2023 Sausio mėnesio renginiai Kuršių nerijoje

Linkėjimai iš Neringos

Neringos savivaldybė kviečia krašto gyventojus bei svečius apsilankyti sausio mėnesį vyksiančiuose renginiuose. Įvairiausios ekskursijos su savo srities profesionalais, gamtos žinovais bei kitos kultūros pripildytos pramogos neleis nuobodžiauti ir suteiks energijos bei geros nuotaikos visiems metams. 2023 Sausio mėnesio renginiai Kuršių nerijoje tinkami įvairaus amžiaus Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės mylėtojams.

Sausio 7 d.

XIV Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premijos įteikimas

Minint 247-tąsias M. L. Rėzos gimimo metines, Neringos miesto savivaldybė, atstovaujama miesto meto Dariaus Jasaičio įteiks kultūros ir meno premiją Thomo Manno kultūros centrui už aktyvią, kūrbišką ir vertingą menu sklaidos iniciatyvą bei didelį indėlį į miesto kultūros puoselėjimą ir turizmo plėtrą.

Sausio 12 d. Laisvės gynėjų diena

Gediminaičių stulpai

 • Laikas: 12 val.
 • Vieta: Liudviko Rėzos kultūros centras

Minint Laisvės gynėjų dieną ir pagerbiant pasiaukojusius žmones vardan Lietuvos laisvės, Neringos miesto savivaldybė kviečia gyventojus ir miesto svečius iš degančių žvakių sudėti Gediminaičių stulpus – valstybingumo simbolį.

Sausio 13 d. Laisvės gynėjų diena

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

 • Laikas: 8 val.

Visi gyventojai ir miesto svečiai kviečiami languose dešimčiai minučių uždegti vienybės ir atminimo žvakutes

Laisvės gynėjų dienos atminimo vakaras

 • Laikas: 17 val.
 • Vieta: Nidos bendruomenės namai

Dalyvaujant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ meno kolektyvams bei Neringos meno mokyklos auklėtiniams ir Neringos bendruomenės atstovams Lietuvos laisvės gynėjai bus pagerbti specialios programos metu.

Sausio 14 d.

Žygis Juodkrantėje „Krašto pažinimas – patriotizmo išraiška“

 • Pradžia: prie Gintaro Įlankos.
 • Pabaiga: prie Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro.
 • Trukmė: 4 km., 2,5 val.
 • Autobusas į Smiltynę: 30 val.

Žygį ves Denisas Nikitenka – žymus kraštotyrininkas, žurnalistas ir knygos „Vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką“ autorius. Turėti su savimi: šilta apranga, tinkama avalyne, termosą karštos arbatos, trispalvė vėliavėlė arba antsiuvas.

Norintiems dalyvauti būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/eTffL6W4ssudRvNq9

Visą sausį vyksiantys renginiai:

Neringos miško architektūros ekskursijos

 • Laikas: kiekvieną šeštadienį, 12 val.
 • Kaina: nemokamai

Nuo praėjusio rudens NMK kviečia visus Neringos miesto gyventojus bei svečius leistis į ekskursijas po miškingas vietomes kartu su vietos girininkais, biologais, architektais, dizaineriais, kraštovaizdžio planuotojais bei kitais profesionalais.

Daugiau informacijos: https://nidacolony.lt/lt/1942-neringos-misko-architekturos-ekskursijos-2022-m-rugseji-2023-m-birzeli

Būtina išankstinė registracija: neringaforestarchitecture@nidacolony.lt

Romano Borisovo Piešinių paroda

 • Vieta: Liudviko Rėzos kultūros centras

Romanas Borisovas – žymus dailininkas, keliautojas bei senosios Rytų Prūsijos bei LDK architektūros paveldo metraštininkas. Parodos metu bus pristatomi visi surinkti autoriaus darbai, leidžiantys susipažinti su senąja kultūra: bažnyčiomis, rūmų ir pilių griūvėsius bei slaptuosius Klaipėdos bei Vilniaus senamiesčio kampus.

Neringos kraštas nuo seno traukia žmones net iš tolimiausių kraštų dėl savo unikalios gamtos ir jos teikiamos ramybės. Kuršių marios, Baltijos jūra, miškai, parkai, kopos ir turtinga istorija kultūra kaskart stebina vis naujomis spalvomis. Šįkart Naujieji metai Neringos krašte prasideda su išskirtiniais kultūros ir meno renginiais bei ekskursijomis, kurios neleis nuobodžiauti ir suteiks nuotaikos užtaisą visiems ateinantiems metams.

Parašykite komentarą