Thomo Manno muziejus ir kultūros centras Nidoje

Atnaujinta 2020 m. lapkričio mėn. 05 d.

Nida turtinga ne tik unikalia gamta, bet ir kultūriniu palikimu. Čia kūrė vokiečių rašytojas, Nobelio premijos laureatas Thomas Mannas. Ant Uošvės kalnu vadintos kopos 1930 m. statytame dviaukščiame vasarnamyje jis praleido tris vasaras (1930 - 1932 m.). Čia  rašė romaną „Juozapo istorijos“ ir kalbą „Dvasinė rašytojo situacija mūsų laikais“, kurią turėjo skaityti Hagoje. 

Memorialinė ekspozicija name įkurta 1967-aisiais, 1995 m. įsteigta viešoji įstaiga „Thomo Manno kultūros centras“, o nuo 1996 m. po restauracijos atidarytas memorialinis muziejus.

Atokiau nuo Nidos gyvenvietės, Skruzdynės gatvėje esančiame name kasmet organizuojamas tarptautinis T.Manno festivalis, vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, vasarą rengiami klasikinės muzikos, poezijos vakarai. Daugiau informacijos apie renginius, darbo laiką ir bilietų kainas rasite www.mann.lt.

Ši vieta dovanoja ne tik pažintį su žymiu rašytoju, bet ir atgaivą akims. Nuo vasarnamio verandos atsiveriantis marių, žvejų namelių ir Bulvikio rago tolumoje peizažas vadinamas „Itališku vaizdeliu“, apie kurį menininkas rašė: „Reginys marių, leidęs vaizduotis, kad esi prie Viduržemio jūros, - tokį įspūdį dar labiau stiprino smėlis. Pietūs šiaurėje, Tonio Kregerio mišinys, nuo seno gerai pažįstamas ir mylimas“.

Kontaktai, informacija

Adresas
Skruzdynės g. 17, Nida Žemėlapis
Telefonai
+370 469 52260
Tinklalapis
http://www.mann.lt
Facebook
www.facebook.com/mannfestival