Šv. Kalėdos ir Naujieji metai pajūryje – dažniausiai lietuviai renkasi Palangą

Žiūrėti galeriją

ŠV. KALĖDOS IR NAUJIEJI METAI PAJŪRYJE – SUTRAUKIA DAUG SVEČIŲ

Kalėdinė Eglutė Palangoje
Palangos Kalėdinė eglutė 2018 metai

Nors mūsų lankytojų apklausa parodė, kad šv. Kalėdos ir Naujieji metai pajūryje domina apie trečdalį apklaustųjų, lankomumo statistika bei nuomotojų patirtis atskleidžia, kad šv. Kalėdos ir Naujieji metai pajūryje sutraukia gerokai daugiau žmonių. Lietuvių planai dažnai keičiasi priklausomai nuo orų prognozių. Nemažai turistų bent dienai šventiniu laikotarpiu atvyksta spontaniškai. Daugiausia turistų žiemos šventėms renkasi Palangą.

Šiemet šventinės dienos išsidėstė savaitės viduryje į darbus nereikės antradienį-ketvirtadienį (12.24-26) ir trečiadienį (01.01). Таigi po Kalėdų pasiėmę vos vieną laisvą dieną lietuviai galės ilsėtis beveik savaitę. Tuo tarpu sukaupę daugiau atostogų dienų prasitęsti šį laiką ir dar ilgiau. Ilgas nedarbo laikotarpis puiki proga ne tik pasibūti su šeima ir draugais, smagiai pasisėdėti prie vaišėmis nukrautų stalų, bet ir pailsėti pajūryje. Kalėdas lietuviai įpratę sutikti namuose ar pas artimuosius. Tačiau Naujiesiems gruodį rasti vietą jau nėra labai paprasta. Būtent palydėdami metus tautiečiai mėgsta pasilinksminti ir pakeisti aplinką.

LIETUVOS PAJŪRIS ŠVENTINIU LAIKOTARPIU VILIOJA IR UŽSIENIEČIUS

Kalėdinė Basanavičiaus gatvė
Šv. Kalėdos Palangoje

Nuomotojų patirtis ir PrieJūros.LT statistika rodo, kad Kalėdoms susidomėjimas nakvyne prie jūros gana nedidelis. Vienai dienai ar kelioms atvykstama tarpušvenčiu, jei yra daugiau laisvadienių. Šventiniu laikotarpiu ženkliai padaugėja atvažiuojančių dienai iš aplinkinių miestų ir rajonų. llgesniam laikui apsistoja užsieniečiai, per šventes stipriai išauga rusų, baltarusių turistų skaičius. Jie Lietuvos pajūryje praleidžia 4-7 dienas.

Jei dar svarstote, kur sutikti Naujus 2020 metus, nevėlu susiplanuoti šventę pajūry. Naujieji viešbutyje, SPA centre, prabangiame restorane ar tiesiog ant jūros kranto visa tai galima rasti Lietuvoje. Tiesa, gruodį nakvynės gali tekti paieškoti ilgiau nei užsisakiusiems ją iš anksto. Bet tikrai įmanoma rasti patrauklių, tik kiek brangesnių pasiūlymų, taip pat laisvų vietų gali pasiūlyti apgyvendinimo įstaigos, įsikūrusios kiek toliau nuo centro ar jūros. Norint sutaupyti, verta žiemos šventėms ruoštis iš anksto. Nuomotojai pastebi, kad kasmet susidomėjimas apgyvendinimu Naujiems metams pastebimai išauga spalį ir palaipsniui didėja iki pat Naujųjų. Nakvynę Naujųjų nakčiai lankytojai dažniausiai užsisako spalį ir lapkritį.

 

POPULIARIAUSIAS PASIRINKIMAS – NAUJIEJI 2020 PALANGOJE

Grafų Tiškevičių alėja
Grafų Tiškevičių alėja

Naujieji metai Palangoje, lyginant su kitais pajūrio miesteliais, domina daugiausia žmonių. PrieJūros.LT lankytojai apgyvendinimu Palangoje Naujiesiems metams (1-2 naktims) domėjosi beveik 10 kartų daugiau nei nakvyne Nidoje. Jau nuo rugsėjo daugiau dėmesio sulaukė ir pajūrio viešbučiai, kavinės bei restoranai, siūlantys šventinę programą. Daugiausia žmonių domėjosi švenčių vietomis Palangoje. Šis kurortas dvigubai populiaresnis už Klaipėdą (pagal renginių skelbimų peržiūras mūsų portale), o Kuršių neriją lenkia daugiau nei 30 kartų, tačiau reikia turėti omenyje, kad ten šventiniu laikotarpiu numatoma gerokai mažiau renginių.

Laukti paskutinės minutės rizikinga. PrieJūros.LT lankomumas antrąją Kalėdų dieną bei tarpušvenčiu kasmet stipriai išauga, tačiau tokiu metu rasti vietą apsistoti ar švęsti jau beveik neįmanoma, ypač, jei prognozuojami geri orai. Jei laisvų vietų ir yra, labai pakyla kainos.

 

ŠVENTINIAI / NAUJAMETINIAI RENGINIAI PAJŪRYJE, SUTINKANT 2020 METUS

Kalėdiniai ir naujametiniai renginiai pajūryje vyksta visą gruodį (daugiau informacijos apie renginius Palangoje ir Šventojoje rasite čia, Klaipėdos renginiai čia, Kuršių nerijos renginiai čia).  Daugiausia lankytojų sulaukia, ypač geru oru, eglutės įžiebimo šventė, o prieš šventes organizuojamuose koncertuose ir projektuose dažniausiai lankosi vietiniai bei aplinkinių rajonų gyventojai. Žmonės iš visos Lietuvos į pajūrį suguža tarpušvenčiu.

PALANGOJE

Šiemet antrąją Kalėdų dieną Palangoje organizuojamas žygis „Jamam pajūrį viltimi“, o ieškantys šventinio įkvėpimo ir pakilios atmosferos kviečiami paklausyti Palangos orkestro atliekamos kalėdinės muzikos Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Naujųjų išvakarėse šventiniai koncertai vyks Palangos kurhauze, Gintaro muziejuje ir Palangos koncertų salėje, o naujamečius fejerverkus visi norintys kviečiami stebėti ant Palangos tilto.

KLAIPĖDOJE

er naujuosius svеčių laukia ir Klaipėda. Gruodžio 31 d. Klaipėdos žvejų rūmuose vyks šventinis Romo Dambrausko ir grupės „Tabasco“ koncertas, o Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis skambės ir pirmąją

Kalėdų dieną, ir Naujųjų išvakarėse. Kariliono varpų koncerto kviečiama klausytis likus pusvalandžiui iki vidurnakčio.

KURŠIŲ NERIJOJE

Nidoje, ant molo gruodžio 31-ąją vyks koncertas po atviru dangumi, o vakare neringiškiai ir kurorto svečiai laukiami koncertuose Liudviko Rėzos kultūros centre bei Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre. O tie, kurie po naujųjų sutikimo pajūryje dar turės jėgų, sausio 1 d. pietums kviečiami ragauti kuršiškos žuvienės prie šventinės eglės Nidoje.

KITOSE PAJŪRIO APYLINKĖSE

Norintieji daugiau prabangos, įspūdžių ir netikėtų potyrių gali sutikti Naujuosius metus kruiziniame laineryje ar Drevernos uoste. Šventinę programą siūlo ir kelios dešimtys viešbučių ir restoranų Palangoje, Šventojoje, Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje. Telieka išsirinkti, ir jei ne šiais metais, tai kitais mėgautis šventėmis prie jūros.

Straipsnio komentarai (1)

  1. Jau 10 metų naujuosius metus su šeima sutinkame Palangoje, rezervuojame gerokai iš anksto, nes kainos metų gale tikrai pradeda kandžiotis 🙂

Parašykite komentarą