Žvejo Etnografinė Sodyba Nidoje

Žvejo Etnografinė Sodyba Nidoje - 1

Atnaujinta 2022 m. gegužės mėn. 30 d.

Lankydamiesi Nidoje neliksite nepastebėję etnografinės Nidos žvejo sodybos, stovinčios ant marių kranto, pietinėje Nidos dalyje, kurioje anksčiau buvo Hakeno kaimas.

Sodyba mena 1927 m., kuomet ją pastatė gerai žinomi vietiniai meistrai. Tuo metu vedusi šeimos atžala pasistatydavo prie tėvų dar vieną namo dalį, būtent todėl daugumą to meto sodybų sudaro du sujungti namai. Viename iš namų, kurioje šiandien veikia muziejus, XX a. gyveno žvejas Martynas Purvinas su šeima, tačiau vėliau žvejys su žmona išsiskyrė ir vedė Aną Peleikis, iš Preilos, kuri turėjo sūnų Johaną. Pastarasis vedė Henrietą Kubillus ir šeima pasitraukė į Vokietiją. Paliktas namas buvo apleistas ir 1970 m. smarkiai nukentėjo nuo ledonešio.

1973 m. buvo nuspręsta sodybą atnaujinti - Klaipėdos restauratoriai ėmėsi darbo ir įrengė ekspoziciją, kuri supažindina lankytojus su XIX a. - XX a. Kuršių nerijos žvejų gyvenimu bei namų interjeru.

Autentiškos patalpos ir jų ekspozicija buvo atnaujinta 2017 metais - modernūs sprendimai leido panaudoti kūrybines instaliacijas, dėl kurių lankytojai jaučia pilną gyvybės ir šurmulio, autentišką tų laikų gyventojų gyvenimą.

 

Kontaktai, informacija

Adresas
Naglių g. 4, Nida Žemėlapis
Telefonai
NAGLIų G. 4; NERINGA
Tinklalapis
http://www.neringosmuziejai.lt