Klaipėdos šviesų festivalis

Klaipėdos šviesų festivalis Žiūrėti galeriją
Klaipėdos šviesų festivalis
Klaipėdos šviesų festivalis

Pirmą kartą Klaipėdos šviesų festivalis surengtas 2015 metais, tad 2020 metais jis įvyks jau 6 kartą. Renginio metu Klaipėdos senamiesčio gatvės pasikeičia, pavirsdamos vienu dideliu šviečiančiu reginiu, kuris miestiečius ir miesto svečius džiugina besikeičiančiomis spalvomis, formomis. Dauguma senamiesčio pastatų pasikeičia neatpažįstamai ir tampa įvairiausiomis spalvomis šviečiančiomis figūromis.

Šviesos instaliacijos papuošia skirtingas Klaipėdos senamiesčio gatves. Pernai grožėtis šviesomis buvo galima Rotušės aikštėje, Danės gatvėje ir skvere, ant Biržos tilto, Teatro ir Sukilėlių gatvių sankirtoje, Karslkronos skvere ir kitose vietose.

Kiekvienais metais pristatoma 20 ar daugiau unikalių šviesos projektų, o festivalį kiekvienais metais aplanko kelios dešimtys tūkstančių Klaipėdos gyventojų ir miesto svečių. Festivalio partneriais yra tapusi ne tik Klaipėdos miesto, tačiau ir Klaipėdos rajono bei Neringos miesto savivaldybės.

Klaipėdos šviesų festivalis – pradžia ir sumanytojai

Pradžia ir sumanytojai

Šviesų festivalio idėją 2015 sugalvojo, pasiūlė ir įgyvendino Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ , kurios savininkė yra Klaipėdos miesto savivaldybė ir kuri buvo įkurta 2000 metais, siekiant gerinti miesto įvaizdį, stiprinti turizmą, plėtoti partnerystę kulūros srityje.

Pirmasis Klaipėdos šviesų festivalis 2015

Pirmąjį šviesų festivalį prieš šešerius metus atidarė triukšminga ir ryški dalyvių ir svečių eisena, kuri paskelbė Klaipėdos šviesų festivalio pradžią. Organizuojant renginį prie Klaipėdos savivaldybės iniciatyvos noriai prisijungė ir vietos verslininkai, kurie nuo pat pirmos šventės pradžios kvietė svečius išgerti kavos neįprastai apšviestoje aplinkoje. Kai kurios kavinės pasitelkė ne tik tradicinius apšvietimus bet ir lazerius ar fakelus. Renginyje savo kūrybą demontravo Vilniaus dailės akademijos studentai, kurių darbas, pavadintas „Spalvų švyturys“, nušvietė VDA Klaipėdos fakulteto stadioną. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai sukūrė instaliaciją iš originalių dangaus žibintų.

Pirmaisiais metais festivalis vyko net du savaitgalius vasario 6-7 dienomis ir sugrįžo po savaitės, Šv. Valentino dienos proga.

Populiariausias žiemos sezono renginys vakarų Lietuvoje

Nepraėjus nė metams po pirmojo festivalio, buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, jog Klaipėdos šviesų festivalis yra populiariausias žiemos renginys vakarų Lietuvos regione ir patenka į ketvertuką populiariausių renginių, jį lenkia tokie seniai vykstantys renginiai kaip „Jūros šventė“ ar „Laivų paradas.

Po Klaipėdos šviesų festivalį su gidais

Ekskursijos su vietiniais gidais

Šviesų festivalį visi norintys gali aplankyti savarankiškai, vaikščioti miesto  gatvelėmis ir grožėtis instaliacijomis, tačiau taip pat yra galimybė festivalio ekspozicijas aplankyti su gidais. Ekskursijų metu aplankomi Klaipėdos senamiesčio požemiai, pristatomi festivalio projektai ir išskirtinės erdvės. Organizatoriaus interneto svetainėje nurodoma, jog 2017 metais mokamose ekskursijose su gidais dalyvavo daugiau nei 2000 renginio svečių.

Į ekskursijas su gidu reikia registruotis festivalio metu.

Apsilankymas Klaipėdos šviesų festivalyje su kelionių organizatoriumi

Norintieji nesirūpinti kelionės į šventę organizavimu, internete suras daugybę pasiūlymų įsigyti vienos ar dviejų dienų išvykas į faestivalį su kelionių organizatoriais. Tokių išvykų kainos, 2020 metais, prasideda nuo 24 Eurų, priklausomai nuo miesto iš kurio išvykstama ir kelionės trukmės. Į kelionę galima vykti iš įvairių Lietuvos vietų, Kauno, Alytaus, Vilniaus ir kt.

Klaipėdos šviesų festivalis 2020

Šiais metais Klaipėdos šviesų festivalis vyks Vasario 14-16 dienomis, tad svečiai grožėtis reginiu galės net tris dienas.
Festivalis skiriamas net dviems šventėms, Vasario 16-ajai ir Šv. Valentino dienai.

Vieną pagrindinių projektų, pavadinimu „Širdis“, pristatys iš Italijos atvykstanti kompanija „MarianoLight“. Pernai lankytojus jie nustebino projektu „Šimtmečio vartai“

Išsamią renginio programą artimiausiu metu rasite čia

Parašykite komentarą