Melnragė - Klaipėdos miesto dalis ant Baltijos jūros kranto

Trumpai apie Melnragę

Melnragė – tai trečio pagal dydį Lietuvos miesto – Klaipėdos – dalis, kurioje yra ir kurortinė uostamiesčio zona, paplūdimiai. Pietinė Melnragės dalis vadinama Melnrage I, o šiaurinė, kurioje yra paplūdimiai – Melnrage II. Iš rytų pusės Melnragę supa Melnragės miškas.

Apgyvendinimas

Melnragėje veikia apie dešimtį viešbučių ir svečių namų, galima išsinuomoti namelius, kambarius ar butus privačiame sektoriuje. Nuomos kainos čia panašios kaip ir kitose Klaipėdos miesto vietose. Kambarys viešbutyje ar svečių namuose kainuoja apie 29 – 50 eurų, o privačiame sektoriuje kambarį gauti galima ir už 9 – 10 eurų. Namelių nuomos kaina svyruoja nuo 6 iki 29 eurų.

Infrastruktūra, laisvalaikis ir pramogos

Melnragėje veikia kelios parduotuvės, kuriuose apsirūpinsite buities prekėmis ir maisto produktais, o viešbučiuose „Morena“ bei „Tako baras“ veikia kavinės, kur galima pavakaroti. Čia taip pat yra pasivaikščiojimų ir dviračių takas, kuriuo galima pasiekti Girulius bei vieną pagrindinių Lietuvos pajūrio kurortų – Palangą.

Susisiekimas

Viešuoju Klaipėdos transportu – autobusais bei mikroautobusais – iš Melnragės į miesto centrą galima nuvykti per 10 – 15min.

Istorija

Melnragės pavadinimas kildinamas iš kaimyninės latvių kalbos žodžio „melnais“ – juodas. Antroji pavadinimo dalis – ragas – įprastas žodis sausumos kyšuliui pavadinti Kuršių marių regione. Gyvenvietė pavadinta čia gyvenusių kuršių.
Lietuvos dalimi Melnragė tapo po Antrojo pasaulinio karo – 1946 m. ji priskirta Klaipėdos miestui.

Lankytinos vietos, įdomybės

2007 m. vasario mėnesį, ties Melnrage, Baltijos jūra į pakrantę išmetė XIX a. pabaigos ar XX a. pradžios medinį laivą, kurio ilgis siekė iki 30 m, o plotis – 8 m.

 

Šis tekstas yra "PrieJūros.LT" nuosavybė – jį draudžiama kopijuoti, plagijuoti ir naudoti be "PrieJūros.LT" sutikimo.