Kunigiškiai - poilsiautojų atsiliepimai, informacija, pramogos

Trumpai apie Kunigiškius

Kunigiškiai – tai Palangos kurorto dalis, nuo miestelio centro nutolusi apie 5 km. į šiaurę, tarptautinio Palangos oro uosto link. Palangos kurortas veikia visus metus, o šilčiausiais vasaros mėnesiais sulaukia išties didelio turistų antplūdžio, tad rasti vietą nakvynei miestelio centre gali būti sunku. Puiki išeitis – apsigyventi vienoje iš Palangai priklausančių mažesnių gyvenviečių: Kunigiškiuose, Nemirsetoje (apie 3 km. į pietus nuo Palangos centro), Monciškėse (apie 9 km. į šiaurę nuo Palangos centro).

Kurorto vietovei būdingas jūrinis klimatas: dažniausiai nestiprūs, bet kartais šaltoki vėjai, dažni lietūs. Dėl to daugiausiai poilsiautojų atvyksta sausiausiais vasaros mėnesiais – liepą, rugpjūtį.

Apgyvendinimas Kunigiškiuose

Populiariausias apgyvendinimo tipas Kunigiškiuose – nedidelių poilsio namelių bei kotedžų nuoma, kambarių bei apartamentų nuoma privačiose vilose ar svečių namuose. Apgyvendinimas paprastesniuose nameliuose kainuoja apie 20 – 40 eurų parai. Prabangių kotedžų, kambarių bei apartamentų vilose, svečių namuose nuoma – 100 – 150 eurų parai.

Infrastruktūra, laisvalaikis ir pramogos Kunigiškiuose

Kunigiškiai – puiki vieta šeimos poilsiui, romantiškam poilsiui dviems bei visiems, norintiems išvengti triukšmingo, šurmuliuojančio miesto centro. Čia jūra pasiekiama pėsčiomis per 5-15min., paplūdimyje susirenka mažiau žmonių, o į miesto centrą galima nuvykti viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar dviračiu. Dviračių takas veda per visą gyvenvietę ir ją jungia su Šventaja bei centrine Palangos dalimi.

Susisiekimas, atvykimas į Kunigiškius

Lėktuvu

Tarptautinis Palangos oro uostas nuo Kunigiškių nutolęs vos 2 km. (šiaurės kryptimi).

Traukiniu

Artimiausios traukinių stotys: Klaipėdoje (už 30 km.) ir Kretingoje (už 16 km.).

Nuosavu automobiliu

Nuo pagrindinio šalies uosto – Klaipėdos – kurortas nutolęs apie 30 km. Su Klaipėda Kunigiškius jungia magistralinis kelias A13 .

Į šiaurę nuo Kunigiškių (apie 10 km. atstumu) yra Lietuvos – Latvijos valstybinė siena.

Autobusu

Kunigiškius galima pasiekti autobusu su persėdimu Palangos autobusų stotyje. Autobusai į Palangą važiuoja iš visų didesnių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir kt. Veikia ir tarptautiniai reisai.

Vietos visuomeninis transportas jungia Palangą, Šventąją, Nemirsetą, Kunigiškius, Būtingę.

Dviračiu

Klaipėdą – Karklę – Nemirsetą – Palangą – Kunigiškius – Monciškę – Šventąją – Būtingę jungia dviračių takas. Taip pat nutiestas dviračių takas iš Palangos Darbėnų kryptimi į Žibininkų kaimą ir Kretingos kryptimi – į Vydmantų kaimą .

Keltu

Klaipėdoje (už 35 km.) yra Tarptautinė jūrų perkėla, jungianti Klaipėdą su Kuršių nerija, kurią iš Kaliningrado srities galima pasiekti automobiliu.

 

Šis tekstas yra "PrieJūros.LT" nuosavybė – jį draudžiama kopijuoti, plagijuoti ir naudoti be "PrieJūros.LT" sutikimo.