Užgavėnės Palangoje ir Šventojoje 2024 m.

Užgavėnės Palangoje ir Šventojoje 2024 m. - 1

Atnaujinta 2024 m. vasario mėn. 07 d.

Palangiškiai šiais metais pasninką pradės anksti. Nuo vasario 9 d. bus valgomos tik stintos, dėl to ir Morynė bus deginama sekmadienį, Vasario 11 d.

2024 metų Užgavėnių šventės Palangoje ir Šventojoje programa

Sekmadienis, 11 d.

Šventojoje

  • 12.00 val. – Morynės kelionė po Šventąją.
  • 12.30 val. - Šposai ir šokiai (Šventosios pėsčiųjų aikštė, Topolių g. 4, Palanga)
    Kaukių apžvalga, blynų čempionatas, kanapinio ir lašininio kova.
    Atsinešk savo blynus ir kitus pavaišink ! Galbūt tavieji bus skanesni !
  • 13.30 val. – Morynės išlydėtuvės į Palangą.

Pasninkas pajūryje prasidės anksti. Nuo vasario 9 dienos bus valgomis tik stinto! Užgavėnių šurmulys prasidės Šventojoje 12 val., ten legendiniai Kanapinis su Lašininis užkurs tikrą pirtį. Šventės lankytojų lauks smagūs šokiai ir šposai, o svarbiausia renginio dalis – blynų čempionatas! Blynus pristatyti ir sudalyvauti skaniausio ir išradingiausio blyno rinkimuose galės visi dalyviai, ypač patys jauniausieji! Nugalėtojų lauks prizai. Gal tavo blynas bus storiausias, ploniausias, gražiausias, o gal skaniausias?! Atsinešdamas pagalvok ir apie kaimyną, kurį galėtum pavaišinti. Nelikime tą dieną alkani! Lašininis su Kanapiniu jau veržiasi diržus kovai, bus reikalingas publikos palaikymas. Į šventę kviečiama kuo daugiau spalvingų persirengėlių su kaukėmis, kuo Jų bus daugiau – tuo daugiau galimybių Kanapiniui nugalėti Lašininį. Po įnirtingos kovos 13.30 val. mojuodami ir triukšmaudami persirengėliai išlydės Morynę į Palangą. Kaip ir kasmet įspūdingą Morynę Užgavėnėms gamina tautodailininkas palangiškis Linas Žulkus .

Palangoje

  • 15.00 val. – Morynės ir persirengėlių eiseina nuo centrinės aikštės iki jūros.
  • 16.00 val. – Kanapinio ir lašininio kova prie tilto. Ten ir sudeginsim Morynę !

Vasario 11 d. Palangoje stintas lėkštėse keis užgavėnių blynai. Įvairių rūšių blynai bus kepami skirtingose Basanavičiaus gatvės kavinėse ir lauke. Palangos kultūros centro ir festivalio „Palangos stinta“ organizatorių partnerystėje susipins jūros aromatas su saldžiausių blynu skoniu. Nuo 15 val. vyks triukšminga Užgavėnių persirengėlių eisena nuo centrinės miesto aikštės iki Palangos tilto, kur 16 val. vėl rungsis Lašininis ir Kanapinis, bei pleškant Morynei atsisveikinsime su žiema. 

Antradienis, 13 d.

Persirengėlių siautynės mieste.

  • 18.00 val. – Užgavėnių šokiai Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga)

Tavo bilietas į šokius – Užgavėnių kaukė ! Gražiausias apdovanosime !
Pasiimk persiauti šokiams batus !

Vasario 13 d., antradienį, 18 val. visi Užgavėnių persirengėliai kviečiami susirinkti kurhauze, kuriame vyks linksmiausi užgavėnių šokiai. Bilietus į šokius - Jūsų kaukėBūtina ateiti su kauke, nes ji ir bus bilietas į renginį. Taip pat švari, patogi, šokiams skirta avalynė. Šokiuos susirinkusiuosius linksmins kapelos iš liaudiškų šokio ansamblio „Bočiai“ ir folkloro ansamblio „Mėguva“. Organizatoriai pasirūpins geriamuoju vandeniu, tereikia atsinešti savo gertuvę. Tai bus itin smagūs ir linksmi šokiai su ožiais, raganom, čigonais, gervėm ir kitais kaukėtais persirengėliais!

Vasario 1 d. – Kovo 1 d. (Visą mėnesį)

Aleksandro Jakšto Užgavėnių kaukių paroda „Kas bočelių sumanyta“

VIETA: Miniatiūrų mini  galerija, Vytauto g. 110, Palanga

Kontaktai, informacija

Adresas
Palangos centrinė miesto aikštė (Vytauto 96A), Palanga Žemėlapis
Telefonai
+370 460 48547