Lietuvos jūrų muziejus - Delfinariumas

Lietuvos jūrų muziejus - Delfinariumas - 1

Atnaujinta 2020 m. balandžio mėn. 21 d.

Jūrų muziejus – vienas lankomiausių muziejų visoje Lietuvoje

Viešint Klaipėdoje ar Kuršių nerijoje užsukti pasisveikinti su delfinais, ruoniais, pingvinais ir kitais jūrų gyvūnais daugeliui poilsiautojų jau tampa tradicija. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas visus pajūrio gyventojus bei svečius kviečia pažinti paslaptingą vandenų pasaulį. Per metus čia apsilanko apie pusę milijono lietuvių bei užsienio svečių. Tai vienas lankomiausių muziejų šalyje. Daugiausiai dėmesio sulaukia delfinų pasirodymai. Šiauriausiame Kuršių nerijos taške esančiame muziejuje taip pat rasite jūrų gamtos ir laivybos istorijos ekspozicijas, kurios nuolat pildomos. Eksponatai pateikiami inovatyviai, panaudojant naujausias technologijas, o ir erdvės po rekonstrukcijos gerokai įspūdingesnės nei anksčiau.

JŪRŲ MUZIEJUS

1979 metais įkurtas muziejus išsidėstęs maždaug 13 ha plote. Ekspozicijas galima apžiūrėti tiek salėse ir akvariumuose viduje, tiek lauko baseinuose, kuriuose plaukioja ruoniai, jūrų liūtai bei pingvinai. Kvėpuojant šviežiu pajūrio oru taip pat galima apžiūrėti istorinę laivybos ekspoziciją bei inkarų kolekciją, užsukti į etnografinę žvejo sodybą. Muziejui priklauso ir plaukiojantis eksponatas –  kūrėnas (būrinis plokščiadugnis laivas), kuriuo rengiamos etnokultūrinės ekspedicijos.

Jūrų muziejus turi sukaupęs virš 88 tūkst. eksponatų, daugiausia jūrų gamtos preparatų –  moliuskų kriauklių, koralų, vėžiagyvių, dygiaodžių, jūrų paukščių, žuvų ir žinduolių. 2017 m. vasarą muziejus atvėrė duris po rekonstrukcijos, o atnaujintas akvariumas lankytojams pristatytas gruodį. 15 mln. Eur kainavusi akvariumo rekonstrukcija atlikta įgyvendinant geriausių Lietuvos ir užsienio specialistų viziją. Akvariumų sistemą dabar sudaro 24 akvariumai, kuriuose pristatomos gėlavandenė, Baltijos, Šiaurės ir tropinių jūrų ekosistemos, taip pat suformuotas 18 m akrilo tunelis, kuris leidžia pasijusti tarsi po vandeniu ir stebėti įspūdingus jūrų gyvius iš apačios. Muziejuje atsirado ir parodų salė, suvenyrų parduotuvė, pastatas pritaikytas neįgaliesiems. Statomas Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras, kur planuojama gydyti ir slaugyti sužeistus gyvūnus bei išmokyti juos vėl gyventi laisvėje.

DELFINARIUMAS

Klaipėdos delfinariumas yra vienintelis visoje rytinėje Baltijos pakrantėje. Pasirodymų salė talpina 1000 žiūrovų, o baseino tūris siekia 1800 kub. metrų. Šalia jūrų muziejaus jis įkurtas 1994 metais. Delfinų šou itin mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Tai puiki proga susipažinti su čia gyvenančiomis Juodosios jūros afalinomis (delfinų rūšis, dantytųjų banginių pobūris) ir smagiai praleisti laiką. Delfinų stebėjimas ir buvimas šalia ne tik nekasdienė pramoga visai šeimai, bet ir gali pasitarnauti gydomaisiais tikslais. Jau beveik du dešimtmečius delfinariumas vykdo vaikų ir delfinų draugystės projektą. Į delfinų terapiją kasmet priimama 60 vaikų, kuriems diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas, Dauno sindromas, cerebrinis paralyžius ar kitos sveikatos problemos.

Po 2010-aisiais pradėtos rekonstrukcijos šį projektą ir kitas veiklas vykdyti tapo paprasčiau. Atsirado naujų erdvių, pasiektas ir pagrindinis tikslas – pagerinti gyvūnų gyvenimo sąlygas. Baseinų plotas padidėjo tris kartus, atsirado papildomų erdvių. 2015-aisiais įkurtas delfinų terapijos centras bei lauko baseinas „Saulės įlanka“, skirtas jūrų liūtų pasirodymams šiltuoju sezonu. Delfinariume veikia kavinė.

PASLAUGOS

Jūrų muziejuje ir delfinariume įdomu ne tik apžiūrėti ekspozicijas ir susipažinti su povandeniniu pasauliu, bet ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Galima pasirinkti iš jau parengtų programų moksleiviams, šeimoms, neįgaliesiems, senjorams arba susitarti dėl individualaus užsakymo įmonėms ar įstaigoms. Taip pat visi norintys iš arčiau susipažinti su vienais intelektualiausių jūrų gyvūnų kviečiami išbandyti individualų užsiėmimą su delfinais, o sveikatos sutrikimų turintys vaikai turi galimybę išmėginti delfinų terapiją. Lietuvos jūrų muziejus organizuoja renginius, gyvūnų pasirodymus. Įstaiga užsiima švietėjiška, edukacine ir moksline tiriamąja veikla, ieško naujų eksponatų, juos saugo, restauruoja ir populiarina.

KAIP ATVYKTI Į JŪRŲ MUZIEJŲ

Keliautojai iš kitų miestų į Klaipėdą gali atvykti autobusu, traukiniu arba automobiliu. Atstumas nuo Klaipėdos autobusų bei traukinių stočių iki Senosios perkėlos yra 2,2 km. Jei pasivaikščioti nesinori, galima sutrumpinti kelią 8 autobusu arba pasinaudoti taksi paslaugomis. Keliaujantiems automobiliu rekomenduojama persikelti į Smiltynę Naujojoje perkėloje, o po to sekti muziejaus nuorodas.

Jei vykstate viešuoju transportu, į Smiltynę persikelkite keltu Senojoje (Danės g. 1) arba Naujojoje perkėloje (Nemuno g. 8). Persikėlus iš Senosios perkėlos iki jūrų muziejaus galima atvažiuoti traukinuku, dviračiu ar atkeliauti pėsčiomis. Atstumas  – 1,8 km. Jei renkatės Naująją perkėlą, atstumas bus kiek didesnis – 7 km, kuriuos galite minti dviračiu ar žygiuoti mėgaudamiesi gamta.

Daugiau informacijos apie Lietuvos jūrų muziejaus darbo laiką, bilietų kainas, nemokamus pasirodymus ir renginius rasite čia.

JŪRŲ MUZIEJAUS KONTAKTAI

Lankytojų centras: +370 659 61497, aptarnavimas@muziejus.lt 

Edukacija: +370 659 21 932, edukacija@muziejus.lt

Paslaugos (gidai, individualios sesijos su delfinais, renginiai): +370 698 37299

Užklausas, kvietimus, dokumentus siųsti –  ljm@muziejus.lt

Kontaktai, informacija

Adresas
Smiltynės g. 3 Žemėlapis
Telefonai
+370 659 61 497
Tinklalapis
https://www.muziejus.lt