Šlovės tako įrengimas Nidoje

Šlovės tako atnaujinimas (Neringos sav. nuotrauka)

Šlovės tako įrengimas Nidoje. Darbai, skirti sugrąžinti į miestą Šlovės taką, kuriame jau daug metų įamžinamos Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždės, prasidėjo. Takas buvo įkurtas 1998 paminint Lietuvoje tuo metu itin populiarų muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuris skelbdavo vasaros sezono pradžią Neringoje. Šlovės taką atidarė maestro Vytautas Kernagis – „Benas”, tapęs festivalio simboliu.

Daugiau nei dvidešimt metų Šlovės taką su festivalio atlikėjų rankų įspaudais buvo galima rasti Nidos centrinėje dalyje. Tačiau pradėjus šios miesto dalies rekonstrukciją, siekiant išspręsti darnaus judumo problemas ir rekonstruojant šią teritoriją, takas buvo perkeltas.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis teigia, kad Šlovės takas turėtų būti ten, kur vykdavo festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ koncertai. Todėl nuo šios vasaros, Lietuvos muzikos legendų įspaudus, bus galima rasti šimto metrų ilgio take greta Nidos uosto, kur vykdavo garsieji festivalio koncertai. Šlovės tako rekonstrukcijos planus Neringos savivaldybė įgyvendina bendradarbiaudama su festivalio idėjos autoriumi ir organizatoriumi, taip pat šio tako sumanytoju Arūnu Valinsku ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA).

Planuojama, kad Šlovės tako atidarymo iškilmės įvyks 2023 birželio 3 dieną. „Legendinis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“ yra šiandieninės Neringos istorijos dalis, apie kurią mums ir vėl primins šis šlovės takas, ne tik įamžinantis festivalių atlikėjų atminimą, bet tampantis kultūriniu monumentu ryškiausiems visos šalies populiariosios muzikos atlikėjams“, – pabrėžia meras Darius Jasaitis.

Parašykite komentarą