Tomo Mano memorialinis muziejus

Tomo Mano memorialinis muziejus - 1

Atnaujinta 2022 m. gegužės mėn. 30 d.

Thomas Mann, žymus vokiečių rašytojas, Nobelio literatūros premijos laureatas, iš meilės Nidai buvo įsigijęs čia vasarnamį, kuriame su šeima leido savo vasaras. Pirmasis Thomo apsilankymas šiame kurorte su žmona buvo 1929 m., tuomet rašytojas jautėsi “pagautas neapsakomo tos gamtos savitumo ir grožio, fantastinio klajojančių kopų pasaulio”.

Po rašytojo mirties, 1939 m. vasarnamis buvo nacionalizuotas ir paverstas į medžioklės namelį, tačiau karo metu buvo apgadintas. Vėliau, XX a. 6-ajame dešimtmetyje, Lietuvos TSR rašytojų sąjungos pirmininko Antano Venclovo dėka pastatas buvo atrenovuotas ir atiteko Klaipėdos miesto bibliotekai.

1995 m. buvo nuspręsta rašytojo namui sugrąžinti autentiškumą ir įrengti čia muziejų. Dėka rašytojo dukters prisiminimų bei išlikusių architekto H.Reissmann brėžinių, vasarnamis buvo atgaivintas.

2014 m. vasarnamyje ant Uošvės kalno duris atvėrė ekspozicija, kuri pasakoja apie Thomo Mann gyvenimą, kūrybinį kelią bei alsuoja jo vasarų atmosfera.

Šiandien muziejaus, tituluojamo lankomiausiu Lietuvos vakaruose, svetainėje dažnai vyksta kamerinės muzikos koncertai, literatūriniai kūriniai, rašytojo festivaliai bei organizuojami tarptautiniai susitikimai. Muziejuje veikia Neringos muziejų institucija bei Thomo Mann kultūros centras.

Kontaktai, informacija

Adresas
Skruzdynės g. 17, Nida Žemėlapis
Telefonai
+370 469 52260
Skype
info@neringosmuziejai.lt
Tinklalapis
http://www.neringosmuziejai.lt/l