Giruliai. Informacija apie Girulius keliautojams, turistams, poilsiautojams

Trumpai apie Girulius

Giruliai – tai į šiaurę nuo Klaipėdos centro esanti uostamiesčio dalis, žinoma kaip vasarvietė. Girulius supa miškai, čia yra botaninis – zoologinis draustinis, driekiasi pažintiniai maršrutai, skirti važiuojantiems dviračiais bei kitomis transporto priemonėmis.

Apgyvendinimas

Tai – puiki vieta ramiam poilsiui gamtos apsuptyje, todėl Giruliuose veikia kempingas, svečių namai, nuomojami kambariai, butai bei nameliai privačiame sektoriuje. Kambarį ar namelį nakvynei Giruliuose išsinuomoti kainuoja apie 6 – 9 eurus, butą ar kambarį svečių namuose – 27 – 85 eurus.

Susisiekimas

Iš miesto centro Girulius galima pasiekti Klaipėdos viešuoju transportu. Giruliuose yra geležinkelio stotis, tad čia galima atvykti ir traukiniu. Girulių mišku driekiasi pėsčiųjų ir dviratininkų takas, kuriuo galima pasiekti Klaipėdos senamiestį. Jo ilgis – 7 km.

Lankytinos vietos, įdomybės

Klaipėdos radijo ir televizijos bokštas
1961 m. Giruliuose pastatytas 200 m aukščio Klaipėdos radijo ir televizijos bokštas. Iš pradžių jis buvo naudojamas radijo stočių retransliacijai, vėliau imta transliuoti ir Lietuvos televizija.

Antrojo pasaulinio karo laikų baterija (trys dotai)
Klaipėdą užėmus vokiečiams, šiauriau nuo Girulių buvo pastatyta Antrojo pasaulinio karo pakrančių apsaugos baterija. Čia tebėra išlikę Antrojo pasaulinio karo išvakarėse pradėti statyti trys gynybiniai įtvirtinimai – dotai. Didžiausio doto plotas – 500 m².

 

Šis tekstas yra "PrieJūros.LT" nuosavybė – jį draudžiama kopijuoti, plagijuoti ir naudoti be "PrieJūros.LT" sutikimo.