Gintaro muziejus Palangoje

Gintaro muziejus Palangoje - 1

Atnaujinta 2023 m. sausio mėn. 30 d.

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS

Palangos botanikos (Birutės) parko apsuptyje stovi reprezentaciniai dvaro rūmai. Šiame grafo Felikso Tiškevičiaus ir jo šeimos dvare šiuo metu yra įkurtas Palangos gintaro muziejus. Šiuo metu jis priklauso Lietuvos dailės muziejui. Pačiame Palangos botanikos parko centre esantis vienas populiariausių ir labiausiai lankomų muziejų Lietuvoje pavergė lankytojų širdis savo autentiškumu.  Palangos gintaro muziejus eksponuoja gintaro inkliuzus ir unikumus, kurių yra net virš 30 tūkstančių.

Palangos grafo Tiškevičiaus rūmai

Palangoje esantys grafo Tiškevičiaus rūmai, kuriuose šiuo metu yra Palangos gintaro muziejus, pastatyti 1897 metais. Jie iškilo greta Baltijos jūros, vietinių gyventojų šventu laikytame Birutės miške. Rūmus supa vienas gražiausių Lietuvoje botanikos parkų, kuris taip pat buvo įrengtas grafų Tiškevičių noru. Šių neoklasicistinio stiliaus rūmų autorius yra achitektas Frenzas Heinrichas Schwechtenas, gyvenęs Berlyne.

Grafo Tiškevičiaus rūmai stebina savo taisyklinga išore. Pastato fasadas yra lenktas su puslankio formos terasa į kurią galima patekti pakilus laiptais, puoštais liūto skulptūra bei vazomis. Pietinėje rūmų fasado dalyje – atviras prieangis su kolonomis ir terasa su dekoratyvia užtvara. Iš šios rūmų pusės galima patekti į Palangos gintaro muziejų supantį Palangos botanikos (Birutės) parką.

Vakarinėje rūmų dalyje yra aštuonkampė koplyčia, kurioje atsispindi neorenesansinio stiliaus bruožai. Būtent taip, simboliškai, yra pavadinta pirmame aukšte esanti parodų salė – Koplyčios parodų salė. Šioje salėje yra kviečiami lankytojai į laikinas parodas. Antrajame aukšte yra pristatoma gintaro ekspozicija, kuri edukuoja žmones apie visą gintaro apdorojimo kelią – nuo gintaro sudarymo, prekybos kelių, gavybos ir apdirbimo.

Palangos gintaro muziejaus ekspozicija

Palangos gintaro muziejus stebina savo eksponatų gausa. Jų galime pamatyti apie 5000. Muziejaus ekspozicijos pradžioje lankytojams yra pateikiama informacija apie patį gintarą, jo susidarymą. Muziejaus vitrinose lankytojai gali apžiūrėti daugiau nei 70 unikalių gintaro gabalų, kurie išsiskiria ne tik savo įspūdingu dydžiu (didžiausias gintaro luitas sveria pusketvirto kilogramo!), bet ir savo skirtingomis formomis ar atspalviais, kurie lankytojus gali išties nustebinti.

Vabzdžiai ar kiti organizmai, esantys skaidriame gintaro gabale, dar kitaip vadinami gintaro inkliuzai, labiausiai domina muziejaus lankytojus. Palangos gintaro muziejus stebina savo surinkta viena didžiausių inkliuzų kolekcijų pasaulyje, kuri moksliniu požiūriu yra ypač vertinga. Muziejus lankytojams suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su gintaro inkliuzais. Į šiuos eksponatus galima pažvelgti pro padidinamąjį stiklą. Vienas svarbiausių Palangos gintaro muziejuje esančių inkliuzų – prieš daugelį milijonų metų į gintarmedžio sakus patekęs driežiukas.

Palangos gintaro muziejuje taip pat yra eksponuojami archeologės dr. R. Rimantienės unikalūs archeologinio rinkinio eksponatai. Tirdama Šventosios neolito laikotarpio stovyklų kompleksą, archeologė atrado to paties laikotarpio gintaro žaliavą ir gintaro dirbinių. Taip pat lankytojai gali susipažinti su akmens ir bronzos laikotarpiais vyravusių unikalių gintarų dirbinių pavyzdžiais. Muziejus žmones supažindina su geležies amžiumi siejama archeologine medžiaga iš pajūrio senovės kapinių.  

Lietuviško aukso muziejaus lankytojai yra kviečiami susipažinti su XVIII a. pab. Palangos gintaro dirbtuvės gaminiais, XIX a. pab. gintaro apdirbimui naudota įranga ir tarpukario metais sukurtų gintaro dirbinių pavyzdžiais.

Muziejuje taip pat yra laikomi ir šiuolaikiniai Joanos Martinkienės, Jono Liukaičio, Dionizo Vakalio, Alfredo Jonušo ir kitų vertinamų menininkų kūriniai. 

Gintaro muziejuje vykdomos edukacijos

Palangos gintaro muziejuje yra vykdomos edukacinės programos. Jos yra skirtos ne tik mokyklinio amžiaus vaikams, bet ir suaugusiems. Šiuo metu Palangos gintaro muziejus siūlo šias edukacijas:

 • Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai
 • Prancūzų kalbos mokausi muziejuje
 • Pažintiniai edukaciniai užsiėmimai

Lankytojai gali rinktis iš trijų muziejaus siūlomų pažintinių edukacinių užsiėmimų:

 • „Gintaro savybės“,
 • „Pažinkime gintarą pojūčiais“ (lankytojams su regėjimo negalia),
 • „Gintaras ir liaudies medicina“.

Interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai

Palangos gintaro muziejus rengia šiuos interaktyvius edukacinius užsiėmimus:

 • „Gintaro amuletų simboliai interaktyviai“,
 • „Gintaro kelias ir interaktyvieji amuletai“,
 • „Gintaras archeologijoje ir interaktyvieji amuletai“.

Kūrybiniai užsiėmimai

Galima rinktis iš šių užsiėmimų:

 • „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“,
 • „Virvelinė keramika šiuolaikiškai“,
 • „Mano papuošalas – gintaras šiuolaikiškai“,
 • „Gintaras iš vidaus“.

Edukaciniai pasivaikščiojimai

Gintaro muziejus rengia šiuos edukacinius pasivaikščiojimus:

 • „Grafų Tiškevičių rūmai – architekto Franzo Schwechteno kūrinys“,
 • „E. F. Andrė – Palangos Birutės parko kūrėjas“,
 • „Simboliai parko ir rūmų aplinkoje“,
 • „Gintaro muziejaus liūtuko pasakojimai“
 • Detektyvinis–edukacinis–orientacinis žaidimas ,,Vasario 16–osios kūrėjai ir puoselėtojai Palangoje“.

Edukacinė scena

Plačiau apie rengiamas edukacijas galite skaityti čia.

Renginiai Palangos gintaro muziejuje

 • Muzikos festivalis „Pasaulio garsai“. 
  Šio festivalio metu savo išskirtiniais balsais klausytojus džiugins ne tik atlikėjai iš įvairiausių pasaulio šalių, bet ir chorai bei orkestrai.
 • Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklas „Nakties serenados“.
  Šis koncertų ciklas išsiskiria savo įstabaus grožio atliekamais klasikos kūriniais. Juos atlieka Lietuvos kamerinis orkestras kartu su daugybe iškilių Lietuvos ir užsienio menininkų.
 • „Muziejų naktis“ 
  Ši diena yra ypatinga tuo, kad lankytojai gali apžiūrėti vykstančias parodas, gintaro muziejaus ekspozicijas visiškai nemokamai!
 • „Europos archeologijos dienos“
  Šis renginys yra skirtas archeologijos mokslui bei archeologiniam paveldui pristatyti. Jo metu vyksta įvairios paskaitos, pristatymai, edukacinės dirbtuvės.

Šventės Palangos gintaro muziejuje

Palangos gintaro muziejus kviečia sutikti gimimo dieną ar kitą asmeninę šventę muziejuje. Muziejuje veikia kavinukė, kurioje galima suvalgyti torto ir išgerti puodelį kavos ar arbatos. Šia proga muziejus jums gali pasiūlyti edukacinius užsiėmimus ar ekskursijas su užduotimis, kurias pritaikys pagal užsakovų amžių ir poreikius.

Šventė muziejuje – nekasdienė ir neužmirštama patirtis!

Gintaro muziejaus darbo laikas ir kainos

Lankytojai aptarnaujami, parodos, ekspozicija veikia:

Rugsėjo 1 d. – gegužės 30 d.:

 • Antradieniais–šeštadieniais – 11.00–17.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 16.30 val.)
 • Sekmadieniais – 11.00–16.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 15.30 val.)

Valstybinių švenčių išvakarėse muziejus dirba valanda trumpiau.

Birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.:

 • Antradieniais–šeštadieniais – 10.00–20.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 19.00 val.)
 • Sekmadieniais – 10.00–19.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 18.00 val.)

Valstybinių švenčių išvakarėse muziejus dirba valanda trumpiau.

 Bilietų kainos

Gegužės 15 d. – rugsėjo 15 d.:

 • Suaugusiesiems – 6 €
 • Kaina su nuolaida – 3 €
 • Gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €

Rugsėjo 16 d. – gegužės 14 d.:

 • Suaugusiesiems – 4 €
 • Kaina su nuolaida – 2 €
 • Gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €

Ekskursijos vedamos penkiomis kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, italų, prancūzų. Trukmė – apie 1 valandą.
Ekspozicijos, parodos pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis neveikia.

Apsilankydami Palangos gintaro muziejuje jūs galėsite ne tik pasigrožėti gintaro dirbiniais ar archeologiniais radiniais, bet taip pat įsigyti ir juvelyrinių dirbinių. Muziejuje veikia gintaro salonas, kuriame lankytojai gali įsigyti juvelyrų sukurtų dirbinių iš gintaro, mokslininkų sertifikuotų Baltijos gintaro inkliuzų, kitų suvenyrų, kurie primins šį apsilankymą muziejuje.

Būdami rūmų terasoje, jūs galėsite pasigėrėti ir vienu gražiausių botanikos parkų – Birutės parku. Taip pat galėsite aplankyti netoliese esantį kadaise šventu laikytą Birutės kalną ar tiesiog pasigrožėti pačiais rūmais jau sutemus, kadangi tuomet muziejus ir parkas nušvinta įvairiomis spalvomis.

 Kviečiame apsilankyti Palangos gintaro muziejuje!

Kontaktai, informacija

Adresas
Vytauto g. 17, Palanga Žemėlapis
Tinklalapis
http://www.pgm.lt