Loading...

Karklė - atsiliepimai, informacija, nuotraukos

Trumpai apie Karklę

Karklė – tai žavus etnografinis kaimas Klaipėdos rajone, prie Baltijos jūros, turintis vos apie šimtą nuolatinių gyventojų. Karklė – etnokultūrinis draustinis, kuriame yra paplūdimys, parkas, informacinė gintaro istorijos ekspozicija, išsaugotos senosios sodybos, kuršių kapinės. Karklės pietvakarinėje dalyje galima pamatyti unikalią jūros pakrantės atodangą – „Olando kepurės“ skardį, pakilusį 24 m virš jūros.

Apgyvendinimas

Karklėje veikia apie dešimtį svečių bei poilsio namų, yra viešbutis, nuomojami butai bei kambariai privačiame sektoriuje. Taip pat galima išsinuomoti namelius ar didesnį namą, kotedžą. Čia veikia net keletas kempingų, kur galima apsistoti su palapinėmis ar kemperiais. Dvivietis numeris poilsio namuose ar privačiame sektoriuje kainuoja 22 – 45 eurus parai. Namelių nuomos kainos kiek mažesnės – nuo 13 iki 30 eurų už parą. Kempinge apsistoti galima ir už 3 eurus žmogui (su palapine) ar 10 – 15 eurų (su kemperiu, prisijungiant prie elektros, vandens bei kanalizacijos).

Infrastruktūra, laisvalaikis ir pramogos

Nors Karklė ir nedidelė, vasaros metu poilsiautojų čia netrūksta. Ypač daug žmonių į šią vietą kasmet sukviečia muzikos festivalis „Karklė live music beach“, rugpjūčio mėnesį vykstantis paplūdimyje, ant jūros kranto.  

Karklėje yra maisto bei buities prekių parduotuvė, keletas kavinių, galima pajodinėti žirgais. Dviračių taku iš Karklės galima nuvykti uostamiestį – Klaipėdą ar didesnį kurortą – Palangą.

Susisiekimas

Čia geriausia atvykti nuosava transporto priemone ar Klaipėdoje išnuomotu automobiliu, tačiau neturintys tokios galimybės iš Klaipėdos Karklę gali pasiekti ir viešuoju transportu ar pasinaudoję privačių vežėjų paslaugomis. Taip pat Karklę su Klaipėda jungia dviračių takas, besidriekiantis apie 12 km ir toliau nuvingiuojantis Palangos kurorto link.

Istorija

Pirmasis šio kaimelio vardas – Karklininkai – yra kilęs iš kuršių kalbos. Jo reikšmė – krūmokšniais apaugusi vieta, esanti prie upelio – atspindi Karklės geografinę padėtį. Šiuo vardu kaimas buvo vadinamas iki XX a. vidurio. Vėliau pavadinimas sutrumpėjo ir po II pasaulinio karo tapo tiesiog Karkle.

Istoriniuose šaltiniuose Karklė aptinkama nuo 1253 metų. XV a. per Karklę driekėsi pajūrio kelias, jungiantis Karaliaučių, Klaipėdą ir Rygą, tad, siekiant užtikrinti normalų kelio veikimą ir jį apsaugoti, pakelėje pradėtos steigti karčiamos, dažnai vėliau išaugdavusios į prekybos centrus. XVI a. Karklė tapo viena didžiausių gyvenviečių krašte, o istoriniuose šaltiniuose aptinkami Karklės karčiamos paminėjimai.

Karklininkų kaimas susikūrė XIX a. viduryje, sujungus atskirus vienkiemius į vientisą gyvenvietę. Jis driekėsi apie 9 km: nuo dabartinių Girulių ir Olando kepurės iki Nemirsetos, ir buvo ilgiausias kaimas Klaipėdos krašte. Karklininkų sodybos buvo išdėstytos palei Baltijos krantą, kad kiekviena iš jų turėtų savo priėjimą prie jūros.
XX a. pradžioje Karklėje jau būta pora karčiamų – viešbučių, veikė trys pradinės mokyklos, o 1910 m. pastatyta Karklininkų evangelikų liuteronų bažnyčia. Vėliau Karklei suteiktas kurorto statusas.

1954 m. Karklės kaimo dalis atiteko sovietų kariškiams, čia buvo įsteigtas armijos poligonas, o senosios sodybos – sunaikintos, suniokota Karklės bažnyčia, gyventojai iškeldinti į kitas vietoves.

Lankytinos vietos, įdomybės

„Olando kepurės“ skardis

Ši unikali vieta susiformavo prieš 10 – 15 tūkstančių metų, kai Lietuvos pajūryje stūksojęs ledynas atsitraukdamas suformavo moreninį gūbrį. Auksčiausia gūbrio viršūnė pavadinta „Olando kepure“. Tai – 24 m. virš jūros iškilęs kalnas, nuo kurio atsiveria nuostabi jūros panorama.

Gintaro istorijos ekspozicija

Manoma, kad šiuo metu Lietuvoje gintaras gausiausiai išmetamas ties Karkle, tad dabar čia gintaro paieškomis užsiima apie trisdešimt gintaro gaudytojų. Karklėje yra įrengta ir meninė – informacinė ekspozicija apie gintaro istoriją, morfologiją, savybes, spalvas bei inkliuzus.

Kuršių kapinės

Karklėje ant jūros kranto yra išlikusios senosios kapinės su autentiškais antkapiais. Anksčiau jos vadintos „Liepų“ kapinėmis.

Karklės parkas

Bėgant laikui, Karklės kaimasišsaugojo etnografinį savitumą, todėl jis harmoningai susilieja su pajūrio gamta ir yra unikali Pajūrio regioninio parko dalis.

 
Šis tekstas yra "PrieJūros.LT" nuosavybė – jį draudžiama kopijuoti, plagijuoti ir naudoti be "PrieJūros.LT" sutikimo.

Video (Karklė)

Karklėje poilsiautojai rekomenduoja

 • Mėgautis ramiu poilsiu 99 poilsiautojai(-ų)
 • Leisti laiką paplūdimyje 77 poilsiautojai(-ų)
 • Važinėtis dviračiu 51 poilsiautojai(-ų)
 • Lankyti turistines vietas (muziejus, gamtos paminklus, kurorto istorines vietas ir pan.) 27 poilsiautojai(-ų)
 • Sportuoti 27 poilsiautojai(-ų)
 • Dalyvauti ekskursijose 8 poilsiautojai(-ų)
 • Lankytis kavinėse, restoranuose, baruose 7 poilsiautojai(-ų)
 • Lankytis renginiuose / festivaliuose / koncertuose / parodose 3 poilsiautojai(-ų)

Poilsiautojų atsiliepimai apie miestą Karklė:

 • Sveiki,siandien parvykome i namus su puikiausiais prisiminimais,miestukas mazas,bet pati gamta siulo labai daug.Nuosirdus aciu Karkles Sodybos seimininkui uz malonu poilsi,radome daugiau negu tikejomes.visa paketa ramiam poilsiui dviese su vyru,komforta uz superine kaina,cia apgalvota kiekviena smulkmena,issaugotas privatumas.Vazinejome dviraciais,daug vaiksciojome,pamateme visai kitoki pajuri-skardzius,akmenis,kas netrukde maudytis ir degintis.Uzkandziauti isejus is kambario,prie stalo lauke,ikvepti kaimynu kepamu saslyku kvapo-tikro-kur zarijos sudegus malkoms.Buvo puiku.REKOMENDUOJAME!Ausra
  (Panevezys, Lietuva)
  2019 m. rugsėjo mėn. 02 d.
 • Ļoti skaista vieta pie pludmales. Pludmalē nav daudz cilvēku, baudīt atpūtu noteikti izdosies. Mājiņa atrodas meža ielokā, majīgi. Jauki un viesmīlīgi saimnieki. Sabīne
  (Jūrmala, Latvija)
  2019 m. rugpjūčio mėn. 25 d.
 • Skaistas vietas apkartJanis
  (Jelgava, Latvija)
  2018 m. rugpjūčio mėn. 27 d.
 • Viss.Ļoti jauka attieksme, laba cena, jūras un tūrisma objektu tuvums.Dace
  (Rēzekne, Latvija)
  2018 m. rugpjūčio mėn. 17 d.
 • Все .Отношение персонала,прекрвсная цена,условия, близко море и туристические объекты.Dace
  (Резекне, Latvija)
  2018 m. rugpjūčio mėn. 17 d.
 • Karkle is one of the most natural town that has not been touch by a human . It’s a national resort town with a beach by Baltic Sea... I love Karkle...Gintare
  (United kingdom , Jungtinė Karalystė)
  2018 m. rugpjūčio mėn. 15 d.
 • Ramybe, mazai zmoniu.Edita
  (Vilnius, Lietuva)
  2018 m. rugpjūčio mėn. 13 d.
 • Skaista kurorta vieta, jūras plūdmale tīra, pilsēta tīra, sakoptaMarina
  (Lielvardes novads, Latvija)
  2018 m. rugpjūčio mėn. 04 d.
 • Nuostabios gamtos, tylos ir geros ramybes kampelisMigle
  (Panevezys, Lietuva)
  2018 m. birželio mėn. 29 d.
 • buvome tik vieną naktį, be to buvo gana šalta ir miestelio neapžiūrėjome tinkamai, bet kiek ėjom, tai tvarkingas, ramus. manau, kad atradome Karklę. buvome čia pirmą kartą, bet būtinai atvyksim ir kai bus geresni orai. nesilankėme baruose nei restoranuose, nuomonės neturim,Vida
  (Kauno raj., Lietuva)
  2017 m. spalio mėn. 28 d.
 • Karklėje lankomes ne pirmus metus. Sugryžtam ten dėl ramumos, švaros, ispudingo grožio gamtovaizdžio.Dominyka
  (Panevėžys, Lietuva)
  2017 m. rugpjūčio mėn. 17 d.
 • Laukiniai paplūdimiai, akmenuota vietovė, Olando kepurė. Ramybė, tyla, istorinis kaimelis.Revita
  (Vilnius, Lietuva)
  2017 m. rugpjūčio mėn. 02 d.
 • Mažai žmoniu, ramu kaip vienkiemyje nepaisant kelio remonto ir nera Palangai ar Sventajai budingu ,,atrakciju,, gundanciu mazuosius... Martynas
  (Vilnius, Lietuva)
  2017 m. rugpjūčio mėn. 01 d.
 • Patiko tai, kad viskas lengvai pasiekiama. Karklė tarpinė stotelę. Šalia ir Klaipėda, ir Palanga, ir Kretinga.Sandra
  (Vilnius, Lietuva)
  2017 m. liepos mėn. 28 d.
 • Noriu padėkoti šeimininkams, kurie įkvėpė mūsų trumpoms atostogoms stebuklingo, pasakiško buvimo Karkėje. Nuostabi vieta. Pabuvojome pasakiškame sode, kur kiekvienas akmuo turi ką pasakyti, kur gėlės šypsosi net per lietų, o nematyti paukščiai nuneša į vaikystę ir pasijunti kaip "Alisa stebuklų šalyje". O kur dar kūniški malonumai pirtyje, pusryčiai terasoje arba pačiose kopose su puodeliu kavos ir malonus bendravimas su šeimininkais. Kaip norėčiau sušukti ....PARBĖGU.... Beata
  (Vilnius, Lietuva)
  2017 m. liepos mėn. 22 d.
 • Ramu, švari gamta, labai gražus paplūdimysLina
  (Kaunas, Lietuva)
  2017 m. liepos mėn. 13 d.
 • Ramus miestelis, kai sutvarkys remontuojamą kelią, kuriuo šiuo metu labai nepatogu važiuoti dviračiais, bus ideali vieta ramiam poilsiui.Aušra
  (Marijampolė, Lietuva)
  2017 m. liepos mėn. 13 d.
 • ramybė ir geografinė padėtisLiudmila
  (Klaipėda, Lietuva)
  2017 m. kovo mėn. 09 d.
 • Labai patiko tai, kad nedaug poilsiautojų, nevargina trintis tarp žmonių, paplūdimiuose daug vietos, laisvai vaikai gali lakstyti, arti pležas, su maudimosi kostiumėliu galima nueiti ir iki pležo ir atgal. Žodžiu tikros atostogos, tinkančios šeimoms su vaikais ir vyresniems.Inga
  (Kazlų rūda, Lietuva)
  2016 m. rugsėjo mėn. 03 d.
 • Labai patiko tai, kad čia labai rami, tyli vieta, tinkama pailsėti nuo darbų.Mingailė
  (Trakai, Lietuva)
  2016 m. rugpjūčio mėn. 31 d.
1 2 3
X