Duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

2022 metų pabaigoje duris atvėrė Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla. Tai yra tikras pavyzdys, kaip idėją galima paversti realybe, jei tik yra noro. Nors, anot parko direkcijos vadovės Aušros Feser, kelias iki mokyklos atsiradimo buvo ilgas, šiandien galima džiaugtis naująja įstaiga.

Mokykla finansuota ES lėšomis

“Džiaugiuosi, kad įrodėm, kad ši mokykla yra reikalinga, o tuomet Europos Sąjungos lėšomis finansuojama programa priėmė mus į savo sąrašą“, – neslepia džiaugsmo A. Feser, prisimindama, kaip reikėjo ginti mokyklos įsteigimo idėją sostinėje kartu su Neringos savivaldybės meru D. Jasaičiu.

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – pagrindinė veikla – neformalus gamtinis švietimas

Lietuvoje tik 9 gamtos mokyklos

Gamtos mokykla tai Kuršių nerijos gamtą ir vertybes puoselėjanti erdvė, kurioje vykdomas neformalus gamtinis švietimas, ugdant atsakingą elgesį gamtoje ir supratimą apie jos procesus. Visoje Lietuvoje tokių mokyklų skaičiuojama 9, tačiau kiekvieną jų, pabrėždama būtent tos teritorijos unikalumą, yra išskirtinė.

Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – tai ne tik pamokos, bet ir žygiai, ekskursijos, stovyklos

Pagal numatytą veiklos viziją, Gamtos mokykloje bus vykdomos įvairios edukacijos, pamokos tiek gamtoje, tiek mokyklos erdvėje, organizuojami įvairūs žygiai, ekskursijos, stovyklos, konferencijos ir seminarai tiek mažiesiems, tiek suaugusiems. Siekiant puoselėti krašto kultūrą, organizuojant edukacijas, renginius prisidėti kviečiama ir Neringos bendruomenė.

Gerėja gamtiniam pažinimui skirta infrastrukūra

Džiaugsmu dalijosi ir meras Darius Jasaitis, pridėdamas: „Pastarųjų kelių metų Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos iniciatyvos labai džiugina, greta organizuojamų renginių ir edukacijų, galime džiaugtis ir gerėjančia, gamtiniam pažinimui skirta infrastruktūra – pusiasalio gamtovaizdžiais galime grožėtis nuo išskirtinių regyklų,  naujų apžvalgos vietų, atnaujinta informacinė sistema, bendradarbiaujant su savivaldybe buvo įrengti nauji laiptai į Parnidžio kopą, o šiandien džiaugiamės atverdami Gamtos mokyklos duris“.

Lapkričio mėn. pabaigoje pažymėti šį svarbų įvykį buvo suorganizuotos iškilmės, kurių metu buvo suteiktas A. Feser Neringos savivaldybės Garbės ženklas už didelį indėlį krašto visuomenės, turizmo ir kultūros puoselėjimui. Garbės ženklą Neringos savivaldybės tarybos narei ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovei įteikė miesto meras D. Jasaitis. Renginio metu pažymėta, kad Gamtos mokykla ir panašios iniciatyvos garsina mūsų Neringos kraštą bei jo istoriją ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Parašykite komentarą