Svencelė – pramogos, kaitavimas, lankytinos vietos

Trumpai apie Svencelę

Svencelė, kitaip vadinama lietuviškąja Venecija, tai vandens sporto mėgėjų sostinė. Jėgos aitvarai, buriavimas, banglentės, vandenlentės – čia galima rasti visko, kas nudžiugintų aktyvaus laisvalaikio ir adrenalino mėgėjus. Miestelis išskirtinis tuo, jog tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur yra dirbtinai formuojamos salos ir statomi modernūs namai tiesiai ant vandens kanalų.

Apsilankiusieji sako, kad Svencelė yra unikali – traukia savo išskirtine ramybe ir ypatinga infrastruktūra. Tai tarsi meditacijos, adrenalino ir sporto oazė, traukianti lankytojus iš visų Lietuvos miestų, kaimelių ir net iš užsienio.

Svencelė yra Klaipėdos rajono savivaldybėje, nuo paties Klaipėdos miesto nutolusi 33 km atstumu. Nuo Svencelės kitapus Kuršių marių galima matyti nuostabiąją Neringą: Smiltynę, Juodkrantę, kitus miestelius bei didingas smėlio kopas.

Apgyvendinimas Svencelėje

Norintys apsistoti Svencelėje gali rinktis nakvynę dailiuose apartamentuose, sodybose, mažuose nameliuose bei vandens sportininkų pamėgtuose kemperiuose arba Svencelės ypatinguosiuose namuose ant vandens kanalų.

Kemperius Svencelėje dažniausiai siūlo kaitavimo, banglenčių ar kitų vandens sporto mokyklos, tad tokiu nakvynės pasirinkimu galite ne tik nubusti su gražiu vaizdu ant Kuršių marių kranto, bet ir iškart eiti mokytis tokio sporto subtilybių. Kaina už kemperį parai sezono metu vyrauja nuo 25 € iki 35 €.

Žymieji Svenceles nameliai ant vandens kainuoja nuo 150 € parai. Tokiuose apartamentuose gali tilpti nuo 4 iki 6 žmonių. Šie nameliai garsina Svencelę tuo, kad tokių nerasite niekur kitur Lietuvoje. Ant dirbtinių salų vandens kanaluose pastatyti modernūs nameliai gali būti pasiekiami kateriais bei kitu vandens transportu - kiekvienas namelis turi savo vietą prisišvartavimui bei balkonus ar terasas.

Infrastruktūra, laisvalaikis ir pramogos Svencelėje

Svencelė tapo itin pamilta dėl tobulo modernumo ir gamtos derinio. Nors čia galite pasiekti savo modernią nakvynės vietą su kateriu ar valtimi ir džiaugtis visais patogumais, taip pat Svencelėje galite mėgautis visiška gamtos ramybe: atviros pievos, Kuršių marių krantai, smėlio kopų peizažai ir ramybe dvelkiančios nendrės, smilgos, kurių neužstoja joks miesto šurmulys. Gamtos draustinių apsuptyje įmantriai išplanuotos gyvenvietės išsaugoja neaprėpiamus gamtos tolius.

2022 m. atidarytas privataus kapitalo Svenceles Dunes uostas tarp Ventės rago ir Drevernos uosto. Laivai, kateriai, valtys šiame oro uoste gali apsistoti parai, mėnesiui ar sezonui 10,5 m ilgio švartavimosi vietose. Čia telpa apie 80 pramoginių, sportinių ar mažųjų laivų.

Kurorte yra įsikūrusios kavinukės bei restoranai, kuriuose mėgaudamiesi skaniu maistu ar kava galite stebėti šimtus su vėju berungtiniaujančius spalvotus jėgos aitvarus.

Svencelė laukia lankytojų ir kitais metų laikais - sakoma, kad tai puiki žūklės vieta žiemos laikotarpiu, o miškinga vietovė rudenį kviečia grybauti. Be to, Dreverną ir Svencelę skiria tik 3 km., tad pėsčiomis galima pasiekti rūkytomis žuvimis garsėjantį kaimelį, apsilankyti čia esančiuose restoranuose, parduotuvėse ar veikiančiose SPA.

Vandens sportas Svencelėje

Svencelėje yra įsikūręs vandens sporto rekreacinis kompleksas. Buriavimo, kaitavimo mokyklos kviečia ne tik pažengusiuosius pasimėgauti šiais malonumais, bet ir ne karto nebandžiusius - išmokti. Vieta itin tinkama mokytis - vandenyje negilu ir pakrantė yra sekli, tad nėra pavojinga net ir naujokams. Valanda su instruktoriumi ir visa reikiama įranga čia kainuoja nuo 70 € už valandą, o inventoriaus nuoma be instruktoriaus kainuoja nuo 6 €.

Kurorte jau ne vienerius metus organizuojamos jėgos aitvarų varžybos - “Svencele Kite Competition”, finansuojamos Klaipėdos rajono savivaldybės iš jos ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo programos lėšų. Renginys sukviečia šio sporto mylėtojus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Tikimasi, kad būtent Svencelė taps šio sporto sostine.

Svencelėje rasite ką veikti, net jei ir nėra vėjo, reikalingo kaitavimui ar buriavimui - čia pat yra įsikūręs wake parkas. Tvenkinys su įrengtu traukos reversiniu kabeliu kviečia mėgautis vandenlenčių - wakeboard sportu bet kokiu oru. Pasiplaukiojimas vandenlentė kainuoja nuo 15 € 20 min. bei nuo 35 € valandai, o hidro kostiumo bei lentos nuoma kainuoja 4 € valandai arba 20 € dienai.

Atvykimas į Svencelę

Automobiliu

Svencelė yra lengvai pasiekiama automobiliu.

Yra galimybė užsisakyti ir privačias pervežimo paslaugas mikroautobusais ar aukštesnės klasės automobiliais.

Autobusu

Nuo Klaipėdos Svencelę galima pasiekti autobusu, kuris važiuoja maršrutu Klaipėda - Veiviržėnai. O nuo Kauno ar Vilniaus norint autobusu pasiekti Svencelę, reikėtų pirma vykti tiesioginiu autobusu į Klaipėdą.

Traukiniu

Artimiausia traukinių stotis yra įsikūrusi Klaipėdoje.

Vandens transportu

Svencelė įsikūrusi itin patogioje lokacijoje, tad keliaujant vidaus vandenimis, viskas yra prie pat: Svencelė yra pasiekiama per 10 min. nuo Juodkrantės, Preilos, Pervalkos, Nidos, Ventės, Šilutės, o nuo Klaipėdos - per 20 min.

Dviračiu

Svencelė yra nesunkiai pasiekiama dviračiu nuo Klaipėdos. Be to, vos per 15 min. galima pasiekti Svencelę nuo Drevernos.

Daugiau apie Svencelę – lt.wikipedia.org

Svencelė žemėlapyje