Dreverna – uostas, pramogos, lankytinos vietos

Trumpai apie Dreverną

Dreverna – tai laisvalaikio praleidimo vieta tiek vandens sporto mėgėjams, tiek šeimoms su vaikais, tiek draugų kompanijoms ar poroms. Senas žvejų kaimelis ant Drevernos upės šalia Klaipėdos šiandien garsėja kaip lankytojus traukiantis kurortas.

Apgyvendinimas Drevernoje

Drevernos lankytojai gali apsistoti sodybose, nameliuose, kempinguose ar net laive - viešbutyje.

Populiariausias Drevernoje nakvynės pasirinkimas – kempingas. Čia apsistojusieji gali rinktis praleisti naktį palapinėje, kurioms yra suformuotos aikštelės, kemperiuose arba čia stovinčiuose nameliuose, kurie yra itin optimalus pasirinkimas norint patogiai ilsėtis gamtoje. Kemperiuose galima rasti tokius patogumus kaip: belaidis internetas, televizorius, vonios kambariai, balkonai bei terasa, šaldytuvai, viryklės bei baseinas. Tokių namelių kainos vyrauja nuo 60 - 80 € už parą.

Ypatinga nakvynė jachtoje. Drevernos lankytojai gali apsistoti jachtos viešbutyje, kuriame yra du miegamieji, virtuvėlė, dušas, internetas, elektra bei kiti patogumai. Šalia jachtos yra įsikūręs restoranas, tad nakvynė šiame išskirtiniame viešbutyje yra itin patogi ir leidžia pajusti tikrąją pamario dvasią, įsijausti į žvejų ir vandens mylėtojų gyvenimo ritmą. Be to, susitarus su šeimininku, jachta galima pasiplaukioti mariomis.

Ką veikti Drevernoje?

Vandens sportas

Dreverna, apsupta natūralios gamtos, Drevernos upės, Kuršių marių kraštovaizdžiu, alsuoja pamario dvasia ir kviečia vandens sporto mėgėjus. Drevernoje įsikūrusi kaitavimo mokykla, irklenčių, vandens dviračių, katerių, baidarių, kanojų nuomų punktai.

Mažųjų laivų uostas

Drevernoje mažųjų laivų uostas buvo pastatytas 2009 m., o 2017 m. modernizuotas - dabar čia galima rasti 40 vietų krantinę bei šalimais įrengtą Drevernos kempingą.

Vėtrungėmis ir kitomis skulptūromis papuoštame uoste veikia restoranas, siūlantis ne tik skanią krašto žuvį bei kitus patiekalus, bet ir konferencijų salę šventėms, konferencijoms, parodoms ar kitiems renginiams.

Drevernos mažųjų laivų uostas kviečia ne tik pasivaikščioti, pasigrožėti čia prišvartuotomis jachtomis, senoviniu buriniu kuršių laivu "Dreverna", bet ir leistis trumpai kelionei pramoginiais laivais ar persikelti keltu į kitus miestelius. Vienas tokių - keleivinis keltas, kursuojantis į Juodkrantę.

Kulinarinis kruizas

Nuo seno Dreverna garsėja savo žuvimi. Leistis į kulinarinę kelionę ir pažinti mūsų protėvių saugotus receptus galite pramoginiu kruizu. Laivas plaukia per keturis vandenis: marias, Vilhelmo kanalą, Miniją ir Nemuno deltą. Kiekvienoje stotelėje kapitonas kviečia ne tik pasimėgauti įvairiais tos vietos patiekalais, bet ir apžiūrėti kultūrinius, gamtinius objektus: Ventės rago ornitologinė stotis su paukščių migravimo centru, Ventės švyturys, Mingės kaimas, Kniaupo įlanka ir lelijų plantacijos.

Tokia pramoga gali būti derinama prie klientų norų: galima keisti stoteles, maršrutą bei laiką. Leiskitės kulinarine kelione kruizu dienai ar net kelioms.

Apžvalgos bokštas

Drevernoje stūkso metalinių konstrukcijų apžvalgos bokštas, leidžiantis pažvelgti į Kuršių marių kraštovaizdį nuo 15 m aukščio. Nuo bokšto atsiveria Naglių gamtinis rezervatas ir gražiosios Neringos smėlio kopos. Retkarčiais galima pamatyti vandens gyvūnus ir net stambųjį jūrinį erelį.

Jono Gižo etnografinė sodyba

Atstatyta garsaus Kuršmarių laivų statytojo Jono Gižo, gyvenusio XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje, etnografinė sodyba Drevernoje kviečia lankytojus apžiūrėti čia įkurtą muziejaus ekspoziciją. Lankytojai čia gali pasijusti esą keliaujantys laiku - supažindinama su senosiomis laivadirbystės ir žvejų tradicijomis.

Sodyboje organizuojamos įvairios edukacijos bei pramoginiai plaukimai senuoju buriniu kuršių laivu "Dreverna".

Kaip pasiekti Dreverną?

Automobiliu

Dreverna yra lengvai pasiekiama automobiliu. Nuo Klaipėdos kurortas yra nutolęs 30 km atstumu.

Vandens transportu

Nuo Kuršių nerijos Dreverna yra pasiekiama vos per 20 min. keltu ar bet kokiu kitu vandens transportu. Vasaros metu kursuoja greitasis keltas, maršrutu Dreverna - Juodkrantė - Dreverna. Tokios kelionės kaina suaugusiam - 6 €.

Traukiniu

Artimiausia geležinkelio stotis yra Klaipėdoje.

Dviračiu į Dreverną

Nuo Klaipėdos galima nesunkiai pasiekti Dreverną dviračiu. O nuo šio kurorto yra organizuojami dviračių maršrutai į kitus Kuršių nerijos miestelius bei Ventę, Svencelę, Priekulę, Šernus, Rusnę.

Daugiau informacijos apie Dreverną – lt.wikipedia.org/wiki/Dreverna

Dreverna žemėlapyje