10 idėjų, ką veikti pajūryje rudenį

Ką veikti pajūryje rudenį

Atostogos daugeliui asocijuojasi su vasara, saulėtu paplūdimiu ir maudynėmis, tad kyla abejonių, ar yra ką veikti pajūryje rudenį. Išties nurimus sezono šurmuliui ateina metas ramiam poilsiui ir turiningam laisvalaikiui. Rudenį pajūryje galima apsistoti gerokai pigiau nei sezono įkarštyje, išvengti minios žmonių, triukšmo, spūsčių ir pasijusti gamtos, o ne minios dalimi. O veiklos atvėsus orams galima prisigalvoti dar įdomesnės nei vasarą. Ką veikti pajūryje rudenį paklausėme PrieJūros.LT portalo lankytojų ir „Facebook“ bendruomenės. Atrinkome 10 smagiausių idėjų, kurios galbūt ir jus įkvėpti pasimėgauti pajūriu šiuo metų laiku ir padės susiplanuoti, kur eiti Palangoje, Šventojoje ar kituose pajūrio miesteliuose.

VAIKŠČIOTI IR KELIAUTI PO APYLINKES

Mirties slėnis prie Parnidžio kopos Nidoje
Mirties slėnis prie Parnidžio kopos Nidoje

Ruduo – puikus metas pažinti pajūrio regioną. Jodu prisotintas oras ir aktyvus laisvalaikis gamtoje gerina ne tik nuotaiką, bet ir savijautą. Galite ne tik pasivaikščioti pajūriu, po parką, mišką, rinkti lapus, kaštonus ar giles, o vėliau iš jų su vaikais gaminti darbelius, bet ir aplankyti populiariausias vietas – Gintaro muziejų, Birutės kalną, Botanikos sodą, Kurhauzą Palangoje, Mirusias kopas, Pervalkos švyturį, saulės laikrodį, Parnidžio pažintinį taką Kuršių Nerijoje, Žemaičių alką Šventojoje, Danės krantinę, senamiestį Klaipėdoje. Galima kelionę suderinti su mėgstamų atlikėjų koncertu ar kitų renginių lankymu.

 

VAŽINĖTIS DVIRAČIAIS

Dviračiais pajūriu
Dviračiais pajūriu

Palangos dviračių takų ilgis siekia 40 km, jie išsiraizgę po visą kurortą, itin populiarūs maršrutai šalia paplūdimio, taip pat patogiai galima pasiekti Latvijos pasienį bei Klaipėdą. Dviračiu apvažiuoti galima ir visą Kuršių Neriją. 52 km ilgio trasa sujungia Smiltynę, Juodkrantę, Pervalką, Preilą ir Nidą.

 

 

 

RINKTI GINTARUS

Gintarų rinkimas
Gintarų rinkimas

Banguota jūra į krantą išmeta Baltijos auksą. Rudenį, kai pakrantėje gintariautojų mažiau, didesnė tikimybė rasti daugiau gintarėlių ir parsivežti namo kaip suvenyrą ar vėliau daryti papuošalus, paveikslėlius.

 

 

 

 

PIEŠTI ANT SMĖLIO

Piešimas ant smėlio
Piešimas ant smėlio

Pajūryje rastais pagaliukais galima rašyti linkėjimus, prisipažinti meilėje ar su vaikais kurti meniškus paveikslėlius. O prieš jūrai nuplaunant žodžius ar piešinius – įamžinti juos nuotraukose.

 

 

 

FOTOGRAFUOTIS PRIE JŪROS

Fotografavimas pajūryje
Fotografavimas pajūryje

Vėjui šiaušiant plaukus nuotraukos gerokai nuotaikingesnės ir nesurežisuotos. Be to, fone bus tik jūra, be minios poilsiautojų.

 

 

 

 

PALYDĖTI SAULĘ PRIE JŪROS

Palangos tiltas
Palangos tiltas

Giedromis rudens dienomis galima tęsti vasaros tradiciją ir saulėlydį sutikti ant Palangos tilto, šiauriniame ar centriniame Nidos paplūdimyje, prie Olando kepure vadinamo skardžio prie Karklės ar išsirinkti savo mėgstamiausią vietelę, kur nuolat grįžtat. Svarbu šiltai apsirengti ir pasiimti termosą arbatos.

 

 

 

SVEIKATINTIS

Atostogų parko pirtys ir baseinai
Atostogų parko pirtys ir baseinai

Pajūris – puikus pasirinkimas norint  ne tik pailsėti, bet ir sustiprinti sveikatą. Lankytojų visus metus laukia sanatorijos Palangoje, SPA centrai. Vandens malonumus siūlo ir naujasis Palangos baseinas. Nemokamus renginius visus metus organizuoja Palangos visuomenės sveikatos biuras. Veiklos Palangoje skelbiamos čia.

 

 

LANKYTI MUZIEJUS

Palangos botanikos parkas
Palangos botanikos parkas

Rudenį, kai orai nebelepina, puikus metas užsukti į muziejus bei kitas lankytinas vietas, ramiai patyrinėti ekspozicijas, susipažinti su pajūrio istorija, apžiūrėti fotografijų, dailės parodas. Lankytinos vietos Palangoje neapsiriboja muziejais. Kad apsispręsti, kur eiti, būtų lengviau, daugiau informacijos rasite čia.

 

 

 

ŽVEJOTI

Žvejyba Kurių mariose
Žvejyba

Ruduo – geras metas vykstant į pajūrį pasiimti ir meškeres. Poilsiaujantys Klaipėdoje ar Kuršių Nerijoje turi puikią galimybę nueiti ant bet kurio molo ir pabandyti sugauti Kuršių marių žuvį. Taip pat populiaru žvejoti ant krantinės Klaipėdos laivų prieplaukoje, prie Smiltynės perkėlos. Žvejai renkasi ir ant Palangos tilto.

 

VALYTI PAKRANTĘ

Kad ir kaip gera grožėtis jūra, ilsinti akis žvelgiant į tolį, klausytis žuvėdrų, stebėti plaukiančius laivus, leisti vėjui išsklaidyt slogias mintis ir užsimiršti, norint, kad Baltijos pakrantė džiugintų dar ilgai, kad norėtųsi grįžti, mylėti jūros neužtenka. Reikia prižiūrėti pakrantę, tvarkyti ją ir saugoti. Tad norintys aktyvaus ir prasmingo laisvalaikio visad gali prisidėti prie pajūrio švaros ir grožio pakeldami nors kelias kitų poilsiautojų paliktas šiukšles.

Parašykite komentarą