją likusią kelio dalį - iki tilto pabaigos. Ten viskas buvo pakraunama į laivą. Pramonės tikslu tiltas naudojamas buvo vos kelioliką metų, manoma, kad paskutinis kartas, kai tiltas pasitarnavo kaip logistikos grandis buvo apie 1900 metus. Būtina paminėti, kad tiltas kaip prieplauka laivams buvo naudojama ne tik kroviniams gabenti, kurį laiką tarp Palangos ir Liepojos kursavo laivai, kurie plukdė ne tik prekes, bet ir keleivius. Nepavykus įgyvendinti ambicingų prekybinių planų, tiltas liko naudojamas kaip J. Basanavičiaus gatvės pratęsimas, promenada skirta pasivaikščiojimams. 

Istoriškai žinomiausiu laivu, kuris švartavosi uoste prie Palangos tilto, tai karinis laivas "Prezidentas Smetona". Tiesa, prisišvartuoti jam nepavyko, jis tik sustojo netoliese, o karius į krantą nugabeno mažesni motoriniai laiveliai. 

Tiesioginį vaizdą nuo Palangos tilto galite pažiūrėti čia – Palanga tiesiogiai

 

Kontaktai, informacija

Adresas
J. Basanavičiaus g., Palanga Žemėlapis