Parnidžio kopa ir saulės laikrodis Nidoje

Parnidžio kopa ir saulės laikrodis Nidoje - 1

Atnaujinta 2022 m. gegužės mėn. 30 d.

Parnidžio kopa garsina Nidos kurortą visame pasaulyje. Patricia Schultz šią vietą yra paminėjusi savo knygoje “1000 vietų, kurias turite pamatyti prieš mirtį”. Kopa yra viena aukščiausių visoje Europoje - jos aukštis siekia net 52 m. virš jūros lygio.

Nuo Parnidžio kopos atsiveria panorama į Mirties slėnį, Kuršių marias ir Urbo kalną. Kopa savo pavadinimą gavo dėl savo slinkimo link Kuršių marių ir žemėjimo - anot vietinių gyventojų, Parnidžio pavadinimas kilo nuo frazės “perėjusi per Nidą”.

Kopa garsėja ant jos įrengtu saulės laikrodžiu. Jo vieta pasirinkta neatsitiktinai, anot astronomų, tai vienintelė vieta Lietuvoje su absoliučiu matematiniu horizontu, kas idealiai tinka saulės laikrodžiui. Šio 13 m. aukščio meno kūrinio projektas buvo sukurtas 1995 m. architekto, astronomo ir skulptoriaus: Ričardo Krištapavičiaus, Liberto Klimkos, Klaudijaus Pūdymo. Vėliau uraganas laikrodį apgadino, tačiau nuo 2011 m. lankytojai gali grožėtis renovuotu kūriniu. Saulės laikrodis dėka saulės ir šešėlio, rodo tikrąjį vietinį laiką.

 

Kontaktai, informacija