Smiltynės Perkėla – Keltas į Nidą

Smiltynės perkėla keltai Žiūrėti galeriją
Smiltynės perkėla keltai
Keltas į Nidą

Smiltynės perkėlos keltas į Nidą jungia Klaipėdą su Smiltyne ir kitais Kuršių nerijos miesteliais. Tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros besidriekiantis pusiasalis turistus savo unikalia gamta, ramybe ir išskirtiniais lankytinais objektais vilioja visus metus. Ypač daug keliautojų sulaukiama vasarą, kartais prie keltų nusidriekia nemenkos eilės. Verta iš anksto pasidomėti, kaip dirba Senoji ir Naujoji Smiltynės perkėla, koks yra keltų tvarkaraštis tiek sezono, tiek ne sezono metu ir kiek kainuos persikelti, jei vykstate automobiliu.

Tarpukariu susisiekimą tarp Kuršių marių krantų užtikrino tam skirtas karinio upių laivyno padalinys, o 1945 m. įkurta įmonė „Smiltynės perkėla“. 40 metų vandens transportas kursavo iš Senosios perkėlos , o išaugus keleivių srautams, 1986-taisiais atidaryta ir Naujoji perkėla.

Šiuo metu, jei ketinate į Smiltynę, Pervalką, Preilą ar Nidą vykti automobiliu ar motociklu, persikelti su transporto priemone ir tęsti kelionę keliu galite iš Naujosios Smiltynės perkėlos (Nemuno g. 8), jei minate dviračiu – iš Senosios Smiltynės perkėlos  (Danės g. 1 ), o keleiviai (pėstieji) keliami ir vienoje, ir kitoje. Jei keliaujate į Nidą, persikėlus nuo Smiltynės, naujaja Smiltynės perkėla, teks pavažiuoti dar apie 50 km.

Eilės prie Smiltynės perkėlos keltų vasarą ir per šventes

Atostogų sezonas, dideli renginiai ir ilgieji savaitgaliai – piko metas, kai kelto gali tekti palaukti valandą, o išimtiniais atvejais, susidarius itin dideliems kamščiams, ir kelias. Tačiau dažniausiai, kai numatomi itin dideli keleivių srautai, nesustodami kursuoja visi trys „Smiltynės perkėlos“  keltai, o po rekonstrukcijos eilės turėtų dar stipriau sumažėti.

Jokių problemų pasiekti Neringą ir ne sezono metu. Iš Naujosios Smiltynės perkėlos keltai į Smiltynę išplaukia kas 20-30 min., iš Senosios – kas valandą. Šiltuoju metų laikotarpiu vykdomi ir tiesioginiai reisai į vieną populiariausių lankytinų vietų pajūryje – Jūrų muziejų ir delfinariumą. Tikslus keltų tvarkaraštis – puslapyje www.keltas.lt

 

Naujoji Smiltynės perkėla – automobiliams ir autobusams

Keltai iš Naujosios perkėlos, kuri dar vadinama automobilių ir autobusų perkėla, intensyviai juda visus metus, ne rečiau nei kas pusvalandį, o esant intensyviam srautui, ir dažniau. Šiuo metu vykdoma prieš daugiau nei 30 metų statytos Naujosios perkėlos rekonstrukcija. Planuojama, kad 2021-aisias iškils naujas terminalas, kuriame įsikurs bendrovės administracija, laivų remonto dirbtuvės, bus įrengtos modernios laukimo salės keleiviams, bilietų kasos, kavinė. Numatomi ir kiti infrastruktūros atnaujinimo darbai, kurie leis vykdyti laivų eismą dviem juostom ir pagerinti aptarnavimo kokybę, sumažinti laukimo laiką eilėse prie keltų.

Kelto į Neringą kainoraštis

Jei į esate klaipėdietis/ė ar į uostamiestį atvykstate viešuoju transportu ir į kitą krantą keliatės kaip pėstysis, kelto bilietas jums kainuos 1 eurą. Dviratį galima vežtis nemokamai. Taip pat taikomos nuolaidos keleiviams, turintiems lengvatą (vaikams, pensininkams, neįgaliesiems). Bilietas galioja tik pirkimo dieną. Jei keliaujate su augintiniais, pasidomėkite jų vežimo taisyklėmis. Pavyzdžiui, vidutinių ir didelių veislių šunys privalo būti su pavadėliu ir antsnukiu.

Jei keliaujate mopedu, motociklu ar keturačiu, persikėlimas kainuos apie 5 Еur, už lengvąjį automobilį teks sumokėti apie 13 Eur. Visą, reguliariai atnaujinamą kainoraštį rasite įmonės puslapyje. Taip pat, vykstant nuosavu transportu, verta pasidomėti ir vietine rinkliava už leidimą įvažiuoti į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją, daugiau informacijos apie Neringos ekologinį mokestį rasite čia . Ją galima sumokėti Alksnynės arba Nidos kontrolės poste. Yra galimybė tą padaryti ir internetu

Keltų nuoma

Vasarą Kuršių neriją pasiekti galima keltu iš Drevernos. Jis kelia į Juodkrantę, kelionė trunka 20 min.  Daugiau informacijos apie Drevernos keltą – https://www.dreverna.lt/lt/keltas-dreverna-juodkrante. Jei keliaujate su didele grupe, norite privatumo ar plaukti jums patogiu metu, galite išsinuomoti keltą. Laivų nuoma užsiima ne viena kompanija. Keltus nuomoja ir „Smiltynės perkėla“.

Parašykite komentarą