Palangos koncertų salė

Palangos koncertų salė (palangosks.lt nuotrauka) - 1

Atnaujinta 2023 m. gruodžio mėn. 15 d.

Palangos koncertų salė – tai jau daugybę metų pačiame Palangos centre funkcionuojantis objektas. Koncertų salė Palangoje žinoma jau kelioms kartoms. Prieš rekonstrukciją tai buvo Vasaros koncertų salė, veikianti tik šiltuoju metų laiku. Joje rengiami įvairūs koncertai, kultūriniai renginiai, festivaliai, spektakliai ir kita. 2015 metų gruodžio mėnesį buvo atidaryta rekonstruota ir atnaujinta Palangos koncertų salė, jos atidaryme dalyvavo tuometis vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, Palangos meras. Pirmajį kūrinį, kuris skambėjo naujai atidarytoje koncertų salėje atliko Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras.

KONCERTŲ SALĖS ISTORIJA

F. Tiškevičiaus vasaros teatras

Palangos koncertų salės pradžia laikomi dar 1907 metai, kuomet Palangos grafas Feliksas Tiškevičius dabartinėje koncertų salės vietoje, pastatė Vasaros teatrą, kuris papildė „Kurhauzą“. Pirmasis statinys talpino iki 600 žiūrovų, deja jo istorija susiklostė nesėkmingai, ir praėjus vos metams teatras sudegė. Po metų grafas atstatė teatrą, tačiau jis buvo jau gerokai mažesnis, talpino vos 150 žiūrovų, kuriems susėsti buvo skirti mediniai suolai. Amžininkai, tokie kaip A. Zelwerowicz, teatrą apibūdino, kaip didelę lauko terasą, apkaltą lentelėmis. Istoriniuose šaltiniuose galima rasti informacijos, jog atstatytas Vasaros teatras stovėjo dar ir tarpukariu.

Vasaros estrada

Sekantis Palangos koncertų salės istorijos etapas buvo 1939 metai. Tuo metu Palangos miesto architektas Vadimas Lvovas, toje pačioje vietoje, kur stovėjo Vasaros teatras, suprojektavo ir pastatė pirmąją Palangos Vasaros estradą.

Naujoji Vasaros estrada 1971 metai

1969 metais pradėta, ir baigta statyti 1971 metais Vasaros estrada tokia, kokią ją atsimename iki pat 2013 metų. Ją suprojektavo architektas Vytautas Gerulis, statyboms vadovavo Rimvydas Vaineikis. Vasaros estradoje renginius stebėti galėjo iki 1000 žmonių. Tačiau nors ir panaudota, tuo metu moderni, vantinė konstrukcija (sakoma, jog tuo metu tai buvo tik trečioji tokia salė tuometinėje Tarybų sąjungoje), bet salė buvo kritikuojama atlikėjų ir žiūrovų. Esant prastesniam orui buvo jaučiamas stiprus vėjas, kraštuose sėdinčius žiūrovus aplydavo lietus. Nepaisant to Palangos Vasaros estrada daug metų buvo vieta, kurioje privalu apsilankyti atvykus poilsiauti į Palangą.

Palangos Koncertų salė 2015 metai

2013 metais, pradėjus Vasaros estrados rekonstrukciją į Palangos koncertų salę, buvo nuspręsta estradą visiškai nugriauti. Toks sprendimas pasirinktas dėl to, jog erdve skirta koncertams ilgus metus buvo netinkamai rūpinamasi, o tai daryti buvo būtina dėl specifinių jos statybos technologijų. Sprendimas nugriauti ir pastatyti visiškai naują pastatą sukėlė architektų bendruomenės dalies ir estradai nostalgiją jaučiančių žmonių pasipiktinimą.

PALANGOS KONCERTŲ SALĖ DABAR

Palangos koncertų salė duris atvėrė 2015 metais, prieš pat didžiąsias metų šventes. Naujoje renginių erdvėje gali susėsti iki 2200 žmonių, transformavus salę sukuriama 3000 stovimų vietų. Palangos koncertų salę taip pat galima pritaikyti ir mažesniems renginiams, kurių metu gali susėsti 500-800 žiūrovų.

Architektūra

Salė yra ovalo formos. Architektų pagrindinė užduotis buvo suprojektuoti koncertų salę, kuri būti universali įvairiems renginiams. Akustika turėjo atitikti įvairaus dydžio ir žanro renginių poreikius. Atliekant akustinius skaičiavimus, buvo pasitelktos modernio technologijos, kuriomis buvo tikrinami garso šaltiniai įvairiose salės vietose. Palangos koncertų salėje panaudoti specialūs, skirtingais kampais laužyti stiklo turėklai. Tai padėjo išvengti garso koncentracijos viename taške, tai leido suvienodinti muzikos ir garso skambesį visoje salėje. Tai lėmė, kad žiūrovai girdės kokybišką garsą nepaisant to, kurioje salės vietoje sėdi. Pastatas apie 7 metrus įleistas į žemę.

Modernios sistemos

Salėje gali vykti įvairaus lygio renginiai, nes joje įdiegtos šiuolaikinės, pažangios sistemos. Tarp kurių šiuolaikinė garso įranga ir elektroakustinė sistema. Duobė orkestrams su automatine sistema nuleidimui ir pakėlimui. Scenos kėlimo mechanizmai, valdomi elektra. Suprantama, kaip ir kiekvienoje koncertams skirtoje erdvėje Palangos koncertų salėje yra moderni apšvietimo sistema, pritaikoma įvairaus dydžio ir tipo renginiams.

Renginiai Palangos koncertų salėje

Palangos koncertų salėje vyksta įvairiausi renginiai, nuo nedidelių spektaklių iki grandiozinių koncertų. Salėje vyksta žinomų TV šou, tokių kaip Lietuvos balsas. Vaikai koncertai – filmavimai.

Čia rasite naujausią informaciją apie Palangos koncertų salėje vykstančius renginius »

Kontaktai, informacija

Adresas
Vytauto g. 43, Palanga Žemėlapis
Telefonai
+370 46 241500
Tinklalapis
https://www.palangosks.lt
Facebook
www.facebook.com/koncertusale/