Atnaujinama Parnidžio kopos lankymo infrastruktūra

Parnidžio kopa Žiūrėti galeriją

Kaip savo Facebook paskyroje skelbia Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija, bus atnaujinamas takas į Parnidžio kopą. Šių metų kovo 17 dieną su UAB „Ekspomeda“ pasirašė rangos darbų sutartį ES finansuojamo Projekto Nr. 05.4.1-APVA-V-016-01-0009 „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ veiklos – „Parnidžio kopos Kuršių nerijos nacionaliniame parke sutvarkymas ir pritaikymas lankymui“ rangos darbams atlikti. Be ES finansavimo šio projekto įgyvendinimui lėšas skiria ir Neringos savivaldybė.

Takų atnaujinimo darbai bus atliekami atsakingai

Atnaujinamas takas į Parnidžio kopą yra vienas gražiausių ir lankomiausių, todėl statybos darbai turi būti atliekami labai atsakingai ir jautriai. Siekiant kad naujoji infrastruktūra (laiptai, regyklos, takai) kuo ilgiau tarnautų, jų statybai bus naudojam maumedžio mediena. Miško takas nuo sporto mokyklos iki Tylos slėnio bus pradėtas tvarkyti balandžio mėn. ir užbaigtas iki vasaros sezono pradžios. Vėliau bus įrenginėjami naujieji laiptai. Turistai iki Parnidžio viršūnės kol kas turės lipti senaisiais laiptais.

Pirmiesiems kopos laiptams – 46 metai

Skaitytojams turbūt bus įdomu, kad pirmieji laiptai šiauriniame kopos šlaite buvo įrengti tik apie 1975 m. Iki tol visi lankytojai į kopą lipdavo ir nuo jos leisdavosi kas kaip išmanė. Dėl pustomo smėlio laiptai ir takai ne kartą buvo perkelti. Dabartiniai laiptai yra trečioje vietoje, o šiais metais nauji laiptai bus kitoje – jau ketvirtoje vietoje.

Įgyvendinant projekto veiklą bus sutvarkytas pėsčiųjų takas nuo Neringos sporto mokyklos į Parnidžio kraštovaizdžio draustinį, įrengti nauji mediniai laiptai į Parnidžio kopą, įrengtos regyklos, nauji informaciniai stendai, kiti inžineriniai statiniai ir mažosios architektūros elementai.

KNTP Informacija

Parašykite komentarą