Hermano Blodės muziejus Nidoje

Atnaujinta 2021 m. balandžio mėn. 19 d.

Norintiems pajusti menišką atmosferą ir pabuvoti ten, kur apsistodavo žymūs kultūros veikėjai, verta užsukti į Hermano Blodės muziejų – vienintelį Neringoje viešbučio muziejų.

1867 m.įkurtame viešbutyje būrėsi Nidos grožio sužavėti tapytojai, vis daugiau menininkų pamėgo šią vietą, XIX a. pab. čia atsirado Nidos menininkų kolonija, kur rinkdavosi dailininkai, rašytojai, muzikai, aktoriai, o H.Blodė tapo žymiu menininkų globėju.

Viešbutyje buvo apsistoję: Liudwigas Passarge, Engelbertas Humperdingas, Thomas Mannas, dailininkai E. Bischoffas-Culmas, Hansas Borschke ir eilė kitų kultūros veikėjų.

Klaipėdos kraštą prijungus prie Lietuvos, viešbutis dėl ekonominių sunkumų buvo uždarytas.

Pastatai stipriai nukentėjo antrojo pasaulinio karo metais, sudegė daugybė vertingų kūrinių, o sovietų laikais buvo nugriautas ir senasis Blodės šeimos namas. Iki šių dienų išlikęs tik smarkiai pakeistas pietinis fligelis, o turtingas menininų kolonijos tradicijas primena istorinė ekspozicija, įrengta viešbutyje „Nidos banga“.

Daugiau informacijos apie muziejaus darbo laiką ir galimybę apsistoti senajame korpuse rasite – hotelbanga.lt/lt/hermano-blodes-muziejus

Kontaktai, informacija

Adresas
Skruzdynės g. 2, Nida Žemėlapis
Telefonai
+370 469 52221
Tinklalapis
https://www.pamatyklietuvoje.lt/details/hermano-blodes-viesbutismuziejus/10195