Vandens temperatūra Baltijos jūroje ir Kuršių mariose Lietuvoje

Vandens temperatūra Baltijos jūroje

Atnaujinta: 18:14 val., gegužės mėn. 20 d.

PALANGA

Baltijos jūra
+15 ℃

Baltijos jūra pasižymi nedideliu druskingumu ir palyginus nedideliais viršutinio vandens sluoksnio temperatūros pokyčiais. Baltijos jūra yra vidutinio klimato juostos zonoje. Vasaros sezono metu, vyraujant vakarų vėjams, jūros temperatūra Lietuvoje būna 2-3 laipsniais šiltesnė nei Švedijoje, tą įtakoja ir šaltoji srovė, kuri slenka nuo Botnijos įlankos šalia Švedijos krantų.

Baltijos jūros temperatūra Lietuvoje aukščiausia dažniausiai būna rugpjūčio mėnesį, pasiekia vidutiniškai 21-23 laipsnius šilumos. Iki malonios maudynėms temperatūros jūros vanduo Palangoje, Šventojoje ir Neringoje sušyla jau birželio pabaigoje - liepos pradžioje. Priklausomai nuo vyraujančių orų, pirmoje vasaros pusėje jūros temepratūra siekia 16-19 laipsnių šilumos. Žiemą jūros vandens temperatūra Lietuvoje nukrenta iki 2 laipsnių šilumos.

Vandens temperatūra Kuršių mariose

Atnaujinta: 18:14 val., gegužės mėn. 20 d.

KLAIPĖDA

Kuršių marios
+19 ℃
Šaltinis: meteo.lt

Kuršių marios yra seklios, jų vanduo yra praktiškai gėlas. Druskingas Baltijos jūros vanduo į Kuršių marias prasiskverbia tik iki Ventės rago, po to tiesia linija į Vakarus link Kuršių Nerijos. Dėl sąlyginai nedidelio gylio, Kuršių marių vandens temperatūra išsilaiko gana pastovi. Šiltomis saulėtomis vasaros dienomis, prie krantų, marių temperatūra pakyla iki 25 laipsnių. Rekordinė vandens temperatūra mariose buvo užfiksuota 1954 metais prie Nidos, tuomet vanduo įšilo net iki 28 laipsnių.

Poledinės žvejybos mėgėjai jau žino, kad Kuršių marios užšąla ne anksčiau kaip gruodžio pabaigoje. Ilgiausiai ledas ant Kuršių marių yra išsilaikęs net 169 dienas. Tuo tarpu nesėkmingiausia žiema poledinės žūklės mėgėjams buvo, kai ledas išsilaikė vos 12 dienų.