Mingė - žvejų kaimas Kuršių marių pakrantėje

Trumpai apie Mingę

Mingė – tai nedidelis, vos apie pusšimtį nuolatinių gyventojų turintis žvejų kaimas, įsikūręs Kuršių marių pakrantėje, Minijos upės žemupyje, Nemuno deltos regioniniame parke. Visai netoli Mingės, vos už 7 km į šiaurę, yra ir kitas žvejų kaimelis – Kintai. Dėl savo unikalaus gamtovaizdžio Mingė dar vadinamas „Lietuvos Venecija“.

Apgyvendinimas Mingėje 

Mingė – labai nedidelė, tad ir apgyvendinimo vietų čia nėra daug. Tačiau paskutiniu metu turistų srautas į šią vietovę gerokai išaugo, taigi plečiasi ir apgyvendinimo sektorius. Norintys apsistoti Mingėje gali rinktis vienus iš kelių čia veikiančių svečių namų ar išsinuomoti visą kaimo turizmo sodybą. Nakvynės kaina Mingėje - 10 – 43 eurai.

Infrastruktūra, laisvalaikis ir pramogos Mingėje

Mingės kaimo namai išsidėstę abipus Minijos upės ir fasadais „atsisukę“ į upės pusę. Čia yra išlikę ir XIX a. pabaigos pastatų. Vandens transportu iš Mingės galima nuvykti į Rusnę, Ventės ragą, Nidą ir kitais Kuršių nerijos kurortines gyvenvietes. Šiuo metu Mingėje sparčiai vystomos vandens ir kaimo turizmo paslaugos, įrengta jachtų ir motorlaivių prieplauka.

Susisiekimas

Patogiausia į Mingę atvykti nuosavu automobiliu, tačiau iš Kuršių nerijos čia galima patekti ir pasinaudojus privačiomis vandens transporto vežėjų paslaugomis. Vandens transportu iš Mingės galima pasiekti ir Rusnę, Ventės ragą.

Mingės istorija

Iš užrašų ant kryžių kapinėse žinoma, kad seniau šis kaimas buvo vadinamas Mine. Istoriniuose šaltiniuose jis minimas nuo 1540 m. Ilgainiui dėl upės Atmatos plukdomų sąnašų sausumos plotai didėjo, o kaimas atsidūrė atokiau nuo marių ir pagrindiniu vandens telkiniu tapo Minijos upė. Nuo 1601 m. čia veikė karčema, o maždaug po šimtmečio įkurta ir pradinė mokykla.

XIX a. čia įsteigta burių siuvykla bei burinių valčių dirbtuvė, įkurta vandens matavimo stotis, veikė paštas, vaistinė, čia pardavinėtos ir lietuviškos knygos. Įdomu tai, jog kaime nebūta gatvių – susisiekimas vyko upe valtimis. Mingės gyventojai anuomet daugiausiai vertėsi žvejyba, pjovė ir pardavinėjo nendres stogams dengti.

Mingės kaimasMingės kaimasMingės kaimasMingės kaimasMingės kaimasMingės kaimasMingės kaimasMingės kaimas MingėMingėMingėMingėMingėMingėMingėMingėMingėMingė

 
Šis tekstas yra "PrieJūros.LT" nuosavybė – jį draudžiama kopijuoti, plagijuoti ir naudoti be "PrieJūros.LT" sutikimo.