Keičiasi Neringos ekologinio mokesčio dydis. Keturračių ir triračių vairuotojams 500 Eur

Kuršių Nerijos ekologinis mokestis

Patvirtintas Kuršių Nerijos ekologinis mokestis 2021 metams. Neringos savivaldybės taryba patvirtino kelis vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2021 metų vasario 1 dienos

Vienas aktualiausių ir labiausiai dėmesį patraukiančių yra 500 Eurų mokestis, asmenims norintiems atsivežti ar atvykti į Kuršių Neriją keturračiais arba triračiais motociklais. Toks aukštas tarifas, kuris yra daugiau nei 10 kartų didesnis už kitus galiojančius ekologinio mokesčio tarifus, įvestas norint apsaugoti gamtą nuo neatsakingų minėtų transporto priemonių naudotojų. Pastaruoju metu pastebėta daug keturračių / triračių motociklų vėžių miškuose, kur buvo suardyta miško paklotė. Savivaldybės pranešime taip pat teigiama, jog šios transporto priemonės kelia grėsmę ne tik gamtai, bet ir gyventojų ramybei ir saugumui. Svarbu yra tai, kad šis mokestis taikomas ir Kuršių Nerijoje savo gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams.

Atsižvelgus į pasikeitusius transporto priemonių srautus pavasarį ir rudenį, buvo pakeisti ir vietinės rinkliavos dydžių laikotarpiai. Įvedamas 10 eurų įvažiavimo mokestis lengvajam automobiliui, galiosiantis nuo gegužės 1 iki gegužės 31 dienos ir nuo rugsėjo 16 iki spalio 30 dienos. Anksčiau rudens ir pavasario laikotarpiai buvo trumpesni, o rinkliava siekė 5 Eur, dabar jis pasikeitė ir yra – 10 Eur.

Vasarą taikomas rinkliavos dydis lengvajam automobiliui nesikeitė – 30 Eur, tačiau pasikeitė jo taikymo periodas, jis pailgėjo ir dabar šis tarifas bus taikomas nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo mėnesio 15 dienos. Žemiausias 5 eurų tarifas galios nuo lapkričio 1 dienos iki balandžio 30 dienos.

Savivaldybės nutarimu taip pat keičiasi rinkliavos dydis automobiliams, kurie tempia gyvenamąją priekabą. Jis nustatomas toks pats kaip ir transporto priemonių grupei „automobilis-gyvenamas namas”. Šiuo pakeitimu siekiama vienodai apmokestinti tuos mokėtojus, kurie įvažiuoja į Neringą su automobiliais, skirtais gyvenimui (kemperiais), ir apsistoja kempinge.

Palengvinant darbą posto kontrolės kasininkams įvedamas patikslinimas susijęs su neįgaliųjų patekimu į Kuršių Neriją.  Nuo vietinės rinkliavos bus atleidžiami tie judėjimo negalią turintys asmenys, kurių pateiktuose transporto priemonių registracijos liudijimuose bus nurodyta žyma SV, reiškianti, kad automobilis yra su rankiniu valdymu.

Išsamią informacija apie taikomus ekologinio mokesčio tarifus rasite čia – Kuršių Nerijos ekologinis mokestis.

Straipsnio komentarai (7)

  1. tai neįgalieji, kurie vairuoja su rankiniu valdymu automobilį YRA NEĮGALIEJI, o kurie turi neįgalumą 80 procentų, NESISKAITO NEĮGALIAISIAIS. Geras čia…

  2. Mokesčio kainos dvigubai pakilo, o viena mašina teršia tiek pat. Dėl ko tada pakilo mokestis?

  3. Keista, pasirodo oro tarša priklauso nuo mokesčio dydžio 🙂

  4. Alio gerb. Smiltė, bet vienas ir tas pats automobilis teršia tiek pat. O žiemą dar daugiau 😄🤦‍♀️ Ir ką teršia? Mišką kuris valo orą ar orą, kurį vėjas tuoj pat po visur išnešioja 😄gal vietinių keturračius garažuose apmokestinkit. Daugiau naudos bus .

  5. Komentatoriai protingi.
    Mokestis priklauso nuo sezono, nes dėl sezono skiriasi ir judėjimas/transporto kiekis/pan. Tai, šaltuoju sezonu pigiau, nes mažiau transporto priemonių teršia, kaip karštuoju sezonu visi atostogaut važiuoja ir dėl aktyvesnio judėjimo didesnė tarša = brangiau (brangiau tiek pat dėl taršos kiek turbūt ir „atfiltruoti” bent kažkiek norinčių, kad būtų mažiau keliautojų).

  6. Tikrai taip žiemą neteršia . Nes užšala

  7. O transporto tarša priklauso nuo sezono?Taip ir įvardinkit:dar viena rinkliava visai nieko bendra su ekologija

Parašykite komentarą