Klaipėdos laikrodžių muziejus

Klaipėdos laikrodžių muziejus - 1

Atnaujinta 2021 m. balandžio mėn. 19 d.

Klaipėdos laikrodžių muziejus

(Lietuvos dailės muziejaus padalinys)

1979 m. Lietuvos dailės muziejus įsteigė Laikrodžių skyrių, o 1984 m. restauruotame XIX a. pastate atidarytas Lietuvos dailės muziejaus padalinys – Klaipėdos laikrodžių muziejus, vienas unikaliausių muziejų Rytų Europoje.
Muziejaus kiemelyje įrengtas Saulės laikrodžių parkas.

Laikrodžių muziejaus ekspoziciją sudaro dvi dalys. Pirmame aukšte atskleidžiami laiko matavimo principai ir laikrodžių konstrukcijų raida nuo senovės iki šių dienų. Lankytojai supažindinami su kalendoriais, senoviniais saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais ir kitais laikrodžiais.
Antrame aukšte atskleistas mechaninių laikrodžių formų ir dizaino kitimas nuo renesanso iki moderno stilių (XVI–XX a.). Ekspozicijoje pristatomi garsių Europos ir Lietuvos laikrodininkystės meistrų – vilniečio Teodoro Tarasovigo (Theodor Tarasowig), šveicarų Abrahamo Lui Bregė (Abraham Louis Breguet) ir Teodoro Pereto (Theodore Perret) bei kitų darbai.

Ekspozicijoje yra per 1700 originalių bei retų laikrodžių ir rekonstrukcijų. Laikrodžių ekspozicija papildyta atitinkamo stiliaus baldais, interjero detalėmis, graviūromis.

Muziejuje veikia ilgalaikės parodos:

  • „Laikrodžių muziejaus pastato istorija“ – eksponuojamos 1914–1924 m. muziejaus pastato interjero nuotraukos;
  • „Barokas – stebuklinga Š. Bulio technika“ – eksponuojami XVIII–XIX a. baroko ir neobaroko stiliaus prabangūs jūrinio vėžlio kiautu dengti laikrodžiai ir baldai

Laikrodžių muziejuje organizuojamos lygiadienių ir saulėgrįžų šventės „Saulės takas ratu“, akcijos „Muziejų naktis“ renginiai. Muziejuje ir kiemelyje vyksta įvairūs renginiai klaipėdiečiams ir miesto svečiams., o šeštadieniais ir sekmadieniais vidudienį (12.00–12.30 val.) kiemelyje galima nemokamai klausyti karilijono varpų muzikos koncertų.

Darbo laikas:

Antradieniais–šeštadieniais 12–18 val., sekmadieniais  12–17 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Ekskursijų ir užsiėmimų užsakymas tel. (8-46) 410 417, 410 413

Kontaktai, informacija

Adresas
Liepų g. 12, Klaipėda Žemėlapis
Telefonai
+370 46 410413
Tinklalapis
https://www.lndm.lt/lm/