Palangos Pasakų parkas

Palangos Pasakų parkas - 1

Atnaujinta 2022 m. gegužės mėn. 30 d.

Palangoje prieš šešis metus įsikūręs Pasakų parkas traukia tiek Palangos gyventojus, tiek jos lankytojus iš visų Lietuvos kraštų. 2 ha teritorijoje išdėstytos žaismingos skulptūros mena lietuvių liaudies pasakas.

Menininkai, kūrę parką sujungė senovinę Lietuvos kultūrą su šių dienų modernizmu - kiekviena skulptūra yra interaktyvi - jomis galima ne tik pasigrožėti, bet ir jas išgirsti, pačiupinėti bei jomis laipioti. Lankytojai šalia kiekvienos skulptūros ras informacinę lentelę, kurioje galima pasaką perskaityti bei išgirsti - šias lietuvių ir anglų kalbomis įgarsino Inga Valinskienė.

Pasakų parkas yra įsikūręs vienoje gražiausių miesto vietų - pušyne, šalimais Birutės parko. Meno ir poilsio centrą kūręs Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus siekė pasiūlyti šeimoms su vaikais interaktyvią laisvalaikio erdvę puoselėjant lietuvybę. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir kiti verslininkai: viešbučiai “Palanga”, “Kerpė”, “Palangos vėtra”, restoranas “A-petit” bei sveikatos centras “Energetikas”.

Lankydamiesi Pasakų parke išvysite garsių menininkų kūrinius, kurie vyresniesiems maloniai primins vaikystėje girdėtas pasakas, o mažuosius supažindins su senąja lietuvių liaudies kultūra. Čia rasite Andriaus Petkaus skulptūrą, menančią pasaką “Lapė ir ąsotis”, Algio Kasparavičiaus “Seku seku pasaką”, Gedimino Mažinto “Pupa”, Rolando Šmito “Saulė ir Mėnulis” bei daugelį kitų.

Tarp parke pristatomų skulptūrų galima išvysti ne tik lietuvių menininkų kūrinių, bet ir užsienio: pasakų “Dangus griūva” bei “Eglė ir Žaltys” skulptūrų autoriai yra menininkai iš Latvijos - Agnesė Rudzite ir Kristsas Zarinsas. 

Kontaktai, informacija

Adresas
Vydūno al., Palanga Žemėlapis