Patogiausi būdai važiuoti maršrutu „Kaunas-Palanga“

Palangos aplinkkelis

Užsimanę spontaniškai nulėkti prie jūros, daugelis tiesiog sėda į automobilį ir kelionė Kaunas Palanga prasideda. Tačiau maršrutą Kaunas-Palanga galima patogiai įveikti ir autobusu, traukiniu ar naudojantis įvairių pavežėjų paslaugomis. Viešasis transportas siūlo vis daugiau galimybių nevairuojantiems ar norintiems pailsėti nuo vairavimo pasiekti savo kelionės tikslą lengvai ir komfortiškai.

Kelionės autobusu Kaunas Palanga

Kaunas Palanga autobus
Autobusu į Palangą (Palangos autobusų stotis)

Vienas patogiausių būdų pasiekti Palangą iš laikinosios sostinės yra tarpmiestiniai autobusai. Kaunas-Palanga yra vienas populiariausių maršrutų iš Kauno autobusų stoties. Beveik 240 km atstumą tarp Kauno ir Palangos autobusu įveiksite per 3,5 valandos, jei rinksitės tiesioginį maršrutą. Per maždaug 4 val., jei numatoma daugiau sustojimų. Bilieto kaina – apie 17 Eur. Kiekvieną dieną į Palangą vyksta 7 reisai, o penktadieniais ir sekmadieniais ir keletas papildomų vakarinių. Taip pat kasdien galima tiesiogiai nuvykti ir iš Kauno autobusų stoties į Palangos oro uostą. Autobusai Kaunas-Klaipėda kursuoja beveik dvigubai dažniau. Tad jei šio maršruto išvykimo laikas jums patogesnis, galite vykti į Klaipėdą ir ten persėsti į Palangos kryptimi važiuojantį autobusą.

Kelionė autobusu Kaunas Palanga dar patogiau (papildomos paslaugos)

Sumokėję keletu eurų brangiau, į pajūrį keliausite ne tik truputį greičiau (per 3 val. 10 min.). Be to ir galėsite nemokamai naudotis papildomomis paslaugomis – žiūrėti filmus, klausytis muzikos, skaityti e-žurnalus (nemokamas turinys pasiekiamas telefonu, planšetiniu ar nešiojamuoju kompiuteriu prisijungus prie media centro), naršyti internete, įkrauti išmaniuosius įrenginius. Keliones naujais autobusais ir ypatingą komfortą siūlo „Kautra plius“. Taip pat galite keliauti įprastais „Kautra“, „Toks“ ir kitų bendrovių reisais. Autobusų tvarkaraštį rasite 118.lt, o bilietus į kai kuriuos reisus galima nusipirkti internetu www.autobusubilietai.lt  Šiek tiek sutaupysite iškart pirkdami ir atgalinį bilietą.

Kelionės traukiniu 

Kretingos geležinkelio stotis
Kretingos geležinkelio stotis

Tiesioginės geležinkelio jungties Kaunas-Palanga nėra. Tačiau mėgstantys keliauti traukiniu gali rinktis kelionę į pajūrį su persėdimu Kaišiadoryse. Kelionė į Kretingą traukiniu iš Kauno truks mažiausiai 4 val. (priklausomai nuo persėdimo laiko) ir kainuos nuo 17,30 Еur, jei vyksite antra klase ir nuo 24,90 Eur pirmąją klase. O iš Kretingos Palangą galite pasiekti autobusu. Traukinys vyksta ir į Klaipėdą, bet kelionė trunka beveik pusvalandžiu ilgiau. Dar vienas variantas – vykti autobusu iki Radviliškio (beveik 2,5 val., kaina 9,60 Eur) arba Šiaulių ir nuo ten tęsti kelionę traukiniu dar beveik 2 val. Už bilietą teks sumokėti beveik 10 еurų, jei keliaujate antrąja klase. Pigiausiai iš Radviliškio Kretingą pasieksite trečiąja klase – už 6,50, Eur, tačiau kelionė bus ne tokia patogi ir dar valanda ilgesnė. Susiplanuoti maršrutą ir įsigyti bilietą galite internetu www.traukiniobilietas.lt

 

Pavežėjų paslaugos/Pervežimai 

Pervežimo paslaugas teikia ir privatūs vežėjai, kurie dažniausiai siūlo mažesnę kainą (nuo 9 Eur žmogui, bet įprastai netaiko nuolaidų). Daugiausia tokių reisų organizuojama vasaros sezono metu. Daugiau informacijos keliauk-pigiau.lt/keliones/kaunaspalangakaunas.html, kelionesipalanga.lt/Kaunas-Palanga ir www.atntravel.lt/keliones/kaunas-palanga-autobusas/. Dauguma tokių bendrovių taip pat siūlo ir mikroautobusų nuomos su vairuotoju paslaugas, kurios gali būti patrauklios, jei keliaujate su didesne grupe. Valandos nuomos kaina – nuo 15 Eur.

Kaunas-Palanga: kokį maršrutą rinktis automobiliu

Pasirinkę važiuoti  automobiliu, galite įprastai kelionei suteikti romantikos ir vykti ne autostrada Vilnius-Klaipėda, o senuoju keliu palei Nemuną. Nors panemune užtruksite  ne 2, о apie 3,5 val., važiuodami vienu seniausių kelių Lietuvoje, galėsite grožėtis įspūdingais gamtos vaizdais bei šalia kelio išsidėsčiusiomis pilimis ir dvarais. Šis maršrutas, kuriuo galite  vykti iš Kauno į Palangą, laikomas vienu vaizdingiausių šalyje. Vingiuotame kelyje įrengta nemažai aikštelių, kur patogu pailsėti ir pasigrožėti Nemunu, o ties Vilkija į kitą upės pusę galima persikelti keltu.

Kaunas Palanga lėkuvu

Jei norisi dar daugiau romantikos ir įspūdžių, įmanoma pasiekti Palangą iš Kauno ir oru. Deja, tiesioginis reguliarusis skrydis Kaunas-Palanga neegzistuoja, tad jums reikėtų arba kreiptis į bendrosios aviacijos pilotus (aleksotasair.lt/organizacijos/)  ir pasidovanoti sau kelionę per Lietuvą nediduku orlaiviu, arba paskraidyti po dar keletą valstybių, persėdant Varšuvoje, Londone ar Rygoje ir kelionės tikslą pasiekti po beveik paros laiko 🙂 .

Pasirinkite patogiausią kelionės į pajūrį būdą ir pradėkite atostogas dar kelyje.

 

Parašykite komentarą